• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Tecrübeli Buharcılar İçeriye

orcunesf

Yeni Üye
Selam sevgili dostlar, abiler.
Kısaca hikâyemi anlatıp ardından sizlerden çeşitli öneriler isteyeceğim.
Buhar maceram 2017'de başladı, ilk çıkan kalem şeklindeki ipli coilli cinslerden idi 2. günü çöpe atmıştım. İkincisi bir joyetech tcmod idi oda 1 ay dayanabildi. 3. elektronik sigaram da i justs idi onu da bir süre kullandım akıtmaya başladığı için geride bırakmıştım. Şimdi gelelim asıl mevzuya, geçtiğimiz günlerde bildiğiniz üzere artık elektronik sigara almak çok zorlaştığı ve piyasa art niyetlilerle dolduğu için bir tobacco shoptan yüksek ihtimal klon olduğunu düşündüğüm bir İstick Pico aldım 75w. Atomizer melo olduğu gözüküyor fakat muhtemelen ato da klon. Fotoğrafları aşağıya bırakacağım.
Asıl konuyu açma sebebim ise şudur:
Ben soğuk buhardan hoşlanıyorum, hiçbir şekilde sıcak ya da ılık buhar hoşuma gitmiyor. Mod'u çok düşük wattlarda kullanıyorum. Likit olarak da Tanya marka bir likit kullanıyorum ki piyasadaki alakasız likitlerden olduğunun bilincindeyim maalesef ki ulaşamadığım için bunu aldım ve idare ediyorum. Asıl sorun şurada başlıyor, klon olduğu için yedek coil falan yok. Tek kurşun coilim var o da takılı fotoda gözüktüğü üzere.
Yapmak itediğim şey ise şu:
- Sağlık açısından sıkıntı yaratmayacak, idare edebilen bir pile ihtiyacım var. Ki bunun da güvenli bir şekilde erişilebilir yerden temini lazım.
- Coil işini çözebilmem için, ecr coil ya da sarılabilir bir coil ayarlamam gerekiyor ama nasıl bir şey almam ya da ne yapmam gerektiği hakkında bir fikrim yok. (Biraz araştırdım, araştırma neticesinde mevcut coil deliniyormuş vs. fakat bu bendeki coile yapılabilir mi emin değilim. Daha önce hiç sarım vs. de yapmadım.) (Ek. piyasada hazır sarılı teller olduğunu duydum)
- Driptip olarak uzun bir driptipe ihtiyacım var geniş ağızlı, (Sigara içimi denilen şekilde kullanmıyorum elektronik sigarayı ya da nargile şeklinde de değil. Tam ortasında bir tercih yapıyorum özel ayar gibi ne çok az buhar ne de çok fazla boğucu buhar. Tam orta sekment soğuk, çok aromatik olmayacak şekilde likitin de tadı hafiften gelsin istiyorum.) (Ek. uzun driptiplerin sıçratma noktasında fayda sağlayıp bunun ağıza ulaşmasını engellediğini duydum bunu da teyitleyebilirsek)
- Sık seyahat ediyorum bu sebeple buhar makinemi taşırken ağzı açık kalsın istemiyorum toz vs. girebileceği için buna dair de ağzını kullanmayacağım zaman kapatabilmek için bir öneri gerekiyor.
- Bir yandan da evyap likit yapmak istiyorum kendi sevdiğim aromalarda (hiçbir şekilde nikotin kullanmıyorum ve pek tercih edilmeyen pamukşeker vs. de kullanmak istemiyorum) (Bunun için çeşitli kimyasallar almak gerekiyormuş, reçete vs. fakat bu konuda da biraz yardıma ihtiyacım var açıkçası.)
Özetle sevgili dostlar, abiler, tecrübeli buhardaşlar;
Kendime custom bir mod-ato yapmaya çalışıyorum, ileride çeşitli kaplama yöntemleriyle de kaplamayı düşünüyorum modumu. Bu noktada sizce nasıl ilerlemeliyim, temin sorununu nasıl çözebilirim, nelere ihtiyacım var? Yardımcı olabilecek dostlar var ise çok müteşekkir olurum. (Bu arada çok büyük de bir bütçem yok açıkçası, onu da göz önünde bulundurarak ve coilimin de maximum 1 hafta ömrünün kaldığını varsayarak önerilerde bulunursanız çok memnun olurum) İyi forumlar.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    70.9 KB · Görüldü: 12
  • 2.jpg
    2.jpg
    49.9 KB · Görüldü: 12
  • 3.jpg
    3.jpg
    37.2 KB · Görüldü: 12
Oyla 0
Ayrıca sarım için alınacak şeyler
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
- Yerine eski bir tırnak makası kullanılabilir ama elinin altında olması bence iyidir.
- Normal bir cımbızda kullanılabilir tavsiyesi olsa da bence mutlaka elinin altında olmalı.
- Sarım yapacağınız çap neyse buna uygun çaptaki her hangi bir çubuğuda kullanabilirsiniz ama el altında olması iyidir.
- Evinizde olmama ihtimaline karşı. Hangi atomizeri aldığınıza bağlı, Kuma atomizer düz tornaviya ihtiyaç duyar mesela
Kabaca ihtiyaç duyulacaklar bunlar.
alarak tek seferde de bu işten kurtulmak mümkün.

@PcKoPaT @B.Kadem @SenseiVape @GaziHazar @Zgrrs buhardaşlarım hepinize kıymetli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Şimdilik 27 ga kanthal, MUJI pamuk, PENODAT V2- 22 PC+24 atomizer setini ve sarım aletlerini tedarik edeceğim. İlerleyen günlerde teslim aldıktan sonra, tekrardan sizlere sarım konusu vb. destek talep edebilirim. Şimdiden teşekkürler. Bol buharlar dostlar.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Estagfurullah.

Ama son bir not ekleyeyim tel kalinlastikca (ga/gauge degeri dustukce) buhar sicaklasir. Ama tel inceldikce de sarim zorlasir.

28ga size daha uygun olacaktir bence. Buhar sogutmak icin 32ga tel denemisligim var. 30ga standardim oldu uzun sure. Flash’ta buhar doyuruculugu olmadigi icin farkli arayislara gecmistim.

Bu arada picolara hangi derece pil uyumlu?

İçindeki böyle bir şey. Muhtemelen adi bir Çin pili. 2000mAh 3.7V +ICR ibareleri yazılı. Benim picoya uygun pil bulurken boyu falan nasıl ayarlamalıyım? Ve bu cihaz acaba kaç istiyor mhAh olarak. Orijinalde iStick Pico 18650 pil olması gerektiğini biliyorum ama bu böyle olunca emin olamadım. Var mıdır bir destek?

Ekli dosyalar

• 41.jpg
    41.jpg
    53.6 KB · Görüldü: 5

Pil moddan ziyade sariminiz ile ilgili bir konu. Kac amper ihtiyaci olan sarim yaptiginiza gore pilin de en az o ampere desteklemesi beklenir.

Bu gereksiz bilgiden sonra aspilsan 18650 kullananlar memnun. Ben molicel p26 dan sasmam. Ama sanirim p28 de ayni amper degerine sahip

Vallahi @GaziHazar el birliğiyle bir set yaptık. Bakalım inşallah ürünler geldiğinde kavuştuk, ayarladık şeklinde de bir konu açmak nasip olur diyelim. Likiti de araştırıp bulacağım. Haydi hayırlısı. Benim gibi klon pico kullanan arkadaşlara da rehber olacaktır diye düşünüyorum. Tüm gerekli bilgiler mevcut.

140₺ gibi bir fiyata 3500mAh, 10 amper Molicel M35A kaçmaz fırsat. Yukarı mesajda link atmıştım.

Hocanın bahsettiği ve benimde 2 tane olarak dönüşümlü kullandığım pil
Ayrıca pilleri cihaz üzerinde şarj tavsiye edilmediğinden
yada bunun 2 lisi olan

Pilburada firmasının Hepsiburada yada N11 üzerinde mağazası bulunup kargo dahil gönderim imkanı araştırılabilir.

arkadaşlar adam yeni player suanlık ucuz yollu orta yolu bulacak bırsey olsun zamanla kafasına göre editler kıl tuy yun eklemeye gerek yok ana madddelerden gıtsın zaten elınde bırtane ıyı kotu cıhaz var takılsın kafasına gore sonra bakarız

Sevgili dostlar, ben forumumuzun tecrübeli buhardaşlarından faydalanarak bu kombini kendime uygun şekilde ayarladım. Bilginin de zekatını verebilmek adına onlardan aldığım bayrağı sizler yeni gelecek 2024'teki buharcılar için rehber olması adına toplanan bilgileri derledim. Linkleriyle birlikte ekledim. İlerleyen sürelerde linkler kırılabileceği için link adlarına da orijinal adlarını ekledim.
Hazırladığım listede, soğuk buhar içimi, mtl için uygun aparatlar, klon stickpico'da sağlıklı kullanabilmek için düzgün bir pil ve şarjı, coil yaparken kullanılacak pamuk, tel ve aparatları listelenmiştir. Sitelerin hiçbiri tarafıma/tarafımıza ait olmamak ile birlikte sadece bilgilendiricidir. Her şey kişinin özgür iradesi ve keyfi seçimlerine kalmıştır.

Elinizde istick pico 75w modunuz olduğunu düşünerek, soğuk buhar düşük watt seven arkadaşlar için ilgili liste:

En son eklediğim fotoğraf da öncesi/sonrası yapabilmek adınadır.
Umarım herkese faydalı olur, iyi forumlar.
-Orcunesf. :cool:

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    49.9 KB · Görüldü: 5
Muji pamuk kullanmadım ama kullanım itibari ile dış kabuğu soymak gerektiği vs vs gibi sebeplerden bana zahmetli gördündü hep. Eğer pişmanlık yaşanırsa tekrar kargo bedeli ödememek adına Bacon Prime olmasa bile elinizin altında bulunması adına Rayon pamukta düşünün derim. Penodat o fiyatı hak eder mi bilemiyorum ama tercih buysa denemekten de zarar gelmez. Pil şarj cihazı için göstergesi var diye bir tık pahalı olan yerine 2 hazneli olan ama göstergesiz olan da tercih edilebilir. İlerleyen süreçte bizim gibi gözünüz dönerde birçok ürüne sahip olursanız işe yarayabilir. Aynı firmada Aksesuarlar sekmesinde driptip alternatifleri mevcut mesajın başında soruyordunuz diye hatırlıyorum. 510 girişe sahip olanlardan seçim yapılabilir.

Hocam şimdilik en ekonomik olacak şekilde dizayn ettim. İlerleyen süreçlerde, parça parça ilaveler yapacağım muhtemelen. En kötü ihtimalle bir tane daha atomizer almayı düşünüyorum. Çifte likit imkanım olması açısından farklı bir markadan. Biraz daha araştırma yaparak forumdan bilgilenmeye devam edeceğim. Bununla birlikte custom bir set oluşturduğum için ileride kendi aksesuar vb. tasarlamayı da düşünüyorum. Bakalım zaman ne göstertecek :)

Siz yinede muji yanına 1 metre bile olsa Rayon pamuk ekleyinde her ihtimale karşı.

1,907Konular
128,447Mesajlar
9,851Kullanıcılar
SeymaaSon Üye
Geri
Üst Alt