Genel Sohbet (Taziye) Antep , Maraş ve Çevre İllerde Yaşadığımız Deprem

yahu malzeme alsam yol yok
yol olsa kargo çalışmaz
elden bişey gelmiyor öyle salak salak ekrana bakıyorum
burada zengin bir arkadaş iki tır yapıp yolladı adama da al bende 1.000liralık malzeme aldım demek abes kaçacak
öyle saçma bir pozisyondayız, ulaşamadıklarımız var enkazdan ölü çıkan uzak akrabalar var
ciddi ciddi çaresizlik yaşıyorum, yardım alsak nasıl ulaştırıcaz var mı fikri olan?

Hocam bu konuda en hızlı olanlar belediyeler. Kendi imkanlarıyla en hızlı şekilde çalışıyorlar. Ama nakdi yardım yerine sosyal medyada paylaşılan ihtiyaç maddelerinden teslim etmeniz kafi. Bu işin üçü beşi yok emin olun. Yerel yönetimler bu işi layıkı ile yapıyorlar.

@CmZ kardeşimden şimdi sms ile haber aldım şimdi. kendisi ve ailesi iyiymiş ama akrabalarından enkaz altında olan varmış. çok yıkım var abi dedi. wp çalışmıyor çok arayan yazan oldu geri dönemiyorum sen haber verirsin diye rica etti benden. ben haber aldığım için çok sevindim. sizlerle paylaşıyorum hemen.

müdürlük para topladı aslında verdim biraz o da valiliğe verecek sanırım
ama hani evdeki temiz battaniyedir konserve un yağ gibi malzemeleri yollayalım dedim illa kullanılmamış diye inat ediyorlar, yahu kimin evinde kullanılmamış kazak sweat vs var, ona da ayrı gıcık kaptım temizse al, zaten kullanılmamış kazak yıkanmadıysa daha kötü... şaka maka evde 10-15litre sıvı yağ var, 5-10kg arası un vardır bi hayra geçer diye düşündüm ama öyle almıyolarmış malesef
firmalar duruma el atmış, trendyol felan yemek dağıtıyor sanırım mail geldi
migros bişeyler yapıyodu bide
sanırım ufak insanlar olarak sakince beklemeliyiz, zenginler insafa gelmiş

1,901Konular
128,385Mesajlar
9,846Kullanıcılar
kbmanSon Üye
Geri
Üst Alt