• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Tel Ve Pamuk Konusunda Yardım

moon999

Community
Merhaba,

Rayon ve Muji pamuk denedim kullanamadım, daha ilk tankta yanık tadı geliyor; gerçi pamuk beyaz yanık bir tarafı yok ama yine de yanık tadı alıyorum. Flash Wicks 2 kullandım memnun kaldım fakat onu da satan bulamıyorum. Siz hangi pamuğu tavsiye edersiniz ve nereden satın alabilirim?

Kanthal A1 32-30-28-27-26, Ni80 30, SSL316 30AWG denedim hiçbirinde istediğim gibi bir coil yapamadım. Hesaplama siteleri var, biliyorum fakat orada çıkan sonuca göre yapınca da voltaj 4.5-4.7V arası çıkıyor.. MTL içime uygun, 2.5 çapta 5A ve 4.2V altı bir coil için hangi teli kullanıyorsunuz, kaç tur sarıyorsunuz?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

doğrudur olabilir, ben geçmişte denemiştim üstünden almadan. sonra üstünden aldım fakat (dediğiniz gibi doğru yapamamışımdır) yine yanık tadı almıştım. bir defa da rayon pamuk aldım onu da iki kere denedim 3-4 nefes sonra yanık tadı aldım (fakat açıp baktığımda pamukta yanık görmedim) değiştirip flash wicks kullandım sorun kalmadı.. sorun flash wicks ikinci ruloda olmam ve yenisini bulamamam (n11 de buldum aldım gerçi ama yorum yapanlardan bir ikisi sahte bu yazmış,bakalım artık şansıma ne gelirse).

sahte almayın hocam...
benim aklımı kurcalayan şey herşey doğru (tel kurulum, pamuk kalınlığı kesimi vs.) ve zincirleme çekim yokken 3-4 nefeste pamukların yanması ama flash pamuğun yanmaması
oturup beraber yapmak isterdim bişeyler öğrenirdim en azından, sorun çözmeyi severim????
sahte flash yerine david arkadaştan pamuk alın derim
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
enn dandik enn kalitesiz çakma hazır coiller bile 3-5 gün gidiyor, sizin olayı çözmemiz lazım????

Hayır hocam gerekmiyor. Sizin içim zevkinize göre istediğiniz bir değer olabilir. Regüle bir mod (Gücünü veya gerilimini değiştirebildiğiniz) kullanırken bu kadar korkmaya gerek yok. Kısa devre koruması var, düşük direnç koruması var, pil düşük gerilim koruması var, var da var. Pilinize güvenmiyorsanız bile pilin karşılayabileceğinden fazla miktarda akım çekmeye çalışsanız bile pil üzerinde oluşacak gerilim düşümü nedeniyle mod zaten ateşlemeyecektir. O yüzden rahat olabilirsiniz.

bu bağlantısını verdiğiniz sayfadaki gibi benim satın aldığım pamuk da. işte bunu hiç kullanamadım.bir de gıcır gıcır birşey, çok da dağılıyor etrafa. bir dahakine şöyle birşey deneyeceğim; 28ga teli 2.5 çapta 5 tur saracağım ve bu pamuktan kullanacağım. bunu yazmamın sebebi size sormak. böyle yaparsam herşey doğru oluyor mu?

Rayon pamuk çok dağılıyor ise çok eski ve uygun koşullarda saklanmamıştır. muhtemelen bu durum bütün pamuklar için geçerlidir.Mujide de durum budur bence..
Yani pamuğun lif yapısında kopukluklar çok fazla olursa likit emilimi kesintiye uğrayacağı için yanık tadı almanız doğal.

hocam pamuk dağılıyorsa ölüdür
sağlıklı bir pamukla deneyin (zaten anlatılmış), hot spot var mı kontrol edin, likit kanalına pamuğu doğru koyduğunuza emin olun
youtube videoları çok yardımcı bu konuda, birde watt düşükten yükseğe gidin
ben 0.7 ohm coilde bile 7-8w ile başlarım içerim yavaşça arttırırım sanki hazır coil 13w başlarsam daha hızlı yanıyor gibi geliyo bana ama cidden öyle 40ml içince yanıyor nedense aklım almadı...

Rayon bir de kullandığımız öteki pamuklara göre farklı davranıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Biraz daha fazla kullanılması gerekiyordu (coil içerisinde) sanırım. Otomatik yanık tadı az veya normal kullanımda galiba. ????‍♂️

Herkese merhaba
Nord 4 rpm rba ile kullanıyorum. e sigarada yeniyim. başlıkta damlalar oluyor ve bazen de fokurdama yapıyor nerde hata yapıyorumm. şimdiden teşekkürler.

Pamuklaman kötü likiti çok fazla alıyor yanma odasına biraz zor alışman gerek ayarını rba ufak olduğu için uğraştıyor 2mm max 5 tur sarmanı tavsiye ederim pamuklarıda yan kenarlardan aşmıcak şekilde klavuz içinde olsun
Rba değiştiriken kartuşuda temizle hava kanlını özellikle

Rayon pamuk likiti taşıma konusunda çok daha iyidir. Tek dezavantajı, çok sıkıştırıldığı zaman taşıyıcılığının azalması. Sıkıştırmadan coilin içinden geçirin ve kestiğiniz her iki uca tiftikleyerek sadece hacim kazandırın. Komple tifterek inceltmeyin. İyice likitle ıslattıktan sonra kurun. Sonra ver elini buhar kardeş. Asla yanık tadı almazsınız. Aromatik olarak da emdiğini verdiği için gerçek likitin aromasını alırsınız. Organik pamuklar ise ister istemez likitteki bazı yağ ve aromaları hapseder. Isı ile birlikte kısa sürede bozulmaya başlar ve ayrıca çok az işlem gördüğünden kendi tadı da vardır. Tat farkı da bundan kaynaklanır.
Örnek verecek olursak, kilden üretilmiş bir bardaktan su içerken o toprak kokusu ve tadını alırsınız. Ama cam bir bardakta sadece içtiğiniz şeyin tadını alırsınız.
Organik pamuk = kilden bardak.
Rayon = cam bardak.

gözümden kaçmış, ilke kimya biraz pahalı. oradan hiçbir şey satın almadım bugüne kadar.

bu arada daha önceki mesajlarımın birinde tel ve pamuk sipariş verdiğimi yazmıştım. gelen flash wicks 2 pamuk sahte olduğu için iade gönderdim. satan kişi kopya üründür diye belirtse ona göre isteyen alırdı. (n11 de softwire)
IMG_20221111_153629.jpgIMG_20221111_153449.jpg

1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt