• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Pico Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği

Bir adet sıfır bir adet kullanmakta olduğum picolarımın ekranları gözükmüyor. Makinalar çalışıyor fakat ayarları göremediğim için yapamıyorum. Ustalardan yardım bekliyorum. Version 1,03 yükledim değişen bir şey yok.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Merhabalar hocam, aramıza hoş geldiniz. Abime vermiştim bir ara başlatabilmek umuduyla ve üzerinde şarj ettiği dönemde benim pipeline pico''nun ekranı da solmaya başlamıştı, neredeyse gece bile göremiyordum. @Namca üstad sağolsun kendi kendine watt falan kısan bir eleaf pico göndermişti, ben de ekran lehimlerini sökerek ekranlarını değiştirmiştim de kurtarmıştım. Pipeline ve eleaf üretimi arasında kullanılan elektronik parçalar arasında fark yok, zaman zaman ekranı solarak komple yok olan pico'lar görüyoruz, ya da solmaya başlamış olan. Bence üzerinde şarj etme kaynaklı bu yaşanıyor, ben pil şarj aleti ile kullanıyorum ve ne öncesinde ne de sonrasında herhangi bir ışık azalması durumu yaşamadım. Şayet ekran bulabilirseniz kendiniz ya da anlayan birisi ekran değişimi yapabilir, aksi takdirde muhtemelen kullanmamanız daha sağlıklı olacaktır.Y azılımsal bir sorun değil yani, donanımsal bir sorun bu yaşadığınız..

Merhaba hocam, benim de ekrani soluk olan bir pico 25 im var. ArcticFox yukledim ve farkli direncler icin farkli profiller ayarladim. Watt volt herhangi bir ayar yapmama gerek kalmiyor atodaki dirence gore kendini ayarliyor. Onun disinda ekrani bir kere ayar yaparken goreyim sonra ihtiyacim olmaz diyorsaniz arcticfox uygulamasina ekran yansitabiliyorsunuz. Evdeyken bilgisayara baglayip ekrani gorup ayar yapabilirsiniz.

Ben de ArcticFox yükleyip ekran ışığını yükseltmeyi denemiştim görünmeze yaklaşırken, kaçınılmaz sonu ötelemişti sadece :p Sizin kafanız daha çok çalışıyormuş hocam, tebrikler :geek: Farklı dirençler için farklı watt/volt nasıl ayarlanıyor ki acaba bilgisayardaki uygulama içerisinde :unsure: Bana lazım değil ama varsa youtube linki v.b. verebilirseniz daha da faydalı olur ekranı giden arkadaşlara. Geçmiş sayfalarda var mı gerçi onu da bilmiyorum ama, yazmış bulundum artık ????..

Estagfurullah hocam kafayla alakasi yok, ben bir ara kafayi takmistim sadece, aslinda hazir profiller var. Ben salise salise hangi %'de performans alacagimi falan ayarlamistim????YouTube de elbet vardir turkceden emin degilim ama ingilizce kesin vardir.

O parlaklik ayari bi caciga yaramiyor ya bana etki etmemisti. Test suruslerini ekrani bilgisayara yansitip yapmistim sonra bir daha ekrana gerek duymadim????

Teşekkürler arkadaşlar ekranı nerden bulurum. Yada bunun sıfırı satılıyorumdur.

Pico ekran işini ne yaptınız arkadaşlar nasıl tamir ederiz ekran bulabilen varmı ?

cihazdan şarj ediyorum pilleri ekrana zararı mı var ?

ir de pico ilk ateşlemede duman bile vermiyor mtl içim 0,86 ohm penodat ile ön ısıtma sistemi var dediler nasıl yapılır nasıl çalışır

Ekran solukluğu okuduğumda burada bizim eski televizyonlar aklıma geldi mıklatızla ekran düzeltirdim :)

Bakalım niyetlendik bizde pico plus ve tepesine PENODAT V2 alma yolundayız hadi hayırlısı .
evden çalıştığımdan böyle bir cıhaz olmalı elimin altında Rba sisteminden uzaklaşmak şart oldu :)

hep senin yüzünde aklıma girdin pico da pico hahaha :)

1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt