• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Mod-Ato Çeşitleri Kolay Bulunabilen MTL Mod Tavsiyelerim

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Evet bende kullanmıştım hocam.
Gayet güzel bir mod
2 adet olumsuz düşüncem var
1-Biraz büyük
2-20700dü sanırım bu ölçüdeki pille de çalışıyor.
ama bu pili pil kapağını vidalarken eziyor.

Bu negatif yönleri dışında her şeyi çok güzel.Ateşlemesi , şekli ,dokusu vb aklıma şuan gelmeyen bir çok yönüyle çok güzel bir mod

Bu kolay bulunabilen şeyler nerede bulunuyor?

Farklı kaynaklardan bir çok konu gezdim hatta yazı okumaktan başıma ağrı girdi. Yazılım atılınca alınan performans, stabilite, kronik sorunu olmaması ve uzun ömrü sebebi ile Eleaf iStick Pico modeli hoşuma gitti. Araştırdım ve gördüğüm kadarıyla Türkiye'de sıfırını bulmak imkansız. Çok övülen bir mod olmasına ve yurtdışında hâlâ satışı olmasına rağmen tedarikçilerde bulunmaması garibime gitti. AE'de sadece pembe rengi var yaklaşık 300TL civarı. O da renk olarak kafama yatmadı. Ayrıca anladığım kadarıyla mucizevi bir şekilde Pico bulsam bile Expromizer V4 gibi 22mm üzerindeki atomizerleri kullanamayacağım. Bu da bence büyük bir dezavantaj. Tesla WYE 2 86 modeli ufak hafif hoş bir mod atomizer çapı derdi de yok ama insanlar çok gömmüşler bu modu. 510 pini kronik sorunu, ateşleme hızı düşük, TC modu yokmuş falan. Bu ateşleme hızı ve TC mod MTL içimde önemli etkenler mi bilmiyorum. Ne alacağımı da bilmiyorum. Kafam çok karıştı. Yardımcı olur musunuz?

Fiyat marjınız, atomizerinizin cinsi ve içim stilinizin nasıl olduğu gibi konuları bilmeden şu anki tecrübelerime göre yeni nesil modlara yönelmenizi tavsiye ederim.
Eğer ağırlık sıkıntınız yoksa Aspire Mixx ve Kizoku Techmod, daha hafif olsun derseniz Aegis Solo modlarını tavsiye edebilirim.
Forum tedarikçimiz SteelVape @Heisenberg ile görüşün bir. Belki yardımcı olur.
Ayrıca çeşitli mecralarda sıfır veya temiz ikinci el satışı yapılıyor.

Edit : Aklınıza takılan başka sorularda varsa cevaplayabilirim :)

Üstadım çok teşekkür ederim yanıtınız için. Birkaç farklı Geekvape cihazlarım oldu. Bu MTL setupumda farklı bir markaya yönelmek istiyorum, ayrıca firmanın en minimal tek pilli modu olan Solo bile bana kaba geldi. Mümkün olduğunca ufak, hafif, MTL için tasarlanmış atomizer çaplarını destekleyebilecek, 18650 tek pilli bir mod istiyorum. Çap, ağırlık, boyut dediğim gibi mümkünse iyi olur değilse de önemli değil. Fiyat olarak maksimum 500TL diyebilirim.
Mod tipi farketmez. Önerdiğiniz Aspire Mixx gibi kanguru tipli modlarda MTL için çok hoş duruyor bence. Son anda bir aksilik olmaması adına önce modu sipariş etmeden atomizeri sipariş etmek istemedim. Atomizer olarak Expromizer V4 düşünüyorum. Merak ettiğim bir diğer husus ateşleme hızının ve TC v.s gibi özelliklerin MTL içim yaparken önemli olup olmadığı. Saygılar.

Elinize başka bir mod yoksa kanguru üzerinde RTA kurmak epey zorlar. Kanguru modları ikinci mod alırken tercih edin bence.
Ben de hem hafif, hem de çipinin her modda işlevsel olduğu Swag 2 öneririm. .
Son 2 senede piyasaya çıkan çoğu mod ateşleme hızında iyi sayılır. TC yani sıcaklık kontrol modu olmazsa olmaz değildir ama Sarım ve pamuklama işlerine hakim olduğunuzda sıcaklık kontrol modunda da denemeler yapın mutlaka.

Açıkçası kanguru modları @comandante üstad önerene kadar araştırmamıştım. Hala bakınıyorum acayip hoşuma gitti. Siz yazana kadar RTA kurmanın zor olabileceği aklıma dahi gelmemişti. Çok doğru demişsiniz üstadım. En kötü ihtimalle sarım kitlerinden çıkan pille çalışan şu 510 cihazdan yada ucuz ikinci el bir mod alabilirim yanına. Ama ancak ileriye dönük olabilir. Şuanda bütçem biraz kısıtlı. Bir Techmod alıp yanına MTL RTA alsam geçici süreliğine idare edebilirim sanırım. Bu arada kanguru modlar başlığında gunmetal rengini paylaşmışsınız bu cihazın. Çok hoş duruyor. Benimde beyaz hoşuma gitti. Beyaz olması kozmetik olarak sorun çıkarır mı bilemedim. Beyaz iskelet - gümüş, siyah iskelet - gunmetal ikilisi arasındayım.

Evet küçük bir ohm meter alırsanız sarım işlerini onda yaparsınız, daha da pratik olur.
Beyaz renk güzel fakat ben de uzun kullanım sonunda özellikle kot cebinde taşıyanlar için kirlenme ve boyanma gibi sorunlar yaşatacağını düşünüyorum. Her gün aynı modu kullanmak bu süreyi kısaltır ama gönlünüzden geçen hangisi ise onu tercih edin.

Bende dahil olmak üzere bütün yazılan tavsiyeler, yazanın kişisel beğenilerine göredir.
Herkeste aynı etkiyi ve hissiyatı vermeyebilir.
O yüzden en güzeli zaman içerisinde deneyerek kendi beğenilerinizi tespit etmenizdir .
Modlarda da, atomizerlerde de aynı hususlar geçerli :)

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt