Sihirli Grup Sihirli Sarımlar

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Yassı olan da ka1 yuvarlak olan da ka1. Yuvarlak(neredeyse herkesin kullandığı) telde 18mg içerken 32 veya 30, 15mg içerken 29 veya 30ga gibi kullanıyorum. Ama tabi sıcak buhar kavramı tankına göre de kişinin hassasiyetine/alışkanlığına göre de çok değişir. Bana sıcak gelen başkasına soğuk gelebilir.

Evet pamuklarken sarımın formunu koruması zor oluyor, şahsen üç beş sarımda alışmıştım.
30 rahatsız ediyorsa bu şartlarda 32 veya yassı tel denemekten başka çareniz yok. Sarması azıcık meşakatli ama soğuk sevenler için yassı bir harika. :) DL/MTL her türlü gidiyor.

hiç aklımda olmayan bir şey aklıma düştü. nereden alınır hocam? bir de en soğuğa hangi yassı tel ile ulaşırım? david abide var galiba. 04*01 mi yoksa 09*01 mi? yoksa daha farklısı mı? ve 32'den daha mı soğuk? daha mı tercih edilesi?

Son düzenleme:

08*01 ka1 flat teli 30 ga ka1 tel ile kıyaslamaya çalışacağım. 30 gauge teli 1.8 ohm sarıp 8-9 w arasında kullanıyordum. 08*01'i 0.85 ohm sarıp 9,7-10,2 w arası kullanıyorum.

öncelikle flat teli sarması sanıldığı gibi zor değil. atomizere takması(en azından fev için) gayet kolay. ama pamuklaması normal tele göre bariz bir şekilde daha zor. çok zor değil ama daha zor.

yukarıda belirttiğim değerler için flat telde buhar doygunluğu daha fazla. buhar soğukluğu 30 ga ile hemen hemen aynı geldi bana. hangisi daha soğuktur ben anlayamadım. çok minimal bir fark var gibi.

ramp up konusuna net bir şey diyemem ama ben bir fark görmedim.

aroma konusuna yorum yapamayacağım çünkü aynı aromaları içmedim. kıyaslama yapabileceğim duruma gelince postu alıntılarım.

Kisa-saca-Perma-yapimi-ve-uygulamasi.jpg

Dedim olabilir :D

1,892Konular
128,233Mesajlar
9,831Kullanıcılar
DaffyDuckSon Üye
Geri
Üst Alt