• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri HighEnd ve Mesh

Denklem2a 

Council
Doğrulanmış
Bu konu buralarda bir yerlerde bulunsun diye aciyorum, yeri uygun degilse tasinir, tasinmazsa da burada kalir.

Konu: mesh [Meş]

Buyuk yazdim cunku konu onemli, biraz stresli, biraz karisik, biraz mesakkatli ama cok zevkli bir konu.

Simdilik kullanan sayisi oldukca az, oyle ki butun forumu toplasak kullanici sayisi muhtemelen iki elin parmaklarini gecmez ama bundan bir kac yil once sicaklik kontrolu yapanlarin da sayisi ancak o kadardi, dicodes modlar ve nife30, Ni200, tungten (ne idiği belirsiz) dedikleri tellerle tc YAPIYORLAR.

Nese konu dagilmasin bu konu altinda mesh atomizerlerden bahsedelim ama oyle mesh ve pamiikin ayni anda kullanildigi uydurma mesh atomizerler degil, baba gibi SS meshin etrafina sarilan kanthal, nichrome tellerden hatta rope tellerden bahsedelim.

Bu konuyu neden aciyorum sorusuna da hemen cevap vereyim; bazilari icin e-sigara sadece normal sigaraya alternatif oluyor, "atesli"den uzak durmamizi sagliyor, bu cok guzel, en azindan simdilik atesliden daha az zararli oldugunu biliyoruz ama bazilari icin e-sigara sadece bir alternetif degil ayni zamanda bir hobi haline geldi (biz onlara "kafayi siyirmislar" da diyebiliriz), bu tip kullanicilar bir yenilikle biraz zaman gecirdiklerinde bir degisiklik arayisina giriyorlar, farkli bir sey denemek, kesfetmek istiyorlar bence mesh ve meshli atomizerler denenmeyi hak edecek kadar iyiler.

Zamanla konu altinda kullandigim atomizerlerin hazirlik etaplarini, atomizer icin kullandigim mesh ebatlarini, kullandigim mesh ve rope cesitlerini paylasmayi planliyorum.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Benimde mesh ile tanışmam Nextera RTA ile başladı açıkcası. Youtube sayfalarından ve İnternet bilgilerinden faydalanarak kullandım. Nextera RTA atomizer dik coil sarımlı olduğu için ilk başlarda baya uğraştırdı beni. Ocakta mesh ısıt daha sonra coil içine yerleştirmek için meshi bükmeye çalış derken bir baktım kapmışım işi. Bu konu çok evrensel ve farklı tabirlerde açıklamaları var. Paylaşım için çok teşekkürler. Konuyu takipteyim. ?

Saygılarımla..

Denklem hocam ağzına sağlık, dün başka bir platformda Regen/origen sorularımla yeterince kafanı şişirmişken şimdi bu başlığı görmek beni heyecanlandırdı doğrusu.. Ekipmanlarınızı ve sarım tavsiyelerini okumaktan zevk alırız..
Bu arada mesh lere fısılyadan adam “Jong Yeol Kim” beyefendinin youtube daki genesis tipi atomizer tanıtımlarını izlemeyenler ve konuya ilgi duyanlar muhakkak izlesinler derim. Adam mesh i sarmıyor, dantel gibi işliyor resmen :giggle:

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Hocam mesh ömrümü çürüttü, yaklaşık 1 sene kadar ara ara denemeler yaptım kendimce çözümler bulmaya çalıştım, kendi içimime uygun hale getirmeye çalıştım ama yok olmuyor sevemiyorum :) o kadar uğraşın sebebi de 1 makara mesh almıştım o ziyan olmasın diye idi yoksa yine uğraşmazdım.

Ben telin önce mavi sonra kızıl sonra alev topu halini seviyorum, mesh kızartma teli gibi geliyor bana :)

İlk mesh atomizerim Themis idi. Her pamuğu değiştirdiğimde mesh2i de değiştirmek bezdirdi biraz. Sonra standart coillerle kullandım. Sonra da arkadaşıma verdim. Sonra profile ile tanıştım ve sanki başka bir boyuta geçtim. Buhar soğuk ama aroma ve buhar performansı efsane. Alırken bir paket de wotofo nun mesh paketinden almıştım. Hala onları kullanıyorum. Elimde ayrıca Digiflavor'ın 80 mesh (1.25ft/ohm) teli var. Daha elim gidipte deneyemedim. Wotofonun kendi mesh telleri ile mutluyum şuan. Bana göre değil ama eksisi yüksek watt'lara izin vermemesi diyebiliriz. Profile'ın yaylı deck'i sayesinde de bir mesh i çok daha uzun süre kullanabiliyorsunuz. Innovation and profile diyorum son olarak :)

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt