• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Kayfun RBA-RTA Kullanıcıları Kulübü

iyi bari konu başlığına "Mtl" ibaresi iliştirilmemiş yanlışlıkla falan :D
bir defa yaptım bir hata aldım bu Keyfangillerden bir ato 8 saat sonra satışa koydum.
MDtL bana göre değil hacım ;)

Güncel olarak gorgon, v5, prime ve Lite19 24 ile bende buradayım ama maalesef hiç biri vazgeçilmezim veya ilk sıralarımda yer alan atolar değiller.
v4 ü 3 kere aldım ve sattım. Hep bir çekiciliği var ama zahmetine giremiyorum :) v3 miniyi zevkle 3 sene kadar kullandım, sattım ve geri almayı düşünmüyorum.
Genel olarak kaliteli atolar ve VW gibi. Yani hiç bir şeyde en iyisi değil ama her şeyde başarılı. Bence hala piyasadaki haklı ismi üzerinden devam ediyor fakat özel bir beklentisi olan insanlara artık hitap edemiyor.
Sıkı içim
Yüksek Aroma
Tam Soğuk buhar
Boğaz vurumu
Bunların hiçbirinde iddiası yok ama işte yine de severiz kendilerini, elde bulunduruyoruz kullanıcı dostu olanlarını...

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Lite19 - 24 , kaliteli malzeme, iyi işçilik, pratiklik gibi SvoeMesto nun başarılı olduğu konularda zaten hala atomizer piyasasının en öndekilerinden ayrıca fiyatı ve vaatleride gayet iyi. Yakışıklı, likit kapasitesi efsane. Deck basit, kurulumu kolay. Buraları zaten Svoe Mesto ne çıkarsa hepsinde kullanabiliriz :)

Atomizer ın kendisi ise kısa boyu(çok kısa bacası) ve küçük yanma odası ile ılık-sıcak buhar veriyor. Kendi driptipini kullanmak mümkün değil çünkü 1 ohm üzeri sarımlarda bile dudaklarınızı yakarsınız. Driptip değişmeli; Prime veya v5 driptipi olsaydı daha doğru tercih olurmuş ama bunda biraz tasarrufa yönelmişler. (not: v3 mininin driptipi ile aynı)

Aroma yorumu ise biraz daha fazla likitlerin tatlı yanlarını öne çıkarıyor. Olmadık tütünlü bir likit bile size tatlı gelebilir ki Orhan abinin yaklaşık 20ml likitini almama sebep oldu bu yönü :) yani pastane kısmına daha yakın bir ato. Tütünde de gideri var ama oraya biraz sonra değineceğim.

Sıkı içim içinse evet :) ölümüne sıkı içim yapılır ki ben çoğu atomizerı tam kapalı kullanırım. Beni de tatmin ettiyse sıkı içimde herkesi tatmin eder. Ne kadar sıkı olursa olsun atomizer sessiz. Çok sessiz yani ben 0,2-0,3mm arasında kullanıyorum, çok ama çok az ses geliyor. Rahatsız etmesi mümkün değil.

Afc vidası zamanla problem çıkaracakmış havası yaratıyor. Geceden sabaha bıraktığımda hava kanalına bir miktar likit sızmış olarak buluyorum ve bu afc vidasını aşağı kaydırıyor. Ben çok sıkı içim yaptığım için kolay ferkettim. Bu arada 510 pinine likit akmıyor. Modunuzu için korkmanıza gerek yok.

Ice Dome (uzun bellcap) aldım. Yanında aynı primeda ki gibi uzatma kiti ile geliyor. Ufacık yivli bir baca uzatması. Üstünde bir oring mevcut (o oring işte benim başıma bela oldu) aynı asıl bacada olduğu gibi. Herşey birbirine geçtiğinde tankımızın likit kapasitesi mtlcilerin tam 1 günlük kullanım kapasitesine artıyor :) sabahtan akşama 1 tank tüketip mutlu olmak işte buna denir :) neyse konuyu dağıtmayalım. Baca uzuyor, buhar bu sayede ılık-sıcaktan ılığa düşüyor. Boğazda buharı hissetmeye başlıyorsunuz ve tütünlü likitler için doğru ortam işte tam burada başlıyor. Bu uzatma sayesinde bu atomizerdan memnun kalmayacak çok az mtlci olacaktır. Ice dome ile hem çok şık, hem likit kapasitesi yüksek, hem sıkı içime sahip, hem boğazda biraz vurumu olan ayrıca likit seçmeyen gayet çok amaçlı bir atomizer oluveriyor ve kalbime giriyor (burada Orhan abi nin büyük katkısı var). Fakat sonra bu uzatma kitindeki ve altında kalan oringlerin tam basınç sağlayamamasından dolayı fokurdama gerçekleşiyor. Ne yapsam olduramıyorum. Es keza bir kaç kez olduruyorum tam keyiflenirken bir daha olmuyor vs. Sonra tam anlamıyla incelemeye alıyoruz. Bu iki oringte bana göre sıkışırken kayma gerçekleşiyor. O yüzden tankın içindeki basınç sabit kalamıyor. Çok azda olsa basınçta değişim olunca fokurdama ve hava kanalına likitin akması olayı can sıkıcı hale geliyor. Bir keresinde sabah bütün likitin moda aktığı durumla karşılaştım ama 510 a akmamıştı. Hepsi yandaki delikten akıp gitmiş. 510 da ise bir kaç damla diyebileceğim ıslaklık vardı(bu iyi haber :) ). Bu oring problemimi çözebilirsem,ki bir türlü oring almak için vakit ayıramadım, o zaman sadece gönlümdeki yeri ile değil aynı zamanda masamdaki yeri ile de hayatımda yer alacaktır.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. :) iyi forumlar

Son düzenleme:
Varsa LitePlusV2 li kardeşlerim yaklaşın yamacıma:)))
Takarım diamond belcappini yoluma bakarım.

V3 mini aroma konusunda nasıl ? Önceliğim aroma sonra boğaz vurumu ve sıkılık diye gidiyor. Boğaz vurumu ve sıkılık eşit.

943f2c3d0fb09355d5ac207f76842cc7.jpg

İçimi hiç fena degil

Kayfun serisinin bir çok yönde enlerinin bir araya geldiği ürün şahsi görüşüm
Kayfun v4
Bu serileri sevenlere orjinali nasip olması dileklerimle
Şuan bendeki de klon

1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt