Genel Sohbet (Taziye) Antep , Maraş ve Çevre İllerde Yaşadığımız Deprem

Must-esf-34’ten alıntıdır;

Y.İçi kargodan çalıştığım firmaya gelen bilgi:

İsteyen sorup, bildiği tanıdığı yerlere gönderim yapabilir.

yurtiçi kargo firması, Adana,Adıyaman, K.Maraş, Mersin, Hatay, osmaniye, Malatya, Gaziantep'e "normal" kargo gönderimi yapmıyor.

"Ücretsiz" olarak şu ürünler gönderilebilir

Eldiven,mont, bot, Bere, temizlik ve hijyen malzemeleri, battaniye, powerbank, konserve gıda, çocuk bezi, çocuk maması

Bu ürünleri y.içi kargo ile Adana, Adıyaman, K.Maraş, Mersin, Hatay, Osmaniye, Malatya, Gaziantep illerine ücretsiz gönderebilirsiniz.

Düzeltme : Göndereceğiniz bu ürünler, Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından belirlenen adreslere teslim ediliyormuş.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
abi ben bişey demiyorum
devlet kalmadı ortada diyeli 15yıl oldu geçti, daha erkenmiş de biz ufakmışız...
99 depreminde ecevit akşam olay yerindeydi o zaman devlet vardı, şimdi kalmamış stk ile ağır aksak da olsa işliyoruz sanki ülkecek...
bu arada ben amazon yardım sekmesinden mama aldım iki tane (hesap -20.000de anca bu oldu), imkanı olan herşeyi geçsin mama battaniye yollasın, yetişkin 1ekmeği bir tabak çorbaya doğrar doyar bebişlerin durumu önemli, çoğu annenin korku ve üzüntüden sütü kesilmiştir mevcut mama ihtiyacı daha da artmıştır diye düşündüm...

Elbette ihmal var, her seyimiz tedarigimiz tastamam olsa bile boyle bir yikima hangi kuvvet yetisebilir ki???? Binlerce insani tonlarca betonun altindan cikarmaya, cikardiktan sonra da isitip beslemeye calisiyorlar. Allah yardimcimiz olsun gercekten felaket.

trendyol ve hepsiburada yardim kuruluslarinin dijital destek kartlarini satiyor. isteyen o sekilde de destek verebilir.

koordinasyon sikintisi sebebiyle bir cok bireysel yada kucuk topluluklarin yardimlari yerlerine ulasamiyor. Ozellikle Haluk levent bu sorunu defalarca dile getiriyor.
o nedenle organize olmus stk'lara destek yapmak sanirim daha mantikli.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
yerel yonetimler de elbet yapiyor ama yerel teskilatlarin mensuplari da acili, yarali ve maalesef hayatlarini yitirenler de var. disaridan destege ihtiyaclari olduklarini da dile getiriyorlar. burada bas organizator AFAD. onlar da ihtiyac listesi yayinliyor.
su an en onemli olan yardimlarin ihtiyaclara gore bolgeye ulastirilmasi ve dagitilmasi.

umarim herkesin yardimlari yerlerini bulur.

Son düzenleme:
Haklısınız hocam benim demek istediğim deprem bölgesi haricinde yardım etmek isteyenlerin yerel yönetimlere(belediyeler) ulaşması. Akut,valilik emin olun çok yoğun tüm türkiyede ve yeterli elemanları yok. Ancak belediyelerde gönüllülük esası ile çalışıldığından daha hızlı reaksiyon alınıyor. Çalıştığım belediye türkiye ortalamasında küçük bir belediye ancak 42. tırı bölgeye gönderdik. İstek listelerine göre ve steril edilmiş ihtiyaçlar hazırlanarak. Bizim gibi çalışıyor tüm belediyeler.

ha simdi anladim, pardon.
haklisin, deprem bolgesi harici yerel yonetimler de ellerinden geleni yapiyor ve dedidigin gibi bolge halkini en iyi organize edip isabetli sevkiyat yapabilecek kurumlar.

1,901Konular
128,378Mesajlar
9,846Kullanıcılar
kbmanSon Üye
Geri
Üst Alt