• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Soru? | Esigara TC ye geçmeye değer mi?

saitfirat 

Doğrulanmış
Merhabalar

Elimde 26-27-30 ga Kantahal teller ve 26 ga titanyum tel var. Ayrıca dna 75 cihazlarım var. ("Benim balonlarım var" diye bir şarkı hatırladım 80 lerden evet).TC modunda titanium teli ion v2 de denedim ancak çok başarılı bulmamıştım. Geçen gün sırf meraktan kayfun v5 i titanyum ile sardım ve aromasının daha temiz geldiğini ve vurumunun yükseldiğini gözlemledim. Ancak bu temiz aroma ve vurum iki tank sürdü (bilemiyorum muhtemelen modu ayarlarken bir hata yapmış olabilirim). Aynı sarımı kayfun prime da denedim aynı likitte istediğim aroma netliğini alamadım. Aroma için özellikle sevgili @Epek hocamın belirttiği nife 30 telleri duymuştum. Başka arkadaşlardan da ss316l için güzel şeyler okudum. Acaba nife veya ss tel satın alıp tc moda geçmemin aroma ya ve genel olarak elektronik sigara kullanımıma olumlu bir etkisi olur mu? (Bu arada, bu konuyu açmamak ve sevgili forumdaşlarınız yormamak İçin teller ile ilgili forumlarda yazılan aşağı yukarı her şeyi okudum ancak belki şiddetle tavsiye ederim, mutlaka yapmalısın gibi ifadeler görmediğim için tam kafama yatmadı)

Tecrübe ve bilgileri ile yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok teşekkür ederim.( bu arada 2017 yılından beri açtığım ilk konu için kendimi üşengeçliğimden dolayı tebrik ediyorum)

Son düzenleme:

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-01-21 at 12.34.19 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-21 at 12.34.19 (1).jpeg
    34.2 KB · Görüldü: 10
  • WhatsApp Image 2022-01-21 at 12.34.19.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-21 at 12.34.19.jpeg
    21.9 KB · Görüldü: 10
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Spicada zaten okuma hatasi oluyor, ona yapacak cok bir seyiniz yok. Pamugunuzun yanmasindanda anlasiliyor. Eger daha 1 tank bile icmediyseniz, saga dogru kararma fazla yapmis ( likit beslemenizin yeterli oldugu belli oluyor ). Atesleme esnasinda sicaklik istediginiz yere geliyorsa orada da problem yok aslinda ama 26 ga Ss 316 tel de 190 derecelerde gezmenizi tavsiye ederim. Nedense 210 derece ve ustunse buhari sicak veriyor, o tel ve pamugu karartma egilimi fazla oluyor.

Her tankta tel pamuk değiştiririm daha yarım tank bile içmemişimdir. Dereceyi aşağıya çektim ama bu mod tam stabil çalışmıyor diye duşunuyorum yazılımla beraber. Tel değerleri ayarları falan tam modun, ama bazen saçma sapan değerler veriyor. Buhar buz gibi olmasına rağmen ısıyı 200 de görüyor güç vermiyor, bazen tam istediğim gibi oluyor vs. Ama ısı modu ilgimi çekiyor. Dna bir cihaz edinip ss ten sonra elimde bulunan 28ga titanyum ile denemeler yapmayı düşünüyorum.

Spica TCr kullanmak hayal kırıklığı yaşatabilir. Çok stabil bir ato olduğu söylenmiyor. Ki elimden çıkarmadan önce deneyimlerimde de kendim gördüm bu durumu. Mod değiştirmeden önce ato değiştirmekte fayda olur diye düşünüyorum.

Spica kullandığınıza göre vurum istiyor ve tütün ağırlıklı likit kullanıyorsunuz.
ben Size bu doğrultuda biraz zor öneri veririm. Çünkü meyve pastane ve vurumdan ziyade doyum isteyenlerdenim.
gus atomizerlerde tcr sıkıntısı yaşamadım. Yine patibulum ve gtrda da sıkıntım olmadı.
son dönemde revaçta olan flash serisi klon atolarda kullanan üstadlar varsa tcr modu onların bilgi vermesi daha iyi olur.
minörü bilmiyorum ama major v2 tahta kutu almıştım. Deneme yapamayacak kadar kısa kaldı elimde.

Tütün seviyorsanız ve illa TC deneyimleyeceğim diyorsanız, Flash, Era , Fakir LV 2 gibi atolara bakmanız lazım ama burardan size ne desek boş, çünkü içim şekliniz önemli. Sizin önce size uyan Atomizerinizi bulmanız , daha sonra onun üzerinde her türlü sarımı ve teli denemeniz gerekiyor. Şu anda bir moda ihtiyacınız yok ama imkanınız varsa Dicodes, DNA 75 C yada yihi chipli bir mod almanız her zaman iyidir.

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt