• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Spica Pro RBA RTA Kullanıcıları Kulübü

3 yapraklı pin ile kullanıyorum. Çok güzel sıkı içim. Çok pamuğu sevmeyen bir atomizer. O yüzden pamuğu tiftikleyip yanlarından çapraz keserek likitleyip yerleştiriyorum. Likit deliklerindeki pamuğu geri itiyorum çok az bi boşluk bırakıyorum. Sonrası nirvana ????

Merhaba üstadlar.. Ben de bir dosttan temin ettiğim Spica Pro ile aranıza katıldım.

28 ga kanthal 2 mm 6 tur hafif aralıklı sarım ve cotton bacon prime ile deniyorum. Likitim %80 sigma vg, %20 merck pg, 12 mg Springfield nicotin. Aroması black note latakia. Aroma konusunda izlenimim ilk çekimlerde hissedilir tat. Fakat bir süre sonra aromayı alamıyorum. Vurum orta.

Tütünlü tatlarda sarım önerileri nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim..

Bende ise şöyle bi durum var, pamuğun ortası sabahtan öğlene kadar simsiyah oluyor, likit ile alakalı diyeceğim ama hepsinde durum aynı.. Dry hit desem pamuk kuru değil.. Sürekli yanık karamelize olmuş likit tadı alıyorum :(

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

hocam bu sorun muhtemelen yanma odasında arta kalan buharı çekmediğiniz içindir . Bir müddet ateşleme tuşuna çekiminizi bitirmeden 1 saniye önce bırakın . Yani içerde buharlaşmıl olan likit kalıntısı kalmasın. Muhtemelen sorununuz çözülecektir.
Birde baca kısmının tel ve pamuğa çok yakın olup olmadığını kontrol edin. Eğer ki yakınsa bir tık daha yukarı kaldırırsınız dahada iyi olacaktır .
keyifli buharlar ;)

karamelize olan likit tanka geri akıyorsa buharın hepsini çekemiyorsunuz (sizinle alakalı değil sadece, tasarımla da alakalı bir konu) ve pamuklar chimneyle tanktaki likiti pamuk vasıtasıyla karıştırıyor sürekli.
ama yukarıdaki sorunu yaşamadan ortadan kararma yaşıyorsanız sardığınız tel çektiğiniz havayla soğumayacak kadar fazla ısı tutuyor. ya kalındır, ya da ortada yoğunluk fazladır. daha düşük değerlerde ateşleyin çiğ buhar almıyorsanız.
bir diğer konu da kullandığınız telde sorun olabileceği. lightning vapesin bir dönem kanthallarında böyle bir problem oldu, teller pamuğu hemen karartıyordu. ben çözümü ni80e geçip temco alarak çözdüm kendimce :)

Hocam karamelize olmasının sebebi bu evet ama benim asıl meselem kararma, bu olayı çözebilmiş değilim, gariptir ki bunu sadece parliament blue tabocca da yaşıyorum.
Evet işte asıl mesele bu, pamuğu ince yaptığımı düşünüyorum ama sizin söylediğiniz incelik nasıl tarif edebilir misiniz? Pamuk coilden dokunduğunu anda çıkacak gibi mi olmalı?
Uzun süredir temco 28 ga kullanıyorum ve volt değerim genelde 3.30 civarı, telim bitmiişti bi tedarikçiden tel ve fiber n cotton aldım, sorunun tel olabileceğini düşünüp güvendiğim bir tedarikçiden tekrar aldım ama sorun devam ediyor.. Bu durumda geriye pamuk kalıyor sanırım..

Ni80 e geçme düşüncesi bende de var alıp bi deneyeceğim.

Oxe dediği gibi katılıyorum ama, sadece bir tur çevirsende yeterli, aşağı indir biraz, pamuğu kontrol et iyi beslenmiyor olabilir.. Birde aralıklı sar, coili yukarı çok kaldırma..

5b243af4cc8.jpeg

20200520_172111.jpg

Spica v1 beklediğimden iyi çıktı ne akıtma var ne de başka bir sorun, forumda hep olumsuz yorumlar duymuştum ama hiç öyle değilmiş. Aralıksız 1.04 ohm sarımda boğaz vurumuda iyi...

Sarım öneriniz varsa çekinmeden söyleyebilirsiniz????

Not: Bana acayip skyline ı anımsattı...

Arkadaşlar Spica Pro vidalarını ( m1.6 x 3mm ) almak için internette bir araştırma yaptım fakat Türkiye' de satan bulamadım. Satan bazı büyük üreticiler var fakat çok yüksek sayılarda satıyorlar. Ben şöyle 10 veya 20 adet almak istiyorum. var mıdır bildiğiniz satan bir yer ?

1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt