Sihirli Grup Sihirli Pet Paylaşım Alanıdır ;)

abiler bizim yavru kedilerimiz oldu,bugun 2. ay doldu,artık annenin emzirme sürecide epey seyrekleşti,tabiiki ücret vs gibi hiçbir karşılık beklemiyoruz,sıcak yuvaları olsun yeter.3 kardeşlerdi birini eşimiz dostumuz sahiplendi, diğer ikisi için gönüllü olabilecek varsa özelden detay verebilirim,istanbuldayız,babanın cinsi Scoottish straight lynx point(çok yakışıklı kerata ) ,anne chinchilla ;

WhatsApp Image 2020-07-23 at 00.39.29.jpegWhatsApp Image 2020-07-23 at 00.40.19.jpeg

burayı danışma olarak kullanıcam azcıcık
evde iki muhabbet var, kız seviyo ama tek alcakmışız ele gelmiyo keratalar yaptık bi hata ama ele gelmeseler de kuşlarımız onlar????
ufaklık da inatla aşkla şevkle kedi istiyor, büyümesini bekledik sanırsam kedi sorumluluğu alacak kadar olduk
kuşa saldırmayı da geçtim hiçbişeye saldırmayacak bir tür arıyorum, yada eğitim yöntemi de olur
napayım ne edeyim hacılar, kediyi 28 nisanda eve almam lazım
hanım istemiyor ama 1aya kalmaz hepimizden çok ister, sağı solu tırmalayacak ısıracak korkusu var sadece
kedi bulmak da ayrı mesele; ilandaki kedi sahiplerinin alayı manyak (12 adalar, eflak boğdanı istiyor, salon silahsızlandırılacak ve evde küçük çocuk olmayacakmış, 40yaş üstü aile olacakmış felan filan, birde hasta veya engelli kedileri başından atmaya çalışanlar var birini çağırıp kavga edicem de dayak yerim diye korkuyom)
napalım sizce? 5yaş erken midir kedi için, yoksa tam zamanı deyip ev sakini sayısını arttırmak mı lazım?

Bir cana evini açmak büyük sorumluluk ister benim 2 kedim 7 yıldır bizimle ve ilk annem istemiyordu ama şimdi evlat diyor. evet sağı solu tırmalar bu kaçınılmaz sen tırmalama tahtası alsanda o kendine sevdiği başka bir alan bulabilir :) ırk kedilerde krenik bazı rahatsızlıklar var ve uzun tüylü kediler canınızı sıkabilir topak topamk tüy olur heryer ama ben alıştım hergün tarıyorum yinede tüyleri oluyor eşya üstünde kısa tüylü tavsiye ederim ve özellikle tekir tavsiye ederim sağlam yapıları var kolayca hasta olmazlar ve sadıklardır baya. bizimkiler norveç orman kedisi...
çocuk olayı malesef tehlikeli olabiliyor her iki taraf için çocuğunuz kediye zarar verebilir ve kedinizde çocuğunuza zarar verebilir bu bir olasığ...
Kedilerin köpekler gibi eyvallahı yoktur ve sizler onların hizmetcilerisiniz onlar sizi öyle görür :)
Cip takdıracaksınız ve en az 1 yıl aşılarını tam yaptıracaksınız 3 yada 4 ayda iç ve dış parazit mutlaka yaptıracaksınız. kum olayı can sıkabilir etrafa saçıyorlar :)
misafirliğe gitdiğinizde bırakacak yer bulmak zordur biz 7 yıldır hiç yapmadık bunu evde illa ev halkından biri olur.
eve renk katacağı aşikardır sizi hep güldürürler işden gelip canınız sıkkınken bir haraket yapar o anda pis bir sırıtmayla eşşek oğlu eşşeğe bak dersiniz.
Bizim aile hayvanları sever ve onlarla yaşamak bizim için hiç sorun olmadı sevgi hertürlü sıkıntının üstesinden gelir yeterki sizin sevginiz sağlam olsun menfatsiz beklentisiz ve fedakar.. sırf şu çip olayından binlerce canımız sokaklara atıldı böyle insanlarda var. bu sebebden size okadar taleplerde bulunuyorlar korkuyorlar 2 gün sonra sokağa atmanızdan.

Dostum evinde suan yazın 2 , kışın 5 (1tanesi hamile),bahcesinde 5ten fazla kedi bakan biri olarak <3 yazacam yazdıklarımı tecrübeye çok sahibim
1.Kediler cok farklı olur hepsi birbirinden farklı (genetikleri ile oynanmış kediler ayrı)
genetikleri ile oynanmış kediler , cogunlukla uysal ve hareketsiz takılırlar çunku doğuştan gelen hastalıklarından dolayı (+mama , veteriner + duzenlı kullandıklaroı ilaçlar vb yeme içe hepsi daha pahalı) ve kesinlikle tavsiye etmem
2.Alacaksan eve bir kedi dostum abim kardeşim al ufaklıgına hayvan barınagına git bak orda kafana yatan bir kedi al gözlemle icabında 2.3 kere git kedi kendini belli eder
3.Oralardan aldıgın kediler gerekli aşı ve kısırlaştırmada yapılmış olabilir eğer kısırlaştırma yapılmamışsa gün al o gün gidersin ;) (veya belediyeden)
4.Dışardan kedi aldığında %500 1-2 ay hayatta kalmışsa bu havan sokakta Kedilerde Çok önemli olan Bağışıklığı güclü demektir. Ufak bit pire gibi şeyler olabilir korkma onlar 1-2 damla ile 1 güne çözülür, Dışardan kedi almak çok iyi olur senin için veya barınaklardan
eğer kediği alırsan
Kuş olayına gelelim yavru kediler özellikle tekirler oyuncu havanlardır ilk 7-8 ay hareketlidir gözünü korkutmasın büyüğünce eve alışınca çok fazla hareketli olmayacak
Kuş olayı kedi alışır zamanla eğer hareket keserse kedi kuşa kulağına veya burnuna ufak fiske at bilsin hatasına benim kedilerimin en büyüğü annemlere gittiğimde annemlerin kuşuna saldırıyordu artık bakmıyor bile hayvan ona çünkü alıştı , ama senin kedinde bunu yapması zaman alabilir veya bu huyundan kurtulmaz
-kedi alırsan tekir belediyeler kısırlastırmayı bedavaya yapıyor
-Kedilerini klozette alıştır ve elektrik süpürgesi ile tüylerini taramaya bunlar ufakken alışabileceği şeyler
daha yazılacak cok sey varda üşeniyorum :)
ve evde dişi kedi daha iyi oluyor
ve kedicilerin bir lafı vardır .tekire beslemediysen kedi besledim deme (buradaki tekir su sokaktaki siyah grili olan kediler)
Hayvan pet kedi vs bunlar birer can şimdi kedici arkadaşlar kızarlar bu mesajıma bunlarda benim canlarım evlatlarım burdan bana yürümeyin adamı sinirlendirmeyin o kadar şey varken bu lafıma takmayın lütfen
@pantera

@tuncay&kedileri abide güzel söylemiş benim kısa tuylu kedim o kadar cok tüy dokuyor anlatamam , uzun tuyllü kedimde az döküyor
2 kediye bakmak daha kolay bir kediye göre benim kaç arkadaşım kedileri ile bebeklerini büyüttüler
evde tırmalarar koltukları vs ama zamanla insan evdeki koltuk takımınıda ona göre alıyor mesela ben kedilerin turmalamadıgı kumas secimleri yaparak vb tırmalama olayı aşılabiliyor
Kum olayına gelince tuncay abime katılmıyorum aabi artık paspası cıktı robot suburgesı var zaten kum kabınıda yeri varsa buyuklerden alır ordan sorun olmaz

cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim????
kediyi yavru almak istiyorum, kızımla beraber büyüsün uzun süreli arkadaş olacaklar çünkü
kızım sokakta bolca kedi sever, kovalarız, ararız eve bi saat geç döneriz... kediye zarar vereceğini zannetmiyorum ormana gidince öğrettim yazın artık sıktırmıyo kedileri sokakta... bizim için genel birşey kediler, her çıkışta mama bırakırız mama almadıksak yanımıza hoop markete girer alırız (burda bi kerata var whiskas yaş mamayı bir yiyor aklınız almaz)
uyum sorunu dert değil, bem yavru tekir arayayım olmadı ormana yavru bakmaya gideyim ama annesinden çat diye yavruyu almak mantıklı mı?

1,894Konular
128,257Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt