• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Soğuk Buhar Sevenler Kulübü

Kanthal 

Council
Doğrulanmış
Soğuk buharı tercih eden ve seven arkadaşlarımızın fikir alışverişi yapması için bir adrese ihtiyacı olabilir diye düşünerek bu kulüp başlığını açıyorum.

MTL ve DL ayrımı olmadan, RTA ve RDA önerileri, kurulum tavsiyeleri, TC kullanımı, farklı tellerin performans notları gibi aklınıza gelen ve soğuk buharla doğrudan alakalı olan her şeyi özgürce paylaşmanızı dilerim.

????

Vapor Giant Kronos 2S 2021 de serin-soğuk buhar (ve yüksek hit) kulvarına girebilir belki. FeV çok referans gösterildiği için, müsait bir zamanımda, yan yana getirip bir bakayım.

Millenium için @murcix ‘FeV:10 Millenium:8’ şeklinde bir paylaşım yapmıştı. @comandante de benzer bir kulvara sokmuştu değerlendirmesinde.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Bu zehri de almak üzereyim ama 3x0.8 eğer ki stabil ise bana sıkı geliyor artık. Yoruyor.
Zaman içinde gerçekten tüm parametreler değişiyor. Bir zamanlar 1/1.2 mm akışta tatmin olurken şimdi 1.5 mm civarlarında rahat ediyorum.
Benzer akışa sahip Ion 2 ile de zaman içinde uzak kalmamız bu yüzden. Yoksa birçok kullanıcı pastane atosu olarak tanımlarken ben koyu/orta koyulukta organik tütünler ile de aşırı sevdim. Gel gör ki hava akışı beni zorluyor.

Konu dışında bu sıkılık mevzu cihaz yönetimi ile direkt olarak ilgili. Misal 1.2mm iki ato ile güne başlayınca bir vakit sonra adapte oluyorum. Fakat 1.5 ve 1.2 olan iki ato ile yollaninca 1.5 çok daha rahat ve iyi hissettiriyor artık. Daha önce de bahsetmiştim, fazla hava beraberinde çok daha lezzetli bir buhar veriyor. Çok sıkı hava akışı ile yanma odasında oluşan buhar kuru ve boğucu geliyor. Lakin dediğim gibi kullanıcı ile ilişkili bir durum ve adapte olunası bir durum bu.

Konuya dönersem de aslında soğuk buharci gibi görünüyorum fakat benim için aslolan çekim sırasında dili yakmayan ve ağız içindeki sıcaklığa uygun bir buhar elde edilen bir içim sağlayan bir format. Daha serin bir hissiyat anlık olarak ferahlatıcı olsa da sürekliliği halinde zincir çekime sebep oluyor bende.
Bu nedenledir ki Perseus, millennium ve özellikle sen ne kadar uzak kalsan da Era benim için bu formatı destekleyen yegane üçlü.

Bir de gerçekten çok ato ve likit ile rotasyon yapan kullanıcılar için tek düzelik oluşturmak imkansız. Orta yol bulmak şart. Bahsettiğim serinliği muhafaza ederken aroma seviyesini de damağa uygun tutabilmek gerekiyor. Böylece de buna erişebildiğin atoları da tercih etmek gerekiyor. Aksi halde bu seviyeyi TC ile elde etmek gerekiyor ki bunun için de nitelikli çip kullanmak lazım. Fakat bir taraftan da kantal telin kafasına göre takılan davranışı da çok keyifli be ????

@murcix Güzel konu aslında bu, hava akışı. Serin/soğuk buharın bahsi geçerken pek değinilmiyor. <1mm gibi değerler mesela, biraz daha havadar MTL’ye göre hem buhar sıcaklığı hem de aroma performansı bambaşka sonuçlar verebiliyor.

Bahsi geçmişken, VG Kronos’un klonu biraz daha sıkı diye Alman tarafında yorumlar vardı. Shenray için, yanlış hatırlamıyorsam, iyi denilmişti.

Kronos konusunda satin alanlar satmadi sanirim. İlanlarda gormuyorum hic.

ote yandan havadarlik aromayi ve buhar sicakligini direk etkileyen bir konu. İon v2 ozelinde bakacak olursak rdl deligini yarim acarak daha serin ve guzel aroma aliyordum.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
2S ve 2S 2021 farklı bu arada*. Bir de, Vapor Giant ürünleri raftan kalkıyor sanırım. Yüksek indirimler, parçalar için üreticiye yönlendirmeler, vs. var(dı). Markayı yakından takip edenlerin aktardığına göre, farklı çalışmalara girişeceklermiş sanırım.

*
2S
CABB32E5-3E0D-48EB-8EE6-DE6F35B5C80A.jpeg
2S 2021
F386C02F-8668-437A-BE2E-E56C48E1BA72.jpeg

Son düzenleme:
1,896Konular
128,304Mesajlar
9,840Kullanıcılar
alperennSon Üye
Geri
Üst Alt