• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri HighEnd ve Mesh

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Valla uzun hikaye... Ben ona bir yazıp abartarak bir liste gönderdim korkunç bir rakam çıktı. Ben de Karlson'a dedim ki, şimdi duralım, ben daha sakin olunca makul bir sipariş veririm dedim, araya bir kısmını bildiğin sorunlar girdi, kaldı....

Hikaye kısaca böyle...

Şimdi malumun olan bir zat-ı muhteremin istediği meshlerden istedim, ona gelenlerden bir kısmını gönderecek, bekliyorum....

Ellerine sağlık üstad...
cidden çok mesakkkatli yaw :(
nadir satmadigim atolardan taifun gs2 neredeyse 1 seneye yakindir kullanmiyorum duruyor kosede ;)

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Bu guzellik herkese gore degil aga ?

5aaafd23d549.jpg

Konu: Sat22

Sat22 kendine has bir atomizer, Regen ve benzerleri gibi central mesh degil ama beni cileden cikartan tarafi o da degil, 2,5mm capindaki mesh yuvasi :censored: Arkadas 3mm yapaydiniz sunu ne olurdu? 2,5mm mesh yuvasi olan atomizerlerde uygun mesh ve likit tasima kapasitesini tutturmak gercekten iskence, seri cekimlerde besleme yeterli gelmez, 2,5mm capa saracak uygun tel bulunmaz, kisacasi hep dert! Ama duzgun yapildiginda meretin bir guzel mtl icimi varki her seye bedel, cektiginiz onca sikintiyi aninda unuturur.

5a6a37016595.jpg

Hazilik icin iki parca 26x20mm mesh lazim, yukaridaki resimde 27x20mm olarak kesilmis bir parca var ama sonradan meshin ustunden 1-2mm kadar kestim yani iki parca 26x20mm 3props mesh isimini gorecektir.

77dd63bb4967.jpg

Her zamanki gibi mesleri hafifce yakin, birini bir aksin ustune digerinide kendi ustune sarip ardindan ici bos kalan mesin icine yerlestirin, burada ust uste sarmak da isinizi gorecektir, meshi cok ezmemeye gayret gosterin.

098763731643.jpg

Hidrojen peroksit (sanirim H2o2 olmali :) ) icine atip bekletin. yeterince uzun beklemesi cok onemli aksi taktirde isinizi zora sokarsiniz, hotstop olur ya cok ugrasirsiniz ya da "mesh mi, yok ya bana gore degil bu" dersiniz, ama "yapamadim arkadas elimden gelmedi" demezsiniz :D

b3e404c92138.jpg

45c487d82883.jpg

Teli ozenle sarip verin ceryanin gozune, unutmayin cok dusuk watt ile baslayin yukaridaki resimde gorunen sadece 11 watt, bu teller cok ince yuksek watt degerlerinde cok cabuk deforme olur hatta koparlar.

68caa6eea792.jpg

Son olarakta likidi ekleyip kendiniz canavar gibi buhar ve aromanin kollarina birakin.

Zor, biliyorum , bu atomizer ayrica mesakkatli daha cok ugras istiyor ama ancak deneyerek dogru yol bulunur.
Keske ben mesh sarmaya basladigimda her turlu sorunda kapisini calabilecegim biri olsaydi!

Iyi forumlar millet.

Harika anlatım eline sağlık , temelde bana uymayan 2 kismi var
1-sicak buhar Sansi pek yok lakin Ben sicak buhar seviyorum
2-pastane ve meyveli likitlerde aroma perdormansi cidden yetersiz
Tobacco denenedim (yalnizca shaky)

Burada qorax abinin mesh hazırlama videosu var :) @Denklem2a kayfun mini v3 calix gibi atomizerlerde kullanıyor genel olarak qorax. Pek mümkün gelmiyor ama yine sorayım sizce zestte veya benzeri likit beslemeye sahip atomizerlerde mesh kullanılır mı?

Fakirs Pina, Nextgen, Nextrera, Origen, Le Zephire gibi atomizerlerde sıklıkla mesh sarımı yapıp kullanmışlığım var.
Mesh konusu çok farklı bir kulvar ve pamuk sarımının hiç bir versiyonuna benzemez. El alışkanlığı ve stabiliteyi yakaladıktan sonra pamuktan vazgeçirebilecek kadar performanslıdır benim gözümde. Ama her atomizer ile mesh saramı yapılamaz. Yapılsa da yeteri kadar performans alamayıp sıkılmanız yüksek bir ihtimaldir. Mesh sarımı için bana göre en iyi inşaa şekli dikey yerleşimli ve likit havuzlu atomizerlerdir.
Mesh sarımı için en uğraştırıcı şey rulo haline getirilmiş meshin etrafına sarılı telin kısa devre almadan stabil şekilde kızarmasını sağlamaktır. Bu başarıldığında ortaya çıkan aroma ve buhar performansı harikadır.
Mesh i tavsiye edenler var pamuğa göre sağlıksız bulanlar var. Ben işin bu yönüyle pek ilgilenmiyorum(En azından şimdilik).
Bilindik tarzda pamuklu sarım yapılan atomizerlerle de mesh kullandım. Örneğin ION da. Mesh i yatay olarak coilin içine yerleştirip ısınma stabilitesini sağladıktan sonra likit kanallarına doldurduğum pamuğun yukarı uç kısımlarını mesh e yaslıyorum ve mesh in beslenmesini sağlıyorum. Oluyor mu oluyor. Ama gerçek bir mesh sarımlı genenis tank gibi olmuyor.
Isıl teller ile yaptığım sarımlardan sadece ss tele güvenebildim. Çünkü meshe sarılı telin stabil kızarıp kızarmadığını anlamak için dry burn yapmak gerekiyor ki bunu ni200 telle yapmak hiç doğru değil.
Şimdilik fikirlerim bu kadar. Konuyu takipteyim:)

Mech mod için kaç watt sarılmalı? Ben 28 ve 29 awg sardım ama kısa devre yapıyor

10% hidrojen peroksit aldım, daha yükseğini hafta içi alabilirim artık, 15-20 dk bekletmem. Yeterli olur mu?

1,930Konular
128,761Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt