• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Sirius Mods Spica Pro MTL RTA

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
2 yada 2.5 yıldır stoklu satılan bir ürün, kullanıcılardan neredeyse talep eden herkesin evine girmiş. İlk çıktığı günde 300 TL den son stoklu satılırken de 300 TL den satıldı yanlış hatırlamıyorsam. 2 kez sıfır aldım ben. Artık üretmeyeceğiz dediler ve bir anda piyasada sıfırdan daha pahalıya satılmaya başlandı, biz de öyledir zaten ürün varken talep olmaz bitince başlar bir akım. Şu an mod üretimiyle uğraştıklarını biliyorum, belki yeni bir atomizerde gelecek, olabilir. Yurtdışı ve yurtiçi satışlar her yerel üretici için aynı bildiğim kadarıyla. Bizim için mestkafe var oradan alıyoruz. Dışarısı için ise hem kendi siteleri üzerinden perakende hem de yurtdışı dağıtım kanallarıyla/kişilerle anlaşıp ürün satıyorlar. Bugün üreticinin elinde spica varmı bilmiyorum ama bildiğim birşey varsa toptan dağıtım kanallarında ürünün olması ihtimali yüksek. Genel işleyiş yıllardır böyle, neden hep bir sitemkarız ben bunu anlamıyorum.

Ben kendi tecrübem yönünde arkadaşı artık bulunmayan ürünün klonuna yönlendirdim, yerli - yersiz konusuna daha çok takılıyorum aslında :).

Sitem konusuna gelince bu sitem değil ama alay diyelim, kendimce gülünç bir duruma parmak basıyorum sadece. Sizin dediklerinizi - bende dahil - sürekli kullanıcılar biliyorlar (hiç olmazsa tahmin ediyorlar) ama üreticilerin ağzından duymaktansa kullanıcılardan duymanın bir anlamı olmuyor. İşleyişin yıllardır böyle olması müşterinin sorunu değil, hoş olsa elinde de bunu değiştirecek bir güç yok. Benzer örnekleri yabancı üreticilerde de gördüm, elimizde yok ama şu adamda var gidin alın diyebiliyor. Ama bizimkiler yerli ya, illa bir değinesi geliyor insanın... :)

Ben halen Coppervape klonunu öneriyorum.

Evet, onu bende fark ettim. Pin'ler bazılarında daha sıkı diyorlar, içilemez derecede sıkı pin'leri olanları okumuştum, sizin yöntem en mantıklısı aslında klon ile orijinal pin'leri birleştirmek. Uzun süredir bakmıyordum; 200 lira olmuş ali'de, 55 lira kargo, en az 25 vergi çıksa dediğiniz aynı paraya gelecek maalesef.

Ben buharlamaya baslayali 14 ay oldu ve hep dl ictim son 1-1,5 aydir mtl kullaniyorum ve ilk sordugum urundu. Yok denildi

yeni uretim yolda mi?: 1 yildan asagi cikmaz...

simdi piyasadan cekilmis olmasi, benim emtiyele yeni gecmem; bu durumda benim sucum sanirim. ????????????

yani sizin belirttiginiz gibi 300 TLyurtici satisi olan urunun satilmadigini ama 129 öğyro etiketle yurtdisinda satildigini gorebiliriz. Bu arada site siriusmods un kendi sitesi.

bence @serbest hocam hakli clon almak daha mantikli ???????????? sonucta ben ikinci el urun kullanmiyosam bu beni baglar... orjinal kullanmak istemem de beni baglar... illa bu atomizeri kullanmak zorunda da degilmisim onu da gordum.

bu arada piyasadaki bir cok firma urunu bitirip 1 sene uretimsiz durmaz. Yeni urun ile beraber eski urunu de bir sure piyasada tutar ama daha az uretimle devam eder. Orn: hellvape firmasi vertex cikardi ama md hala satista; belli bir donem sonra md yi kaldirirsa neden kaldirdi diye kimse soramaz. Ama ben md yi bitirdim satmiyorum vertexi de 1 yil sonra cikaricam dese daha mantikli olurmus ????????????

amacim polemik yaratmak degil, bana gore yanlis gideni soylemek.

Son düzenleme:
Selam Arkadaşlar,
Tartışmaya mahal vermeden kısa bir açıklama yazalım, kimse zan üzerinden birbirini üzmesin. İlk olarak spica pro üretimi bittikten sonra, yurtiçi ve yurtdışı için stoklar tahmini olarak belirlendi ve gönderildi. Yurtdışı stokları daha yavaş satıldığı için şu an yurtdışında çok az da olsa stok hala var. Ben bunu pandemi döneminin avrupa'da daha erken başlamış olmasına bağlıyorum. Çünkü hemen hemen o zamanlarda yurtdışı satışları birden durmuştu. Özet olarak yurtdışında hala bir miktar stoğumuz var ama oda cidden az bir adet. Dip Not: yurtdışına giden bir ürünü buraya geri getirmek en zor olan şey, biz onu da önceden düşünmüştük.

Gelelim neler yapıyoruz kısmına, yaklaşık 1 yıldır mod üretimi ile uğraşıyoruz. AR-GE işi büyük zaman alıyor buna emin olabilirsiniz. İlk prtotiplerin fotoğraflarını zamanında yayınlamıştık hatırlarsınız. Tabi üretim aşamasına geçilince asıl AR-GE kısmı da gelişti. Lafı da çok uzatmayalım. Mod üretimimiz devam ediyor. Bir aksaklık yaşanmazsa da tahminen 2 ay sonra bir DNA 75 Chipli modumuz satışa çıkmış olacak.

Şahsım adına yaşadığım bireysel iş değişiklerim nedeniyle iki forum içinde de, çok aktif yazışamıyorum. Özelden arayıp soran arkadaşlar'a da unutmadıkları için çok teşekkür ederim. Hayırlı Ramazanlar diler, sağlıkla kalın derim.

Peki Yakın dönemde bir atomizer üretimi öngörüsü var mı acep?

"Spica NewAge" mesela...

İsim babası da ben olayım

Demek ki biraz düşünerek anlaşılabiliyor durum. Mevcut durumunuzu tahmin etmek hiç zor olmadı benim için. Müdahale etmek istedim sadece tek seferlik, belli ki yeni üye durumu bilmeyen arkadaşlarımız bu işgüzar mesajlardan yanlış algılara kapılmasın. Selamlar.

Ustad ben polimik olusturmaya calismadim. Ve cevap da yazmamistim. Konuyu uzatmamistim.

Serzenisimi dile getirdim ancak durum benim ozetledigimden cok farkli degil. Kac aydir urun yok arti 8 ay ekleyin. Bir diger konu da urun satisi, piyasa talepleri, arz durumlari icin belirttigim kistaslarin genel gecer kurallar oldugunu dusunuyorum. Benim gibi dusunen baska uyelerin, bu foruma uye olmayan buharcilarin oldugunu dusunerek cevap verseydiniz keske.

bu arada isguzar mesajlar diye nitelediginiz mesajlar benim ureticiye serzenisim. Hos olmadi. Benim gibi catlak seslere tahammul gosterilirse daha iyi olurdu.

bu konuya baska mesajim yoktur. Her hangi bir cevap daha vermeyecegimi bilmenizi ister saygilarimi sunarim.

rahatsizlik verdiysem mesajlarimi gonul rahatligiyla silebilir uretici.

Sizi engellemiştim ama ilk mesajınızdan sonra değil bundan bir önceki mesajınızdan dolayı. Nasıl oluyorsa sizin mesaj yazdığınızı görebiliyorum, bunu da pek anlamış değilim. Kimseyi hedef almadım, sadece üzerinde yeterince düşünülmemiş bir mesaj okudum (ilk mesajınız) sonra siteme sitem ettim. Ama siz yazdıklarımı anlamak yerine kendi durumunuzu tekrar anlatma yolunu seçtiniz. Dolayısıyla işgüzar lafını kullanmam da ondandır, özellikle o kelimeyi seçtim ki rahatsız edici değil dikkat çekici olsun. Polemikten hoşlanmıyorum ben de ama bu tür mesajları okuyunca anlaşılır hale gelmesi için görmezlikten gelmemek gerekiyor, keşke tedarikçi bu metni daha önce açıklasaydı. Hepsi bu, üzerinde yeterince düşünerek yazılmış bir mesajdı benimkisi. Bunun dışında söyleyecek bir şey yok, sizinle bir husumetim de yok. İyi Forumlar.

Arkadaşlar spica pro uretilmiecek evet ama @engin hocam en azından Türkiye için driptip, cam, izalator üretip sitesine koymasasi lazım. En azından elinde olanlar bir aksilik durumunda köşeye atılmaz ömürlük olur. @engin hocamdan bu konu hakkında bir açıklama bekliyorum :) insAllah yapar.

1,894Konular
128,280Mesajlar
9,835Kullanıcılar
alimgul54Son Üye
Geri
Üst Alt