• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Stabwood Mod Bakımı Nasıl Yapılır?

CnrDnz 

Doğrulanmış
Merhaba arkadaşlar. Şuanda yeni edindiğim ikinci el illusia V2 mini modun ağacı epey kurumuş matlaşmış. Bakımını nasıl yapmalıyım hangi yağı kullanmalıyım bazıları gomalak cilasından bahsederken bazıları da Hindistan cevizi yağı kullan diyor. Stabwood kullanan bakımını yapan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa sevinirim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Hocam günaydın. İşler güçler ancak vakit bulabildim. Ben sizin yazdığınız üründen ziyade ucuz yollu aktar ya da nalburlardan alınabilecek saf balmumları için yazdım. Sizin yazdığınız ürüne de baktım. Mat satensi bir görünüm olacağından bahsediyor. İlgin bir görünüm olabilir. Böyle parlak değilde ama mat gibi de cilalı gibi. :) Olabilir tabii neden olmasın. Alıp deneyip ağaç üzerindeki etki ve efekti ne bir görmek gerekir.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Hocam zımpara aşındırıcı bir elemandır. 10000 grid bile kullansanız mantığı yüzey kaldırmak yönünde (ki bez bile micron seviyesinde bunu yapar) İllaki bir zımpara kullanılacak 1200 grid ve üstünde bakın. Nihayetinde son kullanıcıya sunulmuş bir ürün. Her türlü kabası alınmış. Hani boyası olsa boya değişimi yapacağım deseniz uygundur malzeme kalınlığına göre zımpara atılır ama böyle bir durumda söz konusu olduğundan bence zımpara vurmayın.

Bir de elden çıkarma kısmı var. Bence orjinalliği ne kadar bozulursa o kadar elde kalma riski taşıyor. ;)

Ben bir arkadaşımın tavsiyesine uyarak, Çam Terebendin, Hindistan Cevizi Yağı ve Zeytin yağını bireri çay kaşığı olacak şekilde karıştırıp pamuk ile tek kat olacak şekilde uyguluyorum. Akşam uyguluyorum sabah kalktığımda bütün yağı emmiş ve parlamış oluyor.
15 günde bir uyguluyorum. Sizlerin uygula sıklığınız nedir acaba.

pipo çanaklarının bakımında kullanılan resimdeki nemlendirici ve mikrofiber bez iki haftada bir işinizi görür sanıyorum. 15-20 lira falan...
73d099b12d1d9b2a954baaf219270d4c.jpg

Şeytanla Kavgalı Günahkar Kul!..

Merhaba Arkadaşlar elimde boru tipi ahşap mod var üstüne dikkatli baktığımda ufak çatlaklar oluşmuş. Bu çatlakları nasıl doldura bilirim daha da büyümemesi için evde yapabilceğim bir yöntem varsa bilgilendirseniz sevinirim.

Bu arkadaştan yağ aldim , 2-3 damla yeterli ....eğer zımpara yapacaksanız dairesel şekilde 800 1500 2000 2500 diyerek kullanin ve zimparayi ıslatın mod içine almayacak şekilde uygulayın sonra bu yağdan kullanabilirsiniz ...reisssance wax polisajda kullanılırsa daha etkili sanirim

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt