• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

E-Likit Reçete Sihirli Reçeteler -Ana Konu -2021|2022|2023|2024

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Kendinizce bir tarifte karar kılmışsınız
Merak etmeyin,cekinmeyinde...
Tavsiye edilen kullanim araliginda incir size sorun çıkarmayacaktır ????
Ki anladigim kadariyla da baz aldiginiz deger bu aralikta
Bence asil cekineceginiz ve belirli taslagi olusturulmus recete sahibi herkesin
Bu taslaga entegre edilecek tekil aroma/aromalarin karakteri,baskinligi yahut uyumu olacaktir
Düşünün...
Haz/Tat kullanim esnasinda sizi baydiginda veya icilemeyecek duzeyde hissettirdiginde oranin bir hukmu kalmamis aromanin hükmü baslamis olacak yani oran 2 de olsa 3 te olsa bizim icin pek degisen bisey olmayacak
Bunun bir diger sekli de hani .....
Ya bu oldu ama birsey eksik sanki der ya insan????????????
Aroma bu mixe uymuştur,gideri vardir ???? ama yeeeaaaani bi tuzu eksiktir, biberi eksiktir,Kekik nane vs vs????
İste...
Bir krema,bir karamel,ne bileyim kucuk bir tatlilik icin sweet bir tat
Hissettginize gore ihtiyaciniz oldugunu düşündüğünüz şey....
Umarim anlatabilmisimdir ☺️
Kisaca
Basa dönelim inciri kullanin,görün
Nasilsa bir taslaginiz mevcut ????
Hem içinde kremada var nefis ????

@#ff0000 Cok zaman NET aromalar kullandim ve haliyle coil killer olduklari icin de yeni tutun grubu ariyordum. cok cesidi olan bunlari buldum. oyle sirayla alip alip deniyorum.

eger almayi dusurseniz, fikir olmasi icin; (damakta biraktigi tadlara deginemeden)

Deluxe 555 cok iyi, fe'nin 555'inden cok daha lezzetli geldi bana

amerikan red - coil killer cikti ama icimi muazzam. aromatik ve hafif tatli

golden tobacco - tek olarak fazla yogun geldi tadi, digerlerine azar azar koyup kullaniyorum. cok guzelhava katiyor. kuru yaprak ve odunumsu bir icimi var

gold&silver - aciklamasinda strong denildigine bakma bana cok hafif geliyor. biraz virginia ekleyip kullaniyorum, virginia koymazsam da tobacco absolute damlatiyorum. o zaman guzel oluyor

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
- daha once bahsettigim tezek koksusu olan aroma :) icimi cok keyifli ama kokusu oyle degilmis. 2 kez test ettim ama hala demlenmeye devam ettiyorum.

son siparisimde de sunlari aldim, haftasonu demlerim.
king arther, virginia smooth, american dry.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Hocam isin asli onerilen degerleri kullanmiyorum, kafamdaki dengede yurutuyorum isleri :) misal incir icin %3-8 de yazilmis - %15-20'de.

deneme yaparken ana tat neyse onu onde tutup 2. tat - 3. tat - varsa 4. tat diye devam ediyorum.

hic deneyimim olmamasina ragmen denediklerim denk gelince devam edeyim dedim :) o taslak oyle olustu yani :) Genel toplami da %10-15 arasi denk getiriyorum cunku yogun olunca base ekleyip hafifletebilme imkanim oluyor. az olmasindansa cok olsun mantigi :)

ayrica evet hafif tatli likitleri seviyorum. ama bu tatlilik oyle duz sekerimsi degil aromatik olmali. misal sweet cream o yuzden kullaniyorum, butter pecan ile birlesince cevizin buruk tadi ile baslayip yagli lezzetli krema tatliligi ile bitmesi hosuma gidiyor. tutunu de aslinda bu tatligin bitimde kullanmak istiyorum (denedim bunu da)

biskuvi ve tarcinli aromalar da aldim. onlarla da birseyler yapacagim.

bu arada bazen de cok yogun kuruyemisli buruk likitlere de pancake ilave ediyorum :)

Selam arkadaşlar
Malum yaz geliyor starbucks veya dimes cool lime daha önce içmiş olanlar tadı anlayacaktır.
Sihirli cool lime reçetesi arıyorum :D

1,894Konular
128,261Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt