• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Ion v2 kullanıcıları kulübü

Merhaba İon V2 için hangi tel ve sarımı öneriyor kullanan arkadaşlar

hatta 4 ml lik versiyonunu kendim mi toplasam diyorum ???? ???? ???? :

Ion V2 Mtl Komple Deck
Ion V2 Ultem Chimney (4ml)
Ion V2 Ultem Custom Tank (4ml)
Ion V2 Ultem Topcap
Ion V2 Ultem Driptip

Merhabalar! Ion v2 buhar sıcaklığını değerlendirecek olsanız hangi kategoride olurdu sizin için.
1-soğuk
2-soğuk ılık arası
3-ılık
4-ılık sıcak arası
5-sıcak

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

4ml soğuk ılık arası, 2ml ılık diye düşünüyorum üstadım. Flash'ı soğuk sayarım ben, hiç hissetmezsiniz areşlemenin ısısını. Ona kıyasla 4ml tanklı Ion V2 ancak hissettirir kendini. Bir parça ısınır yani. Şu havalarda soğuk, yazın ılık dersiniz.

Anladım hocam çok teşekkürler. Diş eti rahatsızlığımdan dolayı soğuk buhar arayışındayım. Ion bunu kurtaracak gibi ama tam karar veremedim henüz :( Her ne kadar şeklini beğenmesemde flash ön planda ama hem tedarik hem fiyat konusunda üzüyor beni. Flash’a yakın soğuklukta bir arayıştayım.

Üstat;
Sadece atomizer özünde düşünmeyin. Bende ılık/sıcak buhar ile diş eti sorunu yaşıyordum. O dönem 26ga tel ile sariyordum coilleri. Ve neredeyse tüm atomizerler sıcaktı. Şimdi tel kalınlığını 29ga ya kadar düşürdüm. Majör/FEV/Vertex/Era şuan bu atomizerler ile sorun yaşamıyorum.
Bir dönem İonV2 4ml vardı. Onda da sorun yaşamamıştım.
Tel kalınlığı kadar, buhar çekim süresi de bir başka etken. Aralıklı kısa çekimler ile de bir parça buharınızı sogutabilirsiniz.

her ikisini de aktif olarak kullanıyorum. eğer diş eti konusunda hassasiyetiniz varsa 2ml versiyonu sizin için uygun olmayacaktır. 2ml tankım yedek olarak duruyordu elimde. 4ml ile baya soğuk ılık arası (2) bir buhar alabiliyorum. ancak 2ml versiyonu ılık sıcak arası (4) alıyorum. ilk mtl atomizerim ion v2 2ml di ve diş eti problemi bende de baş gösterdi.

Teşekkürler hocam. Tel ve cihaz ayarlarını olabildiğince minimize ettim. 30ga tel 1.4-1.6 ohm arası 6-8 watt arasında takılıyorum şu an. Ergonomik olduğundan pod kullanıyorum gayette keyifli fakat hem yanma odasının küçüklüğü hem kartuş yapısından dolayı ne kadar çabalasamda belli bir seviyeye kadar soğutabildim o da yeterli gelmiyor. Uzun atomizerlerle pek yıldızım barışık değildir buhar alemine girdiğimden beri ama bu rahatsızlıktan dolayı el mahkum olacak :(

1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt