• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Soğuk Buhar Sevenler Kulübü

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Burdada yine aynı mantık devreye giriyor tablodan bakalım tekrardan

surface areavolumeheat capacitywatt değeri ( 180 heat flux için)
30 ga 2.5mm 5 tur
41,9​
2,67​
8,72​
7,5​
28 ga 2.5mm 5 tur
54,85​
4,4​
14,38​
9,9​
Artışsurface areavolumeheat capacitywatt değeri ( 180 heat flux için)
30 ga 2.5mm 5 tur
28 ga 2.5mm 5 tur
31%​
65%​
65%​
32%​

Yukarıdaki tabloya göre iki tel arasında %65 lik bir heat capacity ve volume farkı mevcut.
0.8 pinden 1.0 pine çıkınca %58 hava akışı artıyor. Yani heat capacity artasada içerde artan hava akışıda içerdeki ısıyı soğutmaya yarıyor bir nevi.

Ben tamamını okumadım konunun .sadece Kahntal A-1 yuvarlak rel ile Kahnthal A-1 yasıı telin kimyasal yapılarının farklı şeyler olduğu gibi bir anlam çııkarttım ,yanlış anlamış olabilirim...Evet temco Kahntaldan aldığı telleri E-sigara sektörüne uyarladığını ve bu konuda yetkili olduğunu biliyorum.üretim konusunda yetkili değil sanırsam.yani bileşenleri değiştirme yetkisi yok.benim anlatmak istediğim sadece buydu..ha isteyen yuvarlak kullanır ,isteyen yassı bu tamamen içicinin beklentileri ile ilgili birşey isteyen daha çok buhar ve direnc için yassı kullanır,istemeyen kullanmaz..:)
Sağlık yönünden iki tel yapısınında ., kimyasal bir farklılığının olmadığını biliyordum sadece..

detaylar icin tesekkurler, faydali olacaktir meraklilari icin.

benim bahsettigim olayda hava akisi sabitken bu farklarin ortaya cikan sonuc oraninda hissedilebilmesi.
o nedenle yaptigi sarimin sicakligindan sikayet edenlere ince tel yerine oncelikle ayni teli kullanarak bir tur eksik sarip gucu dusurmesini oneriyorum. bu ince tele gecisi kolaylastiriyor.

havadar icim apayri bir konu zira insanlar tellerini, sarimlarini kolayca degistirebiliyor ama sikilik kirilmasi cok daha zor bir aliskanlik.

lakin yine de soyleyeyim zaman icinde kullanicilarin cogunun 1.2mm den cok daha havadar taraflara gececegini dusunuyorum.

katılıyorum .özelille aynı ato aynıı tel aynı ohm ile yazın içtiğim buhar bana sıcak gelirken kışın normal geliyor.,Ben de telle oynamak yerine 1.5-2.00 mm hava pinleri ile bu dengeyi sağlamaya çalışıyorum..:)

Ya da buhar yolunu uzatarak. ????

yanlis hatirlamiyorsam 2 marka 3-4 farkli flat/ribbon tel kullandim. o kadar cok zaman gecti ki ustunden aklimda kalan sadece calismanin zorlugu, sicaklik ve bir sure sonra olusan kavruk tat.
epey de incesinden almistim diye hatirliyorum. bir suru sarim fotolari da atmistim ama gitmis sanirim bulamadim.

basladigim donemde bitisik sarim cok modaydi. aralik sarima gore hem sicakligi hem de pamuga davranisini deneyenler bilir. oradan pay bicsinler merak edenler.

Sıkılığın ne gibi bir ihtiyaca karşılık geldiğini değerlendiremiyorum maalesef, Bunun birazda boğaz vurumu eşiği ile ilgisi olduğunu düşünüyorum açıkcası ,,
Bu sorunu da vurumu olan Ato ile çözmeye çalışıyorum ,benim ölçülerimde Fev tüm bleşenleri değerlendirmemde acaip yararlı oldu bana,. ha dahada fazla olsun diyenler kuma alsın:)

Sizler bilmezsiniz biz birinci sigarasındaki sıkılık yüzünden nefes darlığı sahibi olduk.onları içilebilir hale getirmek için avucumuz ile masada az yuvarlamazdık.bu neden ile oklava ile hamur açmada bayağı yetenek. kazandık ????

he ya. sevemedim o nedenle. bir de aromayi yakiyor gibi geldi bana. normal tele oranla da acayip bir lezzet farkida yaratmadi. MTL icin uygun degil diye degerlendirip kapattim mevzuyu

uzun tank, tek taraf vidali, sarim kor tarafa yatik Fev'i kimse dovemez vurum konusunda :ROFLMAO:

bu aralikta aroma ve buhar yogunlugu yetersiz kaliyor benim icin. ayrica bogar gibi bir vurum hissiyati ????‍♂️

1,896Konular
128,300Mesajlar
9,839Kullanıcılar
Vanli44Son Üye
Geri
Üst Alt