• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Pico Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
piconun ruhuna ters bence :)
bu arada pico 2 de gayet güzel, ucuza ikinci el (adam ambalaja streç çekip yollasa anlamazsın o derece temizdi) aldım tabii bir haftada altının canına okudum kaldırdım
alt kısma ayar çekmeleri lazım ilk pico 3310 gibiydi ya

Elinde fazla pico ekran olan var mı. Ekran söndü benimkinin :(

Dostlar bir aile büyüğünden elime geçen pico var. Ama içerisinde pil unutularak baya bir süre bir köşede kalmış. Pil akıntı vs. yapmış. İçini açabilecek aletim olmadığı için uğraşamadım henüz. Sizce hayata yeniden döner mi? Nasıl bir temizlik önerirsiniz? İçini açmadan sadece pil yuvasına bir temizlik yapsam güvenli bir kullanım sunar mı sizce? Yardımlarınızı bekliyorum.
IMG_20220130_211027.jpg

O yaptığım tam olarak aynı işlem değildi, hocam.

@Namca üstad sağolsun kenarda yatan ekranı sağlam ama tam olarak kusursuz çalışmadığını söylediği bir pico göndermişti geçen yaz yardım çığlıklarımı duyup, ben de onu alt üst metalinden ayırıp elimdeki pipeline pico kasası parçalarına lehimlemiş kapatmıştım, ekran görünüyordu ve stabil çalışıyor gibiydi. Fakat uzun kullanımlarda watt'ı kendi kendine kıstığını fark ettim, - tuşu basılıymış gibi oluyordu durup dururken yani. İçini açıp kontak spreyi falan sıkmama rağmen tekrar tekrar karşılaşınca da ya herrü ya merrü dedim ve ekranı komple pipeline'ın kendi board'una aktarmaya karar verdim. Daha önceden ekran lehimleme deneyimim olmamasına rağmen kalın uçlu tarihi eser havya ve 6-7cm lehim teli ile pastasız cilasız yaptım ve oldu ???? Bu sefer kalıcı bir çözüm olduğuna inanıyorum..

Son düzenleme:

510 çevresi de kirli görünüyor, hocam. İçinde pil akıntısı yanı sıra likit olması da muhtemel. Şahsen ben komple açıp temizlemeden kullanmazdım. Votka ya da yağsız kontak spreyi ile temizleyebilirsiniz, en uygunu izopropil alkol ama sade votka da iş yapar yoklukta. Kolonya sürmeyin alkolüne güvenip, o uygun değil..

Ekleme: İçini açacak olursanız Torx T5 Tornavida Ucu'na ihtiyacınız olacak..

Anladım çok teşekkürler herkese. Peki içini açmak için alyan mı gerekiyor picolarda? O kadar pis kötü bir halde ki vidalar yalama mı yoksa alyan mı gerekiyor anlayamadım ☺️

Üsttaki mesajıma eklemiştim ama görmediniz sanırım... Torx T5 Tornavida Ucu gerek.

Vida uçları yalama olduysa temizledikten sonra sıcak silikon ya da çok minimal japon yapıştırıcısı sürerek herhangi bir tornavida ucunu vidaya sabitleyip sökebilirsiniz..

içini açalım önce
çip ve ekranı yağsız kontak spreyle temizleyelim, kasada pil artığı varsa wd40 ile pırıl pırıl yapalım (wd40 elektroniği bozar mı emin değilim temkinli olun çipe ekrana gelmesin)
hayata döner muhtemelen
kontak spreyi pil akıntısını çözmezse
önce diş fırçası ile deneyin, spreyi sıkıp fırça ile nazikçe kafa göz dalın, evde yoksa en adisinden ama yumuşak olandan alın
o da çözmezse elektronik bileşenlere gelmeyecek şekilde kulak pamuğuna wd40 sıkın deneyin
kontak sprey akan pili temizlemez belki emin değilim

Önce ben kurcalayayım ???? Bakalım içini açabilirsem. Bu camiaya katıldığımdan beri o kadar çok insanın yardımı dokundu ki. Yardımsever, paylaşımcı, menfaat gütmeyen... Gerçekten ülkenin en güzel insanları sanki vape camiasında. İnsanın güzel günlere umudu filizleniyor. Yeri, zamanı değildi belki ama öyle içimden geldi. Varolun güzel insanlar. ☺️

1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt