• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Pod ve Salt Likit Kullanıcıları Kulübü

Pod'larınızla günde kaç ml/mg salt likit tüketiyorsunuz?

• 1 ml / 50mg dan az

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    21
:) Yazayım dedim;
(Genelleme içerir.)
Deneyimlerime göre pod tip cihazlarda nr r nr tellerle pek verim alamadım. Çok ince oldukları için çabuk ısınıp soğuyor ve pili rahatsız etmiyorlar ama efor kayıpları yaşanıyor.
Ben daha ziyade 28-30 ga tel kullanmayı tercih ediyorum. Bunun doğru olduğunu kesinlikle iddia etmiyorum ama benim içimime en uygun olanlar 1-1,5mm 28 yada 30ga tel ile +-1,4 ohm civarı sarım ile oluyor. Pamuk olarak herhangi bir pamuk olabilir. Kullanılan cihaz tipine göre telin içine sıkı oturacak ama uçları seyrek olacak şekilde tiftikleyerek gerek çin marka, gerek rayon, gerekse ilk başlardaki kendine has tadı bir gıcık olan ama emicilik konusunda üstüne pamuk olmayan otto cotton kullanıyorum.
Genel olarak kullandığım cihazlarda 70-30 likit kullanmama rağmen herhangi bir besleme sorunu yaşamadım ve nic yükseltme gibi bir derdim olmadı. Gündelik kullandığım tarzın yakınlarında sarımlar yaptığım için chem 9mg olarak kullanıyorum zaman zaman.
Kullanım şeklimin bence tek dez avantajı batarya konusunda. Şarj daha çabuk bitiyor ve pil ömrünü kısaltıyorum ama bu durum benim için bir handikap değil. Gündelik hayatımı zora sokacak durumlar yaşatmıyor. Sık sık şarj imkanı buluyorum ve aldığım ürünün 2-3 sene dayanmasını beklemiyorum. He satmıyorum da, ömrü bitince dönüşüme gider :)

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Normal tellerin tek handikapı bacakları plastik kısımları eritiyor
Ama rbaliysa
Yada sarim yapılan alanın çok yakınında plastik yoksa
Hic uğraşmaya gerek yok nr r tellerle
En güzeli 30 awg normal tel ve biraz yüksek ohm

En az 4 5 cihaz geçti, tellerin silikon yalıtkan malzemeden geçmesi gereken. Her birine defalarca sarım yaptım lakin erime durumu görmedim. Bunlardan biri de yukarıdaki zq idi. Çıkar tak yaparken hasar alabiliyor sadece.
Kaldı ki o tip silikon aparatlı ürünlerin yedek coilleri bütün halinde satılıyor. Çok büyük bir handikap değil bana göre.

@Turk @KeaSH07

Tel konusu podların cinsine göre (rba'lı veya rba'sız ) degişkenlik gösterebilir. Keyf ve kullanım teknikleri de durumu etkiler tabi. Ancak çogu podların yapısı ve amaçları itibari ile nr-r-nr tellerin daha stabil olduğunu ve kullanılması gerektigini savunanlardanım. Zira ciğerlere çektiğimiz her nefeste pilastiğin partikulleri o an hissedilmese bile ileride zararlı sonuçlar dogurabilir. Es kaza dikkatsiz bir sarım sonucu karşılaşılabilen dray hit vakalarına cokça şahit olanlardanım.

Bu konuda düz mantık ile gidilmeli ve orjinal sarıma en yakın metaryeller / teknikler kullanılıp riske girmemesi gerektiğine inanıyor ve tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
Katılıyorum buna
Bende rbasi olan cihazlarda düz tel kullanılması gerektiği
Diğer türlü her cihazda düz tel kullanılırsa, bazı cihazların yapısı gereği plastikle tepkimeye girebileceğini düşünüyorum
Erimese bile plastiği içimize çekiyor olabiliriz
En temizi düzgün rbli bir sistem kullanmak

kucuk bişeyler yapsınlar
aslında köstekli saatleri koyulması için yapılan ama günümüzde cakmak cebi denilen
jeanslerdeki o cebe kendiminde sarabaliceği ama bokunu cıkarmadan rba gibi bişey olacak
bişey lazım
cogu yapıyor içine 18650 sıgacak mod kardeşim bi gezele gel
o zaman ben pod niye alayım
alırım 13650 pil ve ona uygun mekanik mod yada atto mod üzerine kısa boylu dogy style yada benzer bir rta yada narda ve benzer kısacık rda güm güm güm
o 18650ye uyumlu podlarınızı cogu konuda döver
bi normalleşin podsanız boyutu ufaltın
yada bırakın bu sektörü biz 1 ohm üzeri salta uygun rtada sararız
saramayanada yardımcı oluruz

FreeBase ile pod kullanacağım. Artık tel, pamuk uğraşmak çok zor geliyor. Elimde 1 adet minifit var ama minifit max gördüm. Çok mantıklı geldi bulabilirsem onu alacağım. Ama şöyle bir cihaz var ondan al derseniz tavsiyelere açığım. Şimdiden teşekkürler.

POD kullanan arkadaşlar merhaba, 3 veya 6 mg/ml freebase likit tüketilecek MDTL ya da mümkünse DL sıkılığında cihaz arıyorum. RBA ya da sarımlı olursa çok iyi olur, sarımlarını ben yapacağım. Dahili/harici pil sorun değil. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhabalar smoant pasito cihazim var lakin atesleme yaptiktan sonra birakmiyor ateslemeyi veya durdugu yerde atesliyor 10sn sonra kesici devreye giriyor. Boyle bir sorun yasayan oldu mu icini actim sildim baktm ama cozum bulamadim tamiri mumkun olur mu ki

bir zamanlar %2-3 su katan vardı hatta bir alaman firması böyle nbase çıkardı su içeren
innokin su oranını %30a çekmiş likit olarak üretilmedikçe 2ml içeren kullan-at podlar amatör eğlendirir (aşırı karşıyım, kaynakların boşa gitmesi resmen 2ml içmek için o kadar plastik atık üretiyoruz)
bu %30un sırrını öğretirlerse likit yapmak hem maliyet olarak iyileşir hemde sağlık açısından faydalı olur, innokin abileri tebrik ederim
ama
ultrasonik device olayı gelişmedikçe vape yerinde sayar, ultrasonik ile çağ atlayacaz ama o kesin
pamuk yok tel yok dryhit yok aroma alamadım edemedim yok pil tüketimi iyileşecek
az kaldı sabır:)

Su kullanımı, özellikle son üç dört seneden beri, NET aroma kullananlar arasında yaygın. %10 önerilen bir oran —%50 PG, %40 VG, %10 H2O şeklinde.

Avoria’nın 55pg/35vg/10h20 ürünü sanırım Almanya’da satılan. Bu ürünü daha geçtiğimiz aylarda kullanmıştım, sarım ömrü (kararma olayı) meselesine tekrar bakmak için.

Innokin ve Aquios ortaklığı ile %30 su oranı benim de dikkatimi çekti. Yüksek bir oran bu! Piyasaya nasıl yansır bu oran ben de merak ediyorum. Likit veya aroma olarak vitrine bir şeyler gelirse ilginç olur. Ürün tutarsa ve başka üreticileri de oyuna alırsa da fena olmaz. İtalyan NET aroma ve likit üreticileri, pod dünyasına hitap edebilmek için “temiz seri” işini sağlam geliştirmişlerdi mesela. Buradan da, su kullanımı meselesinden de, belki böyle bir şeyler çıkabilir.

Tek kullanımlık, yani kullan-at, cihazlar için aynı fikirdeyim. Plastik atık (ve batarya?) durumu berbat bir şey.

hocam firma avoriaydı ben unutuyorum bazen
%30 cidden çok iyi ama %40pg yerine 30su 70vg (sanırım daha yoğun bi vg) kullanırsak pg etkilerinden de kurtulmuş oluruz ki bu muazzam bişey
ben coil killer herşeyden uzak duruyorum mecburen ama net aroma veya sağlam pastaneler veya pecan gibi aromaların coil kirletmesini ciddi azaltacaksa ben o vg veya başka madde için fazla ödemeye de razıyım açıkcası
bakalım gelecekte neler olacak

Selamlar,
Bacanak illa da bunlardan istiyor duymuş bi yerden ????????‍♂️
Benim de hiç ilgi alanım değil ondan size sormak istedim.

Kriterler,
Mtl içim şeklinde bir cihaz
1 günü çıkarabilecek pil kapasitesi
Coilleri en rahat şekilde tedarik edilebilsin

Bana kalsa rba’lı Pod alalım derim ama bacanak uğraşamaz, tam bir sığır bu konularda ???? (kendi söylemi bana kızmayın )

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim ????????

Yaklaşık 20 pod denedim hepsi sorunlu nerdeyse illa coilden ya hava knalından ordan burdan likit kaçıyor yada biraz kullanımdan sonra manyetiklerde sorunlar çıkıyor bunu göz önünde bulundur.

İçlerinde nord4 biraz iyi oda kendi coilleri olsa bile içerde terleme yapıyor devamlı kontrol etmek gerekiyor içimi güzel

BP Mods Lightsaber POD

1661874446530.png
Boyutlar: 113 / 96 x 27mm
Ağırlık: bilinmiyor
Gövde malzemesi: çinko alaşımı + paslanmaz çelik + ahşap + plastik
Güç kaynağı: dahili 2100 / 1500mAh
Kartuş kapasitesi: 2.0 / 5.0ml Buharlaştırıcı
direnci:TMD bobinleri / Pnp ve GTX (sınırlı)
Güç: 60 / 40W'a kadar
Çalışma modu: Güç, Voltaj, Baypas
Desteklenen direnç: bilinmiyor
Koruma: düşük / yüksek direnç, aşırı ısınma, kısa devre, aşırı şarj / aşırı deşarj
Konektör tipi: manyetik, 510. ( ayrı satış)
Ekran / diyagonal: monokrom
Şarj portu / akımı: Tip-C, şarj akımı 2A

1661874478281.png1661874486874.png1661874494961.png
1661874505545.png

1661874515795.png1661874536374.png1661874714927.png

1661874550751.png

Üreticinin resmi web sitesi
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Çok fena makine yapmış adamlar. Pil değiştirebilir ve 510 bağlantılı yaparlarsa bu kaçmaz...
Buralar sakin karıştır ve kaç.....????????????????????

1,896Konular
128,304Mesajlar
9,840Kullanıcılar
alperennSon Üye
Geri
Üst Alt