• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Sek N-Base Kullanıcıları Kulübü

Batu Khan 

Doğrulanmış
Var mı aranızda benim gibi istediği aromayı bulamayıp çoğunlukla sek nbase tüketen?

Benim kullandığım ve sorun yaşamadığım Nötr veya Nötr'e yakın Nbase İçerikleri:

Chem - Chem - Chem
Wilmar - Ineos - Chem
Wilmar - Ineos - Nicselect
Wilmar - Basf - Nicselect
Oxi - Merck - Chem
Oxi - Merck - Merck
Carlo - Merck - Merck
Avoria - Merck - Merck
Avoria - Avoria - Merck

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Oxi, Carlo, Chem diyebilirim ama wilmar ve avoria da keyifli.
Bir önceki kullandığım Wilmar-Ineos- Chem idi. İdare ederdi, Şuan Wilmar- Basf - Nicselect kullanıyorum, gayet nötr ama basf'ın boğaz vurumu olmaz olsun.

Nik. tat kisminda belirleyici oluyor gibi hissediyorum. buradaki 3-4 imalatcidan edindigim nik arasinda notr'e yakin olanini hangi firmadan oldugu farketmeden aldigim base ile deniyorum absurt tat koku olmuyor. VG sadece az sekerli olabiliyor.

Merhaba..

Sek nbase kullanıp son zamanlarda telde aşırılı bir tortulanma bunun akabinde tortudan kaynaklı içim esnasında yanik ,acımsı bir koku hisseden varmı acaba..ayrıca neredeyse aromalı içenden daha sık tel pamuk degiştirmeye başladım diyen bir arkadaş..?

@Katot son donemde herhangi bir bilesen degistirdiniz mi? (tel, pamuk, sarim vs, ve tabi base icerigi)

besleme problemi, dusuk hava akisi, bitisik sarim, yuksek watt gibi etkenler de yasadiginiz probleme yol acabilir.
ayrica nbase uygun saklama kosullarinda degilse veya uzun suredir birlikteyseniz nik oksidasyonu da bas gostermis olabilir.
kullandiginiz tel kirlenmis yada farkedemediginiz sekilde yagli olabilir.

isterseniz bunlari gozden gecirin, belki cozum icin bir cikis noktasi olur.

son 1 senedir sek nbase kullanıyorum..evvelinde sek aroma karışik gidiyordu..ama bundan 3 4 sene oncesini baz aldiğimda sek içtigimde hem daha çok tuketiyordum hemde tel pamuk 1 hafta yı geçiyordu değişimlerde..pamuk standart cotton bacon prime tel temco 28 ga ka1 ..değişik nbase kombinasyonları denedim, farklı firmada ..kendi nazarımda 2 etken kaldı degiştirmedigim..

1-son almiş oldugum temco 28 ga ka1 her zaman aldığım yerden değil farklı bir tedarikçiden aldım..(isim vermim)

2- son 1 senedir siegfried nikotin kullaniyorum.

yanlız buna benzer farklı mecralardada serzenişler olmus ama üstüne gidilmemiş..her yazılan nbase ve nikotin farklı olduğu için tek bir şeye bağlamak biraz imkansız..

garip anlamsız efektör tortusu gibi bilemedim firma yada benzeri bişeye bağlamak istemiyorum..aromalı icen bunu zaten aroma kaynaklı sanıp göz ardı edecektir..

sek içip bunu yaşamak biraz iğrite ediyo insanı ve düşündürüyo..

yani bir yildan fazladir kullaniyorsunuz ve her turlu halini gormussunuz. son cumle de gercekten yerinde cunku ayni seyleri yasasam benim de keyfim kacardi.

nbase kullanicisi degilim, sadece yeni aldigim base'e nik ilave edip demleme oncesi tadim yapiyorum. dolayisiyla emin olamadim durumdan.
nbase kullanisi olduklarini bildigim @sihirbaz ve @GaziHazar in tecrubelerine de danisalim.

yalniz kullandiginiz parametrelerden asla kullanmayacagim bir elaman var ki o da CB prime.
nedeni ise;
1- gercekten cok fazla klonu var
2- cok emici bir pamuk fakat sisme huyu yuzunden verimli iletimi yok. her an hava akisini kesip sorun acma egiliminde

gerci bu isin bana gore boyutu. Siz surekli kullaniyorsaniz buna gore onlem aliyorsunuzdur zaten.

eyvallah hocam

pamuk konusunda orjinalikte sıkıntı yok..sek içenlerin değişimi anlamaları daha kolay oluyo..o yüzden burada muhakkak bir cevap çıkar..her akşam haberlerde sahtesiyle gerçeği nasıl ayırt edilir haberlerinin olduğu bir ülkede şüphe cebimizden eksik olmayan bir olgu oldu..

tek değişken telse sorun teldedir.
bende de iki farklı firmanın teli var. benzer sıkıntı yaşadım. o yüzden diğer teli acil durum için bırakıp güvendiğim yerden yeniden tel aldım.
şahsi kanaatimdir. :)

ekleme yapayım. teli sarmadan önce bir peçete veya pamukla silin. alkollü olursa daha iyi.

@murcix ustad tevazu gostermis beni de etiketlemis ancak mtl e baslayali ve duzenli sek nbase icmeye baslayali 3 ay oldu. Yasadiklarim konusunda

2-3 gunde telde kararma oluyor. Ucuncu gun zor bitiyor. Sigma merck merck 70/30 6mg kullaniyorum. Ancak bu sure avoria merck merck 60/40 5mg kullanirken 1-2 gun daha uzun oluyordu. Yine avoria merck merck 70/30 6mg kullanirken bu kadar kararma olmuyordu hafiften tat degisimi olmaya baslardi.

Sanirim sigma vg avoria vg ye gore biraz daha sekerli ondan kaynakli oldugunu dusunuyorum.

Ayrica pamuklama yaparken havuzu cok doldurmaz likit kontrolu yarim acik yaparsam besleme biraz daha iyi oluyor ve tat degisimi bir miktar daha gec oluyor. (200 puff kadar sanirim)

İsin ozu pamuklama ve nbase secimi gibi geliyor. Bir de guvenilir bir firma. (Bir cok kisiden olur almis olmasi)

Pamuk cotton bacon prime kullaniyorum.

Umarim dogru anlayip, duzgun anlatmis ve yardimci olmusumdur.

bir hususu daha belirtmek istedim.
2 yıldır 4-5 firmadan değişik nbase ler aldım.
aynı elementlerle aynı nik oranında başka bilinen bir firmadan aldığım nbase hiç yaşamadığım ciğerlerde bi ağırlık, öksürük yanma yaşattı mesela
o yüzden en güvendiğim ve diğerlerinden her zaman çok açık ara önde olan (bana göre) ilkeli bir firmadan şaşmamaya karar verdim. ;)

Farklı firmalardan alternatif denemelerim oldu, benzer tortuyu bir kez çok uzun süre coil değiştirmediğimde yaşadım, çekince yaşamamak için tel, pamuk, nbase gibi ihtiyaçları ismine güven duyulan firmalardan almakta fayda var

En son mesaj 12 Mayıs'ta yazılmış.Sek Nbase kullanan sayısı çok azmış burada.Benim sek nbase kullanımı 3. yılını doldurmak üzere.Bu süre zarfında tüm kombinasyonları denedim.Bana kalırsa hep içilebilir,kullanımı rahat bileşenler.Normal bir kullanıcı için ChemBase ve WilmarBase fazlasıyla yeterli.Kendim, sürekli olarak bu ikisini kullanıyorum.MerckBase, SigmaBase gibi ürünlerin arada ki fiyat farkını hakedecek kadar içim kalitesini artırdığını düşünmüyorum.Kendi tecrübelerime dayanarak:

VG: ChemBase satın alıyorsam 'Chemnovatic VG', onun dışında sadece 'Wilmar VG' satın alıyorum.İki üründe fiyat/performans açısından, altın oran benim için.Üçüncü olarak bu listeye sadece 'Oxi VG' ekleyebilirim.Geri kalan seçeneklerin faydalarına göre,maliyetleri gereksiz yüksek.

PG: ChemBase satın alıyorsam 'Chemnovatic PG', onun dışında tüm kombinasyonlarda sadece 'Bio PG' satın alıyorum.Özellikle 'Bio PG', plastik tadının tamamen önüne geçiyor.Aynı sebepten ötürü, 'Merck PG'den tamamen uzak duruyorum.Dayanılmaz bir plastik veriyor nbase'in tadına.

Nic: ChemBase satın alıyorsam 'Chemnovatic Nic', onun dışında sadece 'Siegfried Nic' satın alıyorum.İki üründe son derece tatmin edici.Yine nikotinde 'Merck' markasından hoşlanmıyorum.Elimde emzik oluyor.

ChemBase/3C bambaşka bir deneyim sunuyor.Sigaraya en yakın şeklinde tarif edebilirim.Bir defa olsun denenmesi gerektiğini düşünüyorum.Beğenilmemesi durumunda 'Wilmar VG / Bio PG / Siegfried Nic' güvenilir limandır benim için.

@GaziHazar abi benim kullanım şu şekilde, coili ortalama 14. gün değiştiriyorum.Nbase'i yukarıda adı geçen firmadan alıyorum.

Nbase: Chembase/WilmarBase (70VG / 30 PG) , 6mg
Atomizer: FEV 4.5 (1mm hava pini)
Coil: Temco Kanthal 28 Ga, 2,5 mm , 6 tur (1 ohm)

1,896Konular
128,303Mesajlar
9,840Kullanıcılar
alperennSon Üye
Geri
Üst Alt