• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum | E-Likit Kullandığınız En Iyi Tribeca Klonu?

Agrean 

Doğrulanmış
Merhaba arkadaşlar.
Normalde Tribeca likitine hep önyargılı davranıp bugüne kadar hiç denememiştim. Geçenlerde forum harici bir tedarikçiden denemek için aldım ve baya müptelası oldum ???? Ama bu likiti daha iyi yapan bi tedarikçi varmı yokmu diye geçiyor aklımdan. Sizin denediğiniz en iyi tribeca klonu hangisi? Aroma olarak değil de hazır likit olarak soruyorum.

Son düzenleme:
Oyla 0
Hocam onu gördüm ancak %20 - 25 oranları çok fazla. Benim için maksimum aroma oranı %15 tir ki bu miktara bile çıktığım hiç olmadı evyapta. Hazır aldığım likitlerde ise aroma oranına mutlaka bakarım.

Orjinal ile klonun neredeyse alakasız olduğunu biliyorsunuzdur, ben sırasıyla Arion, Brandno35 ve Turkbuhar olarak sıralıyorum. Arion hiç katkısız bir lezzete sahip diğerlerinden farklı olarak. V4, GT2 gibi cihazlara karşın bu klon aromalardan en iyi verimi Major ile alıyorum. Arion versiyonu ayrıca pamuğu neredeyse hiç kirletmiyor diyebilirim. Bu arada Arion'da çalışmıyorum ama başka biri bunları yazsa düşünebilirdim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
İçerisinde konsantre olarak ne kadar aroma olduğunu bizim bilmemiz mümkün değil. Misal CDD aromaları 100ml için 2ml istiyor çünkü konsantre.
Yani bunu adamlar gerek görseydi 18ml PG daha ekler 20ml şişede satarlardı.

Bu iş tahminim demleme süresini kısaltma ve daha iyi aroma hissiyatı vermek için yapılıyor, CDD'lerde böyle bir ihtiyaç zaten yok.

bende epey clon kullandım ama bana hitap eden çıkmadı..orjinal likit bu güne kadar neden almadım bilmiyorum ..belkide clonlari beğenmememden dolayı..orjinal aromasını aldım bu gun 21 ci gün bekliyorum sabırla bakalım ..
bu açıklama atomizer vs olarak bana cok uydu iyice meraklandım...eyvallah @hammersmith

Orjinalini içmediğim için karşılaştırma yapamayacağım ama bende mixle’deki tribeca klonunu beğeniyorum.

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Yabancı forumlarda biraz araştırdım ve tribecada yüksek konsantre aroma bulunmadığı söyleniyor yani kullanılan aromaların içindeki pg harici pg/vg dolumu yapılmıyormuş. Kabaca hesapladığımda yine en az %17-18 aroma içeriyor. Tabi kesin bilgi değil ama ben sanırım yine bildiğim yoldan gideceğim :) bir kaç yerden klon alıp deneme yaparak karar vereceğim.

Not: orijinal aroma ile düşük oran kullanarak yapmayı düşündüm ama çok üşengeç olduğumdan hemen vazgeçtim. Uğraşamam ben 1 ay demlemekle ????

Neredeyse tum tribeca klonlarini orjinallerini diykit lerini deneyen biri olarak en guzel orjinal likit halinde olani halo firmasinin kendi uretimi kendi demledigi orjinal sisedeki olanidir. Fiyat olarak pahaliya alirsiniz ancak tribeca icersiniz.

O tüketici benim üstadım.. : ) Ama şöyle de bir durum var, klonlara alıştıktan sonra orjinalini denemiş beğenmeniştim, denediğim orjinal likit 50/50 oranlı olduğu için bana hitap etmemiş olabilir diye düşündüm ve orjinal aromalar ulaşılır olunca 90/10 nbase ile kendim demledim ama yine beğenmedim ve orjinal aroma ile yaptığım demleme ile orjinal likitin de oldukça farklı olduğunu düşünüyorum sanırım o da nbase bileşenlerinin ve oranlarının farklı olmasından kaynaklı.

Kaynakları ekleseydiniz keşke. Onun aroma oranını anca fabrikada çalışan biri kıyaslayabilir. :)
50/50 konusunda haklısınız tabi o bana da hiç uymuyor. Dinner Lady için örnek verirsem 70/30 olan hazır likit ile kendi demlediğim orijinal aroma arasında bir fark yoktu mesela. Ben direkt aroma olarak söyledim, klonunu daha çok seven de var.

Hazır Dinner Lady lafı açılmışken. Geo'nun amazon isimli aromasını Lemon Tart sevenlere şiddetle öneririm. Neredeyse bire bir tat. Yurtdışından gelen bir arkadaşa tattırdığımda da çok şaşırmıştı.

Yok, klonu olan bir likit değil çünkü.

Ama ben TPA RY4 ve Graham Cracker olan klonları beğeniyorum, Candybeca denen krakersizleri sevmiyorum. (Tribeca klonlayayım diyerek işe koyulan adamlar taa Graham Cracker'e nasıl varmışlar halen anlamıyorum.)

Artık memlekette bulmak imkansız hale geldi ama FA Soho aroması orijinal Tribeca'ya biraz daha benziyor bence. En azından krakerdi, bisküviydi tatları vermiyor.

1,930Konular
128,746Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt