• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum | E-Likit Nbase Seçimi

kaan187

Yeni Üye
Herkese merhaba nbase satın almak istiyorum fakat bir sürü kimya sitesi ve farklı yorumlar var ve çoğu kişi tavsiye vermekten kaçınıyor. İlke kimya denedim sorunsuzdu fakat fiyat biraz tuzlu gibi sizler hangi kimya şirketini öneriyorsunuz veya kullanıyorsunuz Nbase ve Dıy kit için?

Oyla 0
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
İlke bu sektörün öncülerinden değil, İlke ortada yokken ne firmalar vardı. Onlar çekilince İlke tekel oldu. Öncü diye bir durum yok. Nbase satan çoğu firmanın fiziksel bir kimya firması var. Bunlar kimya firması kurmadan internetten kimyasal satabilir mi? Wogens, Golden, Bear, bunların hepsinin fiziksel yerleri var. İlke’ye gidip içeri giremezsiniz, Wogens’e gidip çayınızı içip ortamı görüp elden alım yapabilirsiniz.

Ayrıca nbase yasak değil diye biliyorum yazmışsınız bir mesajda. Nbase yasak olmasa İlke şişelerinin üstüne “Ar-ge amacıyla kullanılmaktadır” yazmaz herhalde :) İçine aroma eklenmediği sürece tam kullanım amacı bilinmediğinden işlem görmüyor sadece. Ve emin olun bir kimya firması denetlenirken nbase’in borusunu temizliyor mu diye bakılmıyor.

Mesajın buradan sonraki kısmı şahsınıza değil, genel yazılmış şahsi görüşlerimdir.

Nbase alırken nbase çeşidi önceliği olmamalı, yok o fotoğraf atabiliyor bu atamıyor da olmamalı.
Bugün yurtdışında bir elektronik sigara kimyasalı sitesine girdiğinizde 10 çeşit VG, 10 çeşit PG, 10 çeşit nikotin seçeneği göremezsiniz. Maksimum 3’er çeşit ürün görürsünüz ve hayatınızda duymadığınız, Türkiyede görseniz bu kalitesizdir içilmez diyeceğiniz markalar. Önemli olan tek şey gelecek ürünlerin kalite sertifikası ve saflığıdır.
Türkiyede Merck kaliteli deyip Merck ürünleriyle oluşturulmuş bir nbase’e binlerce lira ödüyoruz. Hepsinin de saflığı %99.5+ gözüküyor ama emin olun bir çoğu food/pharma grade’de değil, %99.5 üstü saflıkta da değil. Industrial grade %80. Merck hileye en açık ürün.
Ben kimya firması açıp 10-20 lt neyse kalitelisinden alıp bunun faturasını müşterilerle paylaşıp arkada tarım kalitesi ürünü şişeleyebilip gönderebilirim. Bunun bir denetim mekanizması yok çünkü.
Kimya firması fanlığı yapmaya da gerek yok bu yüzden. Kim nereden memnun ise ve bütçesi nereye yetiyor ise oradan alıp kullanmak mecburiyetinde.
İmkanı olan endüstriyel satış yapan büyük kimya şirketlerinden üreticinin kendi şişesinde etiketli logolu vg/pg/nikotin alır evinde karıştırır, o zaman güvenebilir.

Son düzenleme:
ağzına sağlık kardeşim aynı görüşteyiz ve düşüncede . benzeri konuşmalarımdan zaten bam yemiştim. bana ilke kimya bam atan
sözüm utku kardeşime değil zaten öyle yorumuda yok. ama bizim halkımız kıraldan fazla kıralcı oluyor.
genelde likit konusunuda pek sevmiyorum fazlasıyla entrika dolu bir mevzu. okudum araştırdım kendimce ve onagöre tüketim yapıyorum.

Zaten öyle ben güvenmediğim için yurtdısından getiriyorum burada olmayan markalar ama orada çok tutuluyor ayrıca ilke olsun diğer yerler olsun çok deneme yaptım en son jvapeper'den zorunluluk nedeniyle aldım gayet memnun kaldım ilke'de şöyle ben firmanın yetkilisi değilim ama nbaseleri güzel aroma'da aldım ama aromaları kalıcılığı yok tadları gidiyor belli bir süre sonra ve orjinal diyolar.

ben şimdiyekadar hiçbir firmayı kötülemedim. aksine defalarca şunu yazdım ( ben ilke kimyadan hiç alışveriş yapmadım kötü yada iyi diyemem )
örnek verim. kişi diyorli ilke kimyadan 9,mg alıyorum doyum veriyor başka firmadan 9.mg doyum vermiyor ..
bende dedimki nerden biliyorsun ilke sana 9 verdiğini belki siparişlerde 9 yerine 12 veriyordur senin doyum alman için :)
tabi hemen saldırılar başlıyor ilke kulananlardan.
yani sorguluyorum ben kötülemiyorum özünde.

Ben tavsiye vermek için henüz yeni olsamda tecrübelerimi yazayım. Amacım kimseyi kötülemek değil. İlk alış verişimi hem fiyatlar hem de yorum sayısı ve olumlu yorum (Web sitesi) sebebiyle golden kimyadan yaptım 3m 9 mg nbase ve tribeca, heisenberg, bir de vv beğenilen aromalarından birini de hediye gönderdiler. Nbase de çok hafif bir kimyasal kokusu vardı. İçemedim ciğerim tıkandı. Yorum olarak yazmak istedim hatta yazdım ama yorum onaylamadığı için Web de görünmüyor. Tribeca ne kadar yoğun kullanırsam kullanayım aroma alamadım diğer aromaları da hiç içemedim. Normalde çöpe atmam karıştırıp içilir kafasında bakıyorum ama direkt olarak döktüm. Nbase i İlke den aldığım 9mg vg ile oldukça seyreltip kullandım. İlke den wilmar sieg 9mg aldım. Onda da benzer bir koku vardı ve onu da sek içemedim. Ciğerimi yaktı ve tıkadı ama yanında wilmar 0mg aldığım için tahmin ediyorum ki 4-5 mg civarına düşürüp tükettim.
İlke çok pahalı bir sonraki alışverişimde başka bir yeri de denemek istiyorum. Hem bu forumdan hem den diğer forumdan (üyeliğim hala onay bekliyor bu konuda yardımlara açığım) ilgili konuları takipteyim.

ben toparliyim
1- nbase yasak arkadaşlar, nic satışı yapamazsınız kafanıza göre (satışta amaca bakarım, x marka ilacı uyuşturucu yapımı için alan biri olsun, satan eczacı biliyor ve satıyorsa ya bu ürün yasal satışı olan ürün diye paçayı kurtaramaz, vape işinde herhangi birini yakalarım koyarım nezarete açıklarım savcıya tutuklu yargılanır hele ki tütün lobisi bastırsın idamı istenir peheeey)
2- dün süper çalışan bir firma bugün bozabilir, türkiyede garanti herhangi bir firmada yoktur, hb sahte apple airpods sattı mesela, amazon mail atar ara ara şu üründen şüphelendik kullanmayı bırakın felan der... aldığı ve sattığı aromaların hepsinden emin olan tedarikçi çok yok, bunları dolandırmak için bir sene harcasam yeter, onlar anlayana kadar...
3- kaçak sektörü kazık sektördür, en kazığı ilke, yapacak bişey yok marka değeri satıyor adamlar, tekel olmak istiyor ama kazıktan da caymıyor maşallah...
4- devlet bu işin farkında, elleşmiyor... emir gelsin hazirana kadar sektördeki herkesi paketler manşete hazır hale getirirler haftalarca haber yaparlar... gümrük bakanlığı ulus'tayken altta tablacılar kaçak sigara satardı, müfettişi genel müdürü bakanı önünden geçerdi, vape işi de öyle, ihbar yoksa kimse karışmıyor şuan için... vape işinin haricinde daha büyük tehlikeler var ama o kısma girmeyelim, ufaktan uyanmaya başladı devlet ama onlar ayılana kadar kaçakçı villa dikiyor...
kısaca, içiniz rahatsa istediğiniz yerden alın, kaçakvape.com süper ürün satarken ilke kötü satabilir...

1,915Konular
128,468Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt