• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara TC ye geçmeye değer mi?

saitfirat 

Doğrulanmış
Merhabalar

Elimde 26-27-30 ga Kantahal teller ve 26 ga titanyum tel var. Ayrıca dna 75 cihazlarım var. ("Benim balonlarım var" diye bir şarkı hatırladım 80 lerden evet).TC modunda titanium teli ion v2 de denedim ancak çok başarılı bulmamıştım. Geçen gün sırf meraktan kayfun v5 i titanyum ile sardım ve aromasının daha temiz geldiğini ve vurumunun yükseldiğini gözlemledim. Ancak bu temiz aroma ve vurum iki tank sürdü (bilemiyorum muhtemelen modu ayarlarken bir hata yapmış olabilirim). Aynı sarımı kayfun prime da denedim aynı likitte istediğim aroma netliğini alamadım. Aroma için özellikle sevgili @Epek hocamın belirttiği nife 30 telleri duymuştum. Başka arkadaşlardan da ss316l için güzel şeyler okudum. Acaba nife veya ss tel satın alıp tc moda geçmemin aroma ya ve genel olarak elektronik sigara kullanımıma olumlu bir etkisi olur mu? (Bu arada, bu konuyu açmamak ve sevgili forumdaşlarınız yormamak İçin teller ile ilgili forumlarda yazılan aşağı yukarı her şeyi okudum ancak belki şiddetle tavsiye ederim, mutlaka yapmalısın gibi ifadeler görmediğim için tam kafama yatmadı)

Tecrübe ve bilgileri ile yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok teşekkür ederim.( bu arada 2017 yılından beri açtığım ilk konu için kendimi üşengeçliğimden dolayı tebrik ediyorum)

Son düzenleme:
Benim TC mod kullanma sebebim , yaz aylarında watt modunda yarım tankta şekerlenme ve seri çekimler de aşırı ısınmaydı.1,10 - 1,20 arası ohm değerleri ve 11 Watt kullanım da bile istediğim içimi yakalayamamıştım. Bu sebeplerden dolayı Nisan - Kasım ayları arası Tc , diğer aylar da kanthalla devam ...

Genel geçer tellerin hepsini denedim. Dna75, 75c ve yihi çiplerle deneme yaptım. Dicodese param yetmedi. Şunu gördüm ki tel ve atomizer uyumu çok önemli. Atomizerinizde beğenmediğiniz bir tel farklı bir atomizerde çok güzel olabiliyor. Sonrasında uğraşmak zahmetli geldi bir daha hiç denememek üzere rafa kaldırdım. Yani uğraşırsanız çok güzel noktalar yakalayabilirsiniz ama sabırla deneme yapmak ve para harcamak gerekir.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Oncelikle beni bu konuya davet edet @comandante ustadimiza tesekkuru bir borc bilip, kebabin sirdanin salgamin diyari Adanadan herkese selamlarimi iletirim :)

Oncelikle elinisde olan materyalleri yazarsaniz ( mod , tel ve ato ) ona gore daha nokta atisi yorumlar yapabiliriz.

Ben yihi ve dna75c kullaniyorum
Yihi basit, her sey icinde ekstra bir ayar gerektirmiyor cok, elinizde bulunan telin tcr sinisi sisteme giriyorsunuz. Sonra telinizi birbirine degmeden baglayip, wire wizard steam engineden hesaplanan ohm ve watt degerlerine gore cesitli sicakliklarda ateslemenizi yapiyorsuzunu.

Dna cihazlarda yihiden fazla olarak 1 defaya mahsus kullandiginiz ve kullanacaginiz tel profilleri escribe yardimiyla cihaza yukluyorsunuz ( yihi deki tcr degeri gibi dusunun ) sonra ayni islemleri yapiyorsunuz.

Dicodes kullanmasamda yihiye benzer ama sadece bir kalibrasyon islemi var sanirim, onu ekstra yapacaksiniz.

Normalde atomizer masami kurdum ama dun asi oldugum icin kolum agriyor ve hic tel sarasim yok ama ilk iyi hissettigim an fotografli olarak yazarim. Sizde o zamana kadar elinizdeki materyalleri yada almayi dusundugunuz tel ve cihazi yazarsaniz buraya fotograi olarak anlatmaya calisirim.

Not : bu yazdiklarim kisa bir ozettir, tel sar bagla degildir bu is :)

Saygilar.

Öncelikle cevap verme nezaketini gösteren bütün forumdaşlarıma teşekkür ederim.
Dün gece uyku tutmadı, biraz TC modla ilgileneyim dedim. Sonuçta cihazın tiatanyum meteryali için tcr katsayısının yanlış olduğunuolması gerekenin yaklaşık iki katı girilmiş olduğunu gördüm. Hemen troyu sardım ve stabil bir içim elde ettim. İnsan neler öğreniyor ki henüz çok başındayım.

@Epek hocam sarım için zahmete girmenize gerek yok bu güne kadar yaptıklarımız ve verdiğiniz destek çok değerli ve yeterli. kayfun mini V3 ümü sayenizde çok daha büyük bir zevkle buharlıyorum ve henüz size borcumu ödeyemedim.Elimdeki materyaller iki adet DNA 75 mod (therion ve vicius ant primo). Biri 101 biri coldsteel olmak üzere iki adet ehpro ve iki adet swag. Atomizerler ise prime,v5 ve V3 mini kayfunlar, serpent mini, ion jr ve sevgili Troy 1x V3. Teller hepsi temco olmak üzere26,27,30 ga kantahal A1 ve 26 ga titanyum . Pamuk olarak fiber kullanıyorum. Dolapta cotton bacon V2 de duruyor. Likitlerim hepsi pxylab ve yüzde 5 (allerjik bünye sağolsun) olmak üzere castle long, raven ve Lemon tart. 3 mg 90/10( gene allerjinin ellerinden öperim) chemnovatik base kullanıyorum. Bunun üzeri ciğerimi sıkıştırıyor.

Satın alıp kullanmayı düşündüğüm teller ise 316l ve nife 30

Son olarak 12 yıl afet alanlarında ve koşullarında çalıştıktan sonra bünyem pek sağlıklı değil (örneğin tüm allerjik reaksiyonlarımı 30 yaşımdan sonra göstermeye başladım) ve kalp krizi riskim oldukça fazla bu sebepten işin sağlık boyutu da beni oldukça ilgilendiriyor.
Destek veren ve tecrübelerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Sağlık konusunda bir. Ekleme yapayım tabii ki hiç kimsenin benim.sağlığım üzereinde sorumluluk almasını talep etmiyorum. Verilecek karar ve alınacak risk tamamen ve bütün olarak tarafıma aittir. E sigarada kullanılan teller ve buharlamanın uzun süreli etkileriyle ilgili yeterli çalışma yapılmadığını biliyorum. En güvenli materyallerin ileride tehlike arz edebileceğini ve güvenli görülmeyen materyallerin hiç bir risk unsuru taşımayabileceğini biiliyorum. Zaten bu noktadan sonra yapacağım hiç bir şey 25 yıllık extravagant tütün kullanma alışkanlığı kadar zarar veremez saanırım. Sağlık durumumu belirtirken amacım eğer tellerle ilgili özel bir semptom ile karşsılaştıysanız bunları öğrenmek idi. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Aslında işi çözmüşsünüz (y)
BENCE, boğaz vurumu için titanyum, aroma için nife30 iyidir. Alerji nedeni ile pg az kullandığınız için, pg nin vereceği boğaz vurumu eksiğini titanyum ile sağlarsınız.

Zaten biliyorsunuzdur ama tekrarlamakta fayda var, Tcr grubu tellerde -özellikle titanyumda- asla dryburn yapmayınız. Videosunu izledim feciydi. Yanık kokusunu ekran önünde hissettim desem, abartmış olmam.

Hocalarımında söylediği gibi, önce telinize uygun profil setini indirin.
Telinizi monte ettiğinizde kısa devre yoksa ve escribe daki değere yakınsa, yine sitede yazan heat flux değerine uygun aralıkta kullanın geçin.

Elinizde kanthal varken ss e bence gerek yok. Ben şahsen, tadınıda pek beğenmedim.

Pek çok kişi, ısı sınırlandığı için likitin yanmasının üretebileceği zararlı faktörlerin tcr kullanımda elimine edildiğini düşünüyor.

Alerjinin geçmeyeceğini biliyorum ama yinede geçmiş olsun.

Afiyet olsun

Edit: Yazım hatası

Son düzenleme:
Uzun zamandır aromalı likit tüketmiyorum.
Uzun zamandır Temco 30Ga SS316L tel kullanıyorum.
Likit bitti pamuk yandı, ağzımı bir fena etti derdi yok.
Uzun süreli çekimlerde aşırı ısınma yok. Haliyle aldehit vs. üretme riski daha düşük.
Stabil içim var.
Hızlı ısınma hızlı soğuma var, bundan dolayı düşük enerji tüketimi var.
Gerekirse SS316L tel, watt modunda da kullanılabiliyor.
Aromalıda şöyle etki eder böyle etki eder diyemem, nadiren 30ar ml demlediğim ve 2-3 ay rahat yeten Amazon ve CdD No8 bana gayet iyi geliyor.
Ben kendi şartlarımda TC kullanımını öneriyorum.
Atomizer olarak Kayfun Prime ve LeZephyr, mod olarak Tesla WYE 85W kullanıyorum.

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Kimsenin kimseye borcu yoktur, bu konuyu kapattik diye hatirliyorum sankim :)

Elimizden ne geldiyse yaptik. V3 mini, o kerâta , ne guzeldir o ahh :) ohm oynamasi yapmaz, degisken ohm vermez, tatli guzel bir vurum, aroma ne desek bos, birde nife 30 yada ss 316 sardinmi dadindan yenmez :D
Yazdiklarim biri veya birilerinin dikkatini cekmek icindir ???? uzerine alinmak isteyen varsa suraya etiket yapim az @GaziHazar :D

Isin girgiri bir yana, yurt disi ve bizim kaptanimizin ( kendisini nedense etiketleyemedim arada bakiyor sanirim ) paylastigi bilgiler isiginda TC tellerde salinim kantallara gore daha az oldugu yonunde. Zaten tc sarimlarda pamuk cok daha az yaniyor, bu bile bir etken basli basina.

Son düzenleme:
e alayım ben v3 mini keratsını da nerden bulacaksam artık :unsure:
ver şabana gitmez yaban misali zehir ala ala nolcaksam bir yerden sonra ben de başkasına patlatıcam sanırım. dört koldan zehirleniyorum ????

Son düzenleme:
1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt