• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Stabwood Mod Bakımı Nasıl Yapılır?

CnrDnz 

Doğrulanmış
Merhaba arkadaşlar. Şuanda yeni edindiğim ikinci el illusia V2 mini modun ağacı epey kurumuş matlaşmış. Bakımını nasıl yapmalıyım hangi yağı kullanmalıyım bazıları gomalak cilasından bahsederken bazıları da Hindistan cevizi yağı kullan diyor. Stabwood kullanan bakımını yapan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa sevinirim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Her iki ürünü de kullanabilirsiniz, @Pleasewait daha iyi bilir ama Hindistan cevizi yağı fiyat olarak daha uygun ayrıca orijinal gomalak cilası bulmak zor kendi yağını hazırlayan profesyonel kullanıcılarda var, ahşap hobi forumlarında daha açıklayıcı bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha önce şu ürünü
$8,30 8deco Tobacco Pipe Polishing Nursing Wax (50g) - 50g (free shipping) - FastTech.com

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
kullanan arkadaşım memnun kalmıştı.

Soğuk sıkım keten tohumu yağını mikrofiber bez ile uygulayın . Kurumasını bekleyin . Ardından renaissance wax uygulayın .
Gomalak cilası uygulamak ustalık isteyen iş bulaşmayın. Stabwoodlar için en güzel wax renaissance micro crystalline wax adı ile satılan ürün . Ben Türkiye'de eslenigi bir ürün bulamadım . Ya balmumu esaslı yahut cila kıvamında ürünler var hep.

Ahşap için mikro mesh alıp yağ ve wax öncesi inceden temizlik yapabilirsiniz . Çizikleri yahut ahşabın işlemesini gözünüzün önünden alır :)

vardı furkana verdiğim ama bx alüminyum seramik kaplama bekledik o kadar barboras reisi sıcak satışta yakalayamadık woodlardan neyseki olmamış cihaz parçalanırdı yani :) belki birinde çıkar şuan kimde bilmiyorum seri nosu 166 dı herhalde
1098

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Bir sorum daha olacak. Acaba gomalak cilasını iyi yapan bir ustaya denk gelirsem yaptırmam sizce nekadar mantıklı? Yani bir Hindistan cevizi yağı aynı işi görür mü?

Hocam selam,
elimdeki woodlarda benim yöntem; önden kağıt zımpara ile hafifce kuruyan ve pürüzlü yerleri geçip pamuklu bir bezle temizleyip daha sonra da doğal ahşap cilası ve yine pamuklu bir bez ile 1 kat atıp bir yarım saat sonra 1 kat daha en son da parlatmak için temiz bezle iyice ovmak. Uygulamada kullandığım ürün linkini aşağıya bırakıyorum, sentetik olmayıp TR'da bulabileceğiniz fazla ürün yok.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt