• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Tel Ve Pamuk Konusunda Yardım

moon999

Community
Merhaba,

Rayon ve Muji pamuk denedim kullanamadım, daha ilk tankta yanık tadı geliyor; gerçi pamuk beyaz yanık bir tarafı yok ama yine de yanık tadı alıyorum. Flash Wicks 2 kullandım memnun kaldım fakat onu da satan bulamıyorum. Siz hangi pamuğu tavsiye edersiniz ve nereden satın alabilirim?

Kanthal A1 32-30-28-27-26, Ni80 30, SSL316 30AWG denedim hiçbirinde istediğim gibi bir coil yapamadım. Hesaplama siteleri var, biliyorum fakat orada çıkan sonuca göre yapınca da voltaj 4.5-4.7V arası çıkıyor.. MTL içime uygun, 2.5 çapta 5A ve 4.2V altı bir coil için hangi teli kullanıyorsunuz, kaç tur sarıyorsunuz?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

benim sevdiğim sarım:

30ga kanthal a1 - 2,5 mm hafif aralıklı - 6 tur - 1,70-1,80 arası ohm - 10-11 watt

pamuk olarak cotton bacon prime ya da bp mods pamuk (ki bp mods tam 2,5 mm sarıma uygun)

Modun Volt yazan yerinde her zaman 4.2V ve altında kalmamız gerekiyor değil mi? Ben aslında istediğim omajda ideal coilimi yapmıştım ama 4.5V 3.8A gibi birşey görünce bunu kullanamam diye düşündüm. istediğim, V ve A sınırlarını zorlamadan 0.8-1.4Ohm arası 12-15W aralıklarında kullanabileceğim bir coil yapabilmek.
Aslında 26-27 tellerle yapmıştım benim cuboid mini cihazda da kullandım ama o zaman volt değerine hiç bakmamıştım. 2.5 çapta 5-6 sarım bu tellerle 0.7-0.9 Ohm arası değer veriyor. Şimdi 18650 pilli bir cihaz kullandığım için korkudan volt değerine de amper değerine de bakıyorum. Açıkçası cuboid mini kullanırken bu cihaz elimde patlar mı diye hiç aklımın ucundan dahi geçmemişti, oysa şimdi kullandığım evic dual i her elime aldığımda bu 18650 ler elimde patlar mı diye aklımdan geçiyor.

tamamdır, teşekkür ederim

Bp mods çok iyi @
GaziHazar
GaziHazar hocam adres vermiş denemeni isterim mtl sadece ud 28ga kanthal kullanıyorum hiç değişmedim tat vs hep beni tatmin etmiştir

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Mekanik mod kullanmıyorsanız Volt kavramı ile hiç mi hiç işimiz yok. 5 Volt ile kullanıyorum misal, 8 Volt civarına kadar regule modlar destekler. İcat olma amaçları bu zaten. Sizin için tek önemli kavram Watt, yüzey alanı vs.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Teşekkürler açıklama için, kafama takılmıştı.

Bir de sayfanın yukarısında bir buhardaş 30ga 2.5 çapta 6 tur yazmıştı, zıt yönlü uçlar düşünüldüğünde 6 tur dediğimiz 5 tur oluyor kalan bir de iki yarımdan geliyor değil mi?

ben gene temel esasları yazayım
yanık tadı bazen psikolojik bazen aromayı atonun yorumlaması olarak karşımıza çıkabilir, şuan podda calipitter var eşim hafif yanık tadı alıyor ama nautilus 3'te bu tat yok, coili misler gibi ıslattım baya da likitle bekledi, ben yanık tadı almıyorum o nut aromaları esinti/taban aroması kadarcık var (aroma oranı düşük demleme baya uzun, fındık fıstık tadı yok neredeyse ve eşim bayıldı aromaya)
muji kullanıyorsanız roll yapacaksınız en verimli kullanımı bu, scottish roll deniyor
birde mujide üst tabakayı iyi almak lazım, bazı yeni başlayanlar tabakayı almıyor
yanık tadını test etmenin en güzel yöntemi düşük watt ile başlayarak ufak ufak önerilen aralığa doğru çıkmaktır, zincirleme çekim yapmıyorsanız bir süre sonra yanık tadı geliyorsa pamuk likiti ememiyordur, ya pamuk dandiktir ya likit akışınızda hata vardır (bazı atolarda var bu özellik) ya da kanallara pamuğun doğru oturmaması gibi bir sorun yaşanıyordur (pamuğu eğimli/çapraz keserek kanallara oturtmak çoğu atomizerin altın kuralıdır)... ilk nefeste yanık tadı geliyorsa pamuk iyi ıslatılmışsa hot spot vardır genelde, tel sarımınızda ve sonrasında kurulumunuzda sorun var demektir
yıllarca muji kullandık çoğumuz birde sahte cotton prime, kurulumu doğru olup mujide dry hit yiyen çok çok azdır
pamukta mı telde mi demeden watt arttırarak gidilmeli ve kurulum kontrol edilmeli, hemen alternatif aramayın hocam

1,930Konular
128,741Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt