• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara Sıcaklık (Isı) Kontrolü Hakkında

tuncays44 

Doğrulanmış
Merhaba. Mirage a titanyum sardım. 5 tur. 2.5mm.majör de kullandım.replay modunda kullanıldı Beslemeyi kapalı unutmuşum hafiften bir yanık tadı geldi hatırladım.

Normalde ben hatalı ayarladıpım için mi böyle oluyor? Pamuk kuruyunca ateşlemenin kesilmesi gerekmez mi?

Herkese merhaba,
Bir sorum olacak izninizle. Elimde 26Ga Temco Ss316 L tel var. Tc denemek için almıştım çok önceleri ama beceremeyince bir köşede unutulup gitmiş. Denk geldim 2-3 defa, watt modunda kullanılıyor demiş arkadaşlar. Nedir püff noktası acaba ? Kanthal kadar yüksek wattlar basmak tehlikeli olabilir diye düşünüyorum. Misal aralıklı bir sarım yaptım ve 0,35 ohm okudu mod. Buna 25-30 watt arası güç vermek tehlikeli olur herhalde ?
10-15 watt arası daha mı uygundur ?
Bilgi yetersizliğimi mazur görün lütfen, okudum ama pek anlayamadım maalesef :(

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
konunun uzmanı olsam yardımcı olmaya çalışayım da alakam yok:) temco 28ga SS316 tel 6 tur hafif aralıklı(aslında yamuk) sarım watt modunda 11watt'da 0.5-06 ohm arası kullanacaksın dedi @Gabamarul ,saygımdan neden diye soramadım:)bi kere artistlik yapıp 17 watta çıktım yandı hemen:)

sabah gordum ama konu kilitliydi niyeyse.

kanthala yuksek watt basilir olayi da yanlis. her sardiginiz bobine uygun guc araligi vardir. bunu
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
kullanarak tecrube edebilirsiniz, bu site ile ilgili konulari dikkatle okuyarak cozebilirsiniz. alistiktan sonra pratiktir.

SS316L watt modunda kullanima uygun bir tel. bahsettiginiz sarimla ilgili 15-18 watt uygun olur.

Gayet anlaşılır bir şekilde olayı anlatmışsın. :) SS ve diğer ısı kontrollü teller de tepkime süresi hızlı olduğu için coil e gelen ani güç ve mtl atomizerlerin dl ye göre besleme azlığı pamuk yakmaya sebep olur.

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt