• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum | E-Likit Kullandığınız En Iyi Tribeca Klonu?

Agrean 

Doğrulanmış
Merhaba arkadaşlar.
Normalde Tribeca likitine hep önyargılı davranıp bugüne kadar hiç denememiştim. Geçenlerde forum harici bir tedarikçiden denemek için aldım ve baya müptelası oldum ???? Ama bu likiti daha iyi yapan bi tedarikçi varmı yokmu diye geçiyor aklımdan. Sizin denediğiniz en iyi tribeca klonu hangisi? Aroma olarak değil de hazır likit olarak soruyorum.

Son düzenleme:
Oyla 0
FA Soho %15
Bef Graham cracker %2
Tfa acetyl pyrazine %1.5
Etil maltol %1
Meşhur ry4 double ile yapılan klon reçeteyi Soho ile uyarlayarak denemiştim hiç fena değildi. Bir ara Soho ile tfa dairy milk denedim o da güzel olmuştu
FA Soho %20
Tfa dairy milk %5
Not: Yukarıdaki aromaları o zaman keyf den temin etmiştim takip edenler varsa uzun bir süre FA Soho aroması tedarikçilerin stoklarda yoktu sonradan neredeyse bütün tedarikçilerde aynı anda stoğa girince bu aromaları tek bir kişi mi ülkeye getiriyor diye kafama takılmıştı :unsure:
Not 2: inawera ry4 ile yaptığım klonlarda Graham cracker daha arka planda kalıyor, orjinaldeki şekersiz tat ön plana çıkıyor diye düşünüyorum.

orijinal aroma orijinal likite en yakın olanı kendi nbaseinizi kullanmak istiyorsanız şayet. ama birebir aynı tadı tutturamadım ben üç denemede. içinde bir efektör eksik. aynı kompleksliği yakalayamıyorum. tribecanın güzel yanı handcraft likitler gibi katman katman olması. yüksek ohm soğuk buhar veren bir atomizerde tütün ön plana çıkarken, sıcak buhara doğru geçtikçe vanilya kavrulmuş tatları daha güzel veriyor. ben orijinal likit alınması taraftarıyım. firma bile orijinal aroma olarak aynısını vermediyse kasmaya gerek yok fazla :p

klonlar içinde aromanianınki gayet güzel, ama orijinal likitle alakası yok diyorum çoğu zaman, katmansız, şekerli ve acetyl pyrazine / vanilyalı ry4 oluyor demlenmiş hali :D yine de adı tribeca klonu olarak kullandığım en başarılı aroma oldu.

Son düzenleme:
1.5 ay oldu orjinal aromayı demleyeli. İda rda ile denedim ama sevemedim. Klon reçetelere alışmışım orjinali tuhaf geldi. Kavruk tad oldukça baskın. Bir kaç atomizer ile daha deneyelim bir bakalım.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
ida rda ile çok keyifli değil bence tribeca. uzun chimneyli bi tankla ince tel / hafif yüksek ohmla da deneyin hocam. tütün çok baskın değil tribecada ama ry4 benzeri bir tütün tadı nefes verirken hissediliyor olmalı. tam tersi olarak da kavruk tat ve vanilya sevenler ise kısa tank/rda ile içimini beğenir diye düşünüyorum
bu arada çok sevdiğin bir tütün aroması varsa, ekşi olmayan, koyu odunsu; tribeca ile beşte bir, dörtte bir gibi bir oranda karıştırıp kullanabilirsin. ben beşte bir latakia veya beşte bir burley ile gayet güzel sonuç alıyorum :)

klonlar tribecadan ziyade daha bi pastane likiti gibi oluyor. her ne kadar farklı da olsa orijinalden, bence aromanianın klonu ayrı bi likit olarak gayet lezzetli :D

1,930Konular
128,746Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt