• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Tecrübeli Buharcılar İçeriye

orcunesf

Yeni Üye
Selam sevgili dostlar, abiler.
Kısaca hikâyemi anlatıp ardından sizlerden çeşitli öneriler isteyeceğim.
Buhar maceram 2017'de başladı, ilk çıkan kalem şeklindeki ipli coilli cinslerden idi 2. günü çöpe atmıştım. İkincisi bir joyetech tcmod idi oda 1 ay dayanabildi. 3. elektronik sigaram da i justs idi onu da bir süre kullandım akıtmaya başladığı için geride bırakmıştım. Şimdi gelelim asıl mevzuya, geçtiğimiz günlerde bildiğiniz üzere artık elektronik sigara almak çok zorlaştığı ve piyasa art niyetlilerle dolduğu için bir tobacco shoptan yüksek ihtimal klon olduğunu düşündüğüm bir İstick Pico aldım 75w. Atomizer melo olduğu gözüküyor fakat muhtemelen ato da klon. Fotoğrafları aşağıya bırakacağım.
Asıl konuyu açma sebebim ise şudur:
Ben soğuk buhardan hoşlanıyorum, hiçbir şekilde sıcak ya da ılık buhar hoşuma gitmiyor. Mod'u çok düşük wattlarda kullanıyorum. Likit olarak da Tanya marka bir likit kullanıyorum ki piyasadaki alakasız likitlerden olduğunun bilincindeyim maalesef ki ulaşamadığım için bunu aldım ve idare ediyorum. Asıl sorun şurada başlıyor, klon olduğu için yedek coil falan yok. Tek kurşun coilim var o da takılı fotoda gözüktüğü üzere.
Yapmak itediğim şey ise şu:
- Sağlık açısından sıkıntı yaratmayacak, idare edebilen bir pile ihtiyacım var. Ki bunun da güvenli bir şekilde erişilebilir yerden temini lazım.
- Coil işini çözebilmem için, ecr coil ya da sarılabilir bir coil ayarlamam gerekiyor ama nasıl bir şey almam ya da ne yapmam gerektiği hakkında bir fikrim yok. (Biraz araştırdım, araştırma neticesinde mevcut coil deliniyormuş vs. fakat bu bendeki coile yapılabilir mi emin değilim. Daha önce hiç sarım vs. de yapmadım.) (Ek. piyasada hazır sarılı teller olduğunu duydum)
- Driptip olarak uzun bir driptipe ihtiyacım var geniş ağızlı, (Sigara içimi denilen şekilde kullanmıyorum elektronik sigarayı ya da nargile şeklinde de değil. Tam ortasında bir tercih yapıyorum özel ayar gibi ne çok az buhar ne de çok fazla boğucu buhar. Tam orta sekment soğuk, çok aromatik olmayacak şekilde likitin de tadı hafiften gelsin istiyorum.) (Ek. uzun driptiplerin sıçratma noktasında fayda sağlayıp bunun ağıza ulaşmasını engellediğini duydum bunu da teyitleyebilirsek)
- Sık seyahat ediyorum bu sebeple buhar makinemi taşırken ağzı açık kalsın istemiyorum toz vs. girebileceği için buna dair de ağzını kullanmayacağım zaman kapatabilmek için bir öneri gerekiyor.
- Bir yandan da evyap likit yapmak istiyorum kendi sevdiğim aromalarda (hiçbir şekilde nikotin kullanmıyorum ve pek tercih edilmeyen pamukşeker vs. de kullanmak istemiyorum) (Bunun için çeşitli kimyasallar almak gerekiyormuş, reçete vs. fakat bu konuda da biraz yardıma ihtiyacım var açıkçası.)
Özetle sevgili dostlar, abiler, tecrübeli buhardaşlar;
Kendime custom bir mod-ato yapmaya çalışıyorum, ileride çeşitli kaplama yöntemleriyle de kaplamayı düşünüyorum modumu. Bu noktada sizce nasıl ilerlemeliyim, temin sorununu nasıl çözebilirim, nelere ihtiyacım var? Yardımcı olabilecek dostlar var ise çok müteşekkir olurum. (Bu arada çok büyük de bir bütçem yok açıkçası, onu da göz önünde bulundurarak ve coilimin de maximum 1 hafta ömrünün kaldığını varsayarak önerilerde bulunursanız çok memnun olurum) İyi forumlar.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    70.9 KB · Görüldü: 12
  • 2.jpg
    2.jpg
    49.9 KB · Görüldü: 12
  • 3.jpg
    3.jpg
    37.2 KB · Görüldü: 12
Oyla 0
Videodan anladığım kadarıyla, penodat v2. hem fiyat performans hem de benim bahsettiğim soğuk buhara uygun. Dolayısıyla, ben çeşitli bilgiler ararken yukarıdaki bahsettiğim ööneri isteklerine dayanarak bir MTL kullanıcısı mı olacağım. Ve bununla birlikte örneğin ileride, MTL değil de farklı bir türe geçmek istersem bu ato buna da uygunluk sağlar mı? Neticede custom bir cihaz yapmaya çalıştığım için ve devamlı olarak kullanmak istediğim için ileride tekrar tekrar değiştirmek istemiyorum. Belki farklı bir tat likit için yedek 2. kiti de alabilirim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

İcim turu olarak ayirirsak 3 sinif sayabiliriz. Mtl, rdl, dl.

Mtl sigara icimi
Rdl kisitli ciger cekim icimi
Dl ise ciger cekimi, nargile simulasyonu

Elinizdeki mod mtl icime uygun. Dl icimde konu cok daha farkli olacaktir. Atomizer de mod da farklilasmak durumunda kalacaktir

Seve seve hocam. Şu an beni bu elektronik sigarada, inanılmaz derecede büyük bir stresten kurtardınız. Şimdi bu videoyu bir tur izledim. Siparişi geçeceğim atomizerin. Bahsettiğiniz tel ve pamuğu da araştıracağım. Bununla birlikte son bir öneriye daha ihtiyacım var, likit de almak istiyorum ya da ilerleyen süreçte üretmek. Bu noktada da almak ve üretmek için gerekli yönlendirmeleri yapmanız mümkün müdür? Bir de Antalyadaymışsınız belki ilerleyen zamanlarda bir buhardaş buluşması da organize edebiliriz :)

Üzerine o kadar konuşulmuş şeye dahil olacağım ama, 1-2 gün önce indirim olan zamana denk gelseniz Penodat V2 alın derdim. İndirimsiz fiyattan almanızı önermem. Fiyatına göre kötü bir atomizer mi? derseniz değil. Ama başarısız bir atomizer, en azından benim için. Sarımı zor, sarıma ulaşmak için tanktaki likiti boşaltmak gerekiyor, vurumu idare eder, aroması vasat. Bence bütçeniz de yeterli iken Flash, Kuma vb. klon bir atomizer almanız çok daha mantıklı olur.

Likit konusu biraz karmasik. Damak tadi, butce, ugrasi durumlari devreye giriyor orada. Ben cogunlukla sek nbase iciyorum. Yani aromasiz likit :). Bazen de sek icerisine bir kac damla normal likit damlatip iciyorum. O yuzden o konuyu ben pas geceyim. Ama @likitmerkezi ni incelemenizi onerebilirim

Bi antalya bulusmasi konusunu da kismet diyelim :).

Hocam bu tabi ki seçiminize kalmış bir durum. Ben de başta sizin gibi düşünerek ilk MTL atomizerim olarak 2023'ün yılbaşı indiriminden Penodat V2 aldım. 10-15 sarım deneyip, bir türlü istediğim içimi yakalayamadım. Belki siz yakalarsınız. Ben ilk tecrübemden sonra sırf yerli üretim diye belli bir standartı olmayan üretime sahip, torna çapaklı, makine yağlı ürün almamaya karar vermiştim. Bahsettiğim iki atomizere de rahatlıkla erişebilirsiniz. En fazla Penodat'ın 2 katı fiyat ödenir ama kullanılabilirlik olarak bence 3-4 kat üstün atomizerler. Çinli kloncu bizim yerli üretimden çok daha başarılı işler yapıyor. Besleme sorunları, sarım zorluğu, dryhit yeme, en ufak hatada akıntı gibi dertleri var. Pes etmeyip alışırsanız Penodat'a şans verebilirsiniz, yok ben sürekli uğraşamam sıkar 3-4 sarımda çözeyim derseniz bulaşmayın :)

@SenseiVape ile iletisime gecebilirsiniz. Bir sure daha beklerseniz bishop v2 getirebilir.

Ama benim kullandigim penodatta hic bir sorun yoktu. Pek kimse inanmasa da :)

Öncelikle kendi içim tarzımdan bahsedip, ilk mesajdaki sorularınızı da yanıtlayayım.

Ben soğuk buhar seven, genelde tütün aroması ve sek nbase içimi yapan, yüksek boğaz vurumu seven bir kullanıcıyım. Soğuk buhar elde etmek için düşük watt kullanmıyorum. Düşük watt kullanımı biraz “uzmanlık” istiyor diyebiliriz. Düşük watt iyi ayarlanmazsa, likit tam buharlaşmadan yapılan çekimler sonucu likit içindeki partikülleri de solunum sistemimize dahil ederiz. Çiğ buhar sağlık açısından sıkıntılıdır. Ben soğuk buharı elde etmek için uzun atomizerler kullanıyorum. Buharın kat ettiği yol arttığı için, tele vermem gerekenden fazla güç vermeme rağmen soğuk buhar alıyorum. Bu iş için en sorunsuz, en rahat ulaşılabilir, klonları da gayet başarılı olduğu için en maliyetsiz seçenek bence Flash e-Vapor V4.5S+. Geçelim sorulara;

"- Sağlık açısından sıkıntı yaratmayacak, idare edebilen bir pile ihtiyacım var. Ki bunun da güvenli bir şekilde erişilebilir yerden temini lazım."
*Pil için
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
’dan alışveriş yapabilirsiniz. F/P için Aspilsan 18650, bütçeyi 30-40₺ arttırayım, daha iyi bir pil alayım derseniz Molicel M35A önerebilirim.

"- Coil işini çözebilmem için, ecr coil ya da sarılabilir bir coil ayarlamam gerekiyor ama nasıl bir şey almam ya da ne yapmam gerektiği hakkında bir fikrim yok. (Biraz araştırdım, araştırma neticesinde mevcut coil deliniyormuş vs. fakat bu bendeki coile yapılabilir mi emin değilim. Daha önce hiç sarım vs. de yapmadım.) (Ek. piyasada hazır sarılı teller olduğunu duydum)"
*Melo 3, ECR coil eskide kalmış ürünler. Son derece keyifsiz bir içimi var. Flash gibi bir atomizer alıp kendi sarımınızı yaparsanız hem maliyet hem içim olarak daha iyi sonuç alacaksınız. ECR coili de biraz zor bulabilirsiniz.

"- Driptip olarak uzun bir driptipe ihtiyacım var geniş ağızlı, (Sigara içimi denilen şekilde kullanmıyorum elektronik sigarayı ya da nargile şeklinde de değil. Tam ortasında bir tercih yapıyorum özel ayar gibi ne çok az buhar ne de çok fazla boğucu buhar. Tam orta sekment soğuk, çok aromatik olmayacak şekilde likitin de tadı hafiften gelsin istiyorum.) (Ek. uzun driptiplerin sıçratma noktasında fayda sağlayıp bunun ağza ulaşmasını engellediğini duydum bunu da teyitleyebilirsek)"
*Driptip olarak ben
’un driptiplerini kullanıyorum. İdeal uzunluğu var, buharı soğutuyor. Maliyeti de göreceli olarak kalitesine göre uygun. Flash gibi RTA atomizer kullanırken ağza sıçratmasının tek yolu yanlış pamuklama sonucu decke dolacak likiti çekmeniz. Bunun harici sıçratma zaten yaşamayacaksınız.

Screenshot_8.png

"- Sık seyahat ediyorum bu sebeple buhar makinemi taşırken ağzı açık kalsın istemiyorum toz vs. girebileceği için buna dair de ağzını kullanmayacağım zaman kapatabilmek için bir öneri gerekiyor."
*Kılıf kullanarak bu problemi çözebilirsiniz. Ben kulaklığımın taşıma kılıfını kullanıyorum örneğin.

Screenshot_9.png

"- Bir yandan da evyap likit yapmak istiyorum kendi sevdiğim aromalarda (hiçbir şekilde nikotin kullanmıyorum ve pek tercih edilmeyen pamukşeker vs. de kullanmak istemiyorum) (Bunun için çeşitli kimyasallar almak gerekiyormuş, reçete vs. fakat bu konuda da biraz yardıma ihtiyacım var açıkçası.)"
*Bu iş çok değişken. Örnek veriyorum elma kullanmak istiyorsunuz. Bir sürü farklı markanın elma aroması var. Hangisini daha çok seveceğinizi denemeden bilemiyorsunuz. Kendiniz demleyeceksiniz, önerilen kullanım oranı var. Hangi oranın size uyacağını da deneyerek bulabiliyorsunuz. Reçete bulmak kolay, önemli olan size uyup uymayacağı.

Fotoğraflarımdaki atomizer Flash e-Vapor V4.5S+, düşünürseniz en uygun fiyatla telegram üzerinden @Oyildirimm35'e ulaşabilirsiniz.

Hocam ay sonu gibi gelecek ama
Ya normal bishop getiricem ya da v2
Şöyle bir sıkıntı var
Hava pinleri ve o ringler hariç diğer hiçbir parça v2 ye uymuyor bellcap olsun cam olsun 6ml uzatma kiti olsun combi tanklar olsun 2 ml kitler olsun görüşmelerimiz sonunda bize böyle söylendi cam uyar belki emin değilim ancak herşeyden önce swag2 lerim bi gelsin bishoplar kolay

Son düzenleme:
Arkadaşlar çok güzel cevaplar vermişler.

Dostum, zaten pil için link attım. Atomizer içinde de gerekli her şey var. Onu bunu vs sorma, sadece al ve akısına bırak. Arkadaşlar senin adına her şeyi düşünmüşler. Teşekkür ederim.

Sen penadotu atomizeri kullan. Sonraki seçeneklere bakarız. Eğitim ve DL, MTL seçimlerini yapman için F/P atomizer zaten.

Sen sadece akışına bırak. Bize güven.

Telden alacaksın. Aşağıdaki linkten 27 ga kanthal bir tel al. Pamuk MUJI al. Ucuz olanı kap. Ya da sor, burada yardımcı oluruz.
Tel ve pamuk gibi firmaların sitelerini aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

Penadot'ta akıtma vb. sorunları zamanla sarımla olduğunu anlayacaksın ve bu sana daha sonraki atomizelerin için ders niteliğinde olacak ilk seçim için iyi bir seçim olur.Penadot
1 hafta sonra ON numara sarım yaparsın

Penodat ilk aldığım atomizerdi ve ilk bu işe girdiğimde çok küfür ettiğim bir atomizerdi. Her ne kadar ilk etap da sızdırması benim hatam olduğu için kendisinden özür dilesem de kurulum aşaması zor bir atomizer bazı detayları özen gösterilmeden inşa edilmiş bir atomizerdi. Deneyim kazandıktan sonra bu kusurları hiçbir şekilde sorun olmuyor olsa da ilk defa bu işe girip neyin nasıl yapıldığını anlamaya çalışan biri için doğru atomizer olduğunu düşünmüyorum. Atomizer camını o kadar düzgün tutmalısıız ki aksi taktirde kapağını sıkabilmeniz mümkün olmayabiliyor, bir kaç defa kapağı kapatmaya çalışırken cam alttan oynayıp tank içindeki likiti akıtmışlığım var. İmkansız şeyler değil elbet de, dediğim gibi el alışkanlığı ile giderilecek şeyler ama ilk kullanım için pişmalık yaratabiliyor. Bacanın, zaman zaman kapakla birlikte dönmesi de zaman zaman sorun olabiliyor. Dediğim gibi çok küfür ettiğim, diğerlerini alınca bir daha kullanmadığım, daha doğrusu ihtiyacımın kalmadığı bir atomizerdir. Leş bir atomier değildir ama strese girmenize değer mi bilemiyorum.

1,915Konular
128,482Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt