• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Tecrübeli Buharcılar İçeriye

orcunesf

Yeni Üye
Selam sevgili dostlar, abiler.
Kısaca hikâyemi anlatıp ardından sizlerden çeşitli öneriler isteyeceğim.
Buhar maceram 2017'de başladı, ilk çıkan kalem şeklindeki ipli coilli cinslerden idi 2. günü çöpe atmıştım. İkincisi bir joyetech tcmod idi oda 1 ay dayanabildi. 3. elektronik sigaram da i justs idi onu da bir süre kullandım akıtmaya başladığı için geride bırakmıştım. Şimdi gelelim asıl mevzuya, geçtiğimiz günlerde bildiğiniz üzere artık elektronik sigara almak çok zorlaştığı ve piyasa art niyetlilerle dolduğu için bir tobacco shoptan yüksek ihtimal klon olduğunu düşündüğüm bir İstick Pico aldım 75w. Atomizer melo olduğu gözüküyor fakat muhtemelen ato da klon. Fotoğrafları aşağıya bırakacağım.
Asıl konuyu açma sebebim ise şudur:
Ben soğuk buhardan hoşlanıyorum, hiçbir şekilde sıcak ya da ılık buhar hoşuma gitmiyor. Mod'u çok düşük wattlarda kullanıyorum. Likit olarak da Tanya marka bir likit kullanıyorum ki piyasadaki alakasız likitlerden olduğunun bilincindeyim maalesef ki ulaşamadığım için bunu aldım ve idare ediyorum. Asıl sorun şurada başlıyor, klon olduğu için yedek coil falan yok. Tek kurşun coilim var o da takılı fotoda gözüktüğü üzere.
Yapmak itediğim şey ise şu:
- Sağlık açısından sıkıntı yaratmayacak, idare edebilen bir pile ihtiyacım var. Ki bunun da güvenli bir şekilde erişilebilir yerden temini lazım.
- Coil işini çözebilmem için, ecr coil ya da sarılabilir bir coil ayarlamam gerekiyor ama nasıl bir şey almam ya da ne yapmam gerektiği hakkında bir fikrim yok. (Biraz araştırdım, araştırma neticesinde mevcut coil deliniyormuş vs. fakat bu bendeki coile yapılabilir mi emin değilim. Daha önce hiç sarım vs. de yapmadım.) (Ek. piyasada hazır sarılı teller olduğunu duydum)
- Driptip olarak uzun bir driptipe ihtiyacım var geniş ağızlı, (Sigara içimi denilen şekilde kullanmıyorum elektronik sigarayı ya da nargile şeklinde de değil. Tam ortasında bir tercih yapıyorum özel ayar gibi ne çok az buhar ne de çok fazla boğucu buhar. Tam orta sekment soğuk, çok aromatik olmayacak şekilde likitin de tadı hafiften gelsin istiyorum.) (Ek. uzun driptiplerin sıçratma noktasında fayda sağlayıp bunun ağıza ulaşmasını engellediğini duydum bunu da teyitleyebilirsek)
- Sık seyahat ediyorum bu sebeple buhar makinemi taşırken ağzı açık kalsın istemiyorum toz vs. girebileceği için buna dair de ağzını kullanmayacağım zaman kapatabilmek için bir öneri gerekiyor.
- Bir yandan da evyap likit yapmak istiyorum kendi sevdiğim aromalarda (hiçbir şekilde nikotin kullanmıyorum ve pek tercih edilmeyen pamukşeker vs. de kullanmak istemiyorum) (Bunun için çeşitli kimyasallar almak gerekiyormuş, reçete vs. fakat bu konuda da biraz yardıma ihtiyacım var açıkçası.)
Özetle sevgili dostlar, abiler, tecrübeli buhardaşlar;
Kendime custom bir mod-ato yapmaya çalışıyorum, ileride çeşitli kaplama yöntemleriyle de kaplamayı düşünüyorum modumu. Bu noktada sizce nasıl ilerlemeliyim, temin sorununu nasıl çözebilirim, nelere ihtiyacım var? Yardımcı olabilecek dostlar var ise çok müteşekkir olurum. (Bu arada çok büyük de bir bütçem yok açıkçası, onu da göz önünde bulundurarak ve coilimin de maximum 1 hafta ömrünün kaldığını varsayarak önerilerde bulunursanız çok memnun olurum) İyi forumlar.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    70.9 KB · Görüldü: 12
  • 2.jpg
    2.jpg
    49.9 KB · Görüldü: 12
  • 3.jpg
    3.jpg
    37.2 KB · Görüldü: 12
Oyla 0
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
adamın çok fazla sponsoru yoktu zaten. kendi aldıklarını deniyordu. sonra bir anda kesildi. içerik üretmek zor oldu. hem ingilizce hem türkçe. bir de sanırım kaçakçı muamelesi gördü yaşadığı ülkede.

bu arada bir ara forumda ve telegramda da vardı.

Muji ben yapısını pek sevmedim ama performans dersen clon pmukdan daha iyi geldi bana .
ama birde şu var clon pamuk kaynar sudan geçirince çok fark ediyor aroma artışı oluyor.
ama orj almak elbetde daha iyidir. şimdi paket içinde 10, şerit pamuk var ve 3 parçaya böleriz bir şeriti.
böldüğümüzde elimizde 30 şerit pamuk olur böylece bölünen şiritden ortalama 5 sarım yaptığımızı düşünelim.
5×30=150 sarım yapabiliriz :) 300.tl aldığımız pamukla 2.tl sarım yapmış oluruz her sarımda ayda 60,tl yapar
bu kaba bir hesap yani işin özü orj alın beaaa :D (y)

Nasıl kaba bir hesap o hocam pamuğun her tiftiğinin hesabını yapmışsın, sabah öğle akşam yemekleri de balık zaten ooooh paraya para demiyorsundur sen başka bir isim vermişsindir kesin.

6.yada 7 aydır balık tutuyorum 1 sefer satdım :) genelde komşulara arkadaşlara dağıtıyorum. yani para halen para :)
kaba hesap derken kimi günlük pamuk değişir kimi 3 yada 4 günde bir yani kişiye göre değişken masraf
hele acemi olunca pamuk baya erken bitiyor.

70/30 oran benim canıma okudu pamuk tıkandıkça tıkandı karardıkça karardı. Dudaklarım yanaklarım ağrıdı buharlayacam diye. Çok sık çekim yaptığım için yetişemedi pamuk muhtemelen 60/40 şişelere geçtimde biraz rahatladım, ama biraz. Emzik falan hikaye bana

Birşey olmaz bende hala saçma sapan şeyler yapıyorum dönüyor bir şekilde çark.

Abi BP mods’un coil iç çapına göre pamuğu var. 2.5 mm, 8.5 mt. Bir atomizer sarımında 3 cm pamuğun yettiğini varsayarsak, 280 sarıma denk geliyor. 2 günde bir sarım yaptığında 1.5 yıla denk gelir. Kargo dahil yaklaşık 300₺ olduğunu hesaba katarsak, günlüğü 55 kuruş. Orijinal pamuk almak varken klona da, mujiye de gerek yok. Muji erken kararıyor, günlük değişim istiyor. İlk nefeslerde aşırı pamuk tadı var.

Son düzenleme:
he işte kaba hesap derken bunuda kasdetdim mesala örnek voopoo rba kullandığında 1,5.cm pamukla sarıyorsun :) .
aynen haklısın orjinal almak daha karlı kişi için aroma buhar tadında iç ce çokda pahalı sayılmaz keyfin için .
ama bunu anlamam biraz zaman aldı bende yaşlılık işte :)

1,915Konular
128,483Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt