• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara TC ye geçmeye değer mi?

saitfirat 

Doğrulanmış
Merhabalar

Elimde 26-27-30 ga Kantahal teller ve 26 ga titanyum tel var. Ayrıca dna 75 cihazlarım var. ("Benim balonlarım var" diye bir şarkı hatırladım 80 lerden evet).TC modunda titanium teli ion v2 de denedim ancak çok başarılı bulmamıştım. Geçen gün sırf meraktan kayfun v5 i titanyum ile sardım ve aromasının daha temiz geldiğini ve vurumunun yükseldiğini gözlemledim. Ancak bu temiz aroma ve vurum iki tank sürdü (bilemiyorum muhtemelen modu ayarlarken bir hata yapmış olabilirim). Aynı sarımı kayfun prime da denedim aynı likitte istediğim aroma netliğini alamadım. Aroma için özellikle sevgili @Epek hocamın belirttiği nife 30 telleri duymuştum. Başka arkadaşlardan da ss316l için güzel şeyler okudum. Acaba nife veya ss tel satın alıp tc moda geçmemin aroma ya ve genel olarak elektronik sigara kullanımıma olumlu bir etkisi olur mu? (Bu arada, bu konuyu açmamak ve sevgili forumdaşlarınız yormamak İçin teller ile ilgili forumlarda yazılan aşağı yukarı her şeyi okudum ancak belki şiddetle tavsiye ederim, mutlaka yapmalısın gibi ifadeler görmediğim için tam kafama yatmadı)

Tecrübe ve bilgileri ile yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok teşekkür ederim.( bu arada 2017 yılından beri açtığım ilk konu için kendimi üşengeçliğimden dolayı tebrik ediyorum)

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Hocam ortam sıcaklığı girişi var, standart 20 derece alıyor. Düşürüp azaltmak mevcut. Aslında bu da diğerlerine göre artısı olabilri. Ml ve mx te direnç kilitleme aşamasında ve advanced modunda kullanırsan joule modunda tcr menüsü altında vardı.

Dna de sıcaklık ölçer çip üzerine entegre donanım,
dico düz mantık 20 derece der geçer
Yanlışım varsa düzeltebilir arkadaşlar..

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Basit mantık aslında olayı kasmadan izah etmeye çalışayım, tcr dediğimiz olay

normal şartlarda ohm 2 iken ısındığı zaman 5e gelince dur mantığı ile gücü kesmesinden ibaret. .

Yani işin aslı sıcaklığı ölçmediği, varsayımsal olarak mesela 220ye çıktığında direnci 5 olacak duracaksın algoritması dır.

Önemli olan ohm anlık değeri okuyan ve ona göre hesabını anlık wataja yansıtan güçlü bir çip.. Olması gerek.

@Epek hocamın dediği gibi yihi tcr de gayet başarılı.. Çünki gereken güç ve hız yihi çiplerinde mevcut. Sadece güç tüketim diğerlerine oranla fazla.

Herkesin aksine dna c serisinden vt75d ve paranormal, 75 serisinden vt75 ve therion kullandıktan sonra dna için... Bana göre, evet tcr güç eğrisi düz olması bir yana, ateşleme için gereken gücün fazlasını bu hesabı yapmak için donanımda harcadığından başarılı değildir. Tamamen kendi şahsi fikrim..

1,930Konular
128,742Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt