• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Voopoo Gene Chip TCR Dönüşüm Değerleri

murcix 

Council
Doğrulanmış
Bir süredir Voopoo cihaz kullanıyorum. Farklı telleri denemeyi ve sıcaklık kontrol modunu sevdigim için, ilk aldığımda beni dumura uğratan sorun ve çözümü için gereken pratik tabloyu paylaşmak istedim. Çünkü bildiğimiz ve alıştığımız gibi değil 10 katı değer giriliyor fakat bu haliyle benim tecrübeme göre stabil bir içim sağlamıyor. Aşağıdaki tablonun orta sütunundaki "Önerilen" değerler ise tam isabet. Ayrıca cihaz üzerinden hem OHM hem de TCR değerlerine ulaşılması çok büyük kolaylık. Değerler de normal değerlerin 10 katı girildiği için çok daha hassas ayar yapabilme imkanı sağlıyor.

Aktif kullananlara yada kullanmayı düşünenlere yardımcı olabilmesi dileğiyle.

voopoo value.png
Düzenleme: Türkçe karakterler ❤️
voopoo value.png

Son düzenleme:
Hocam acikca fikrimi soyleyeyim cok memnunum. Hem de elimdeki cihaz Voopoo'nun amiral gemisi degil, Rex modeli. Beri yandan Dna75 sbody legend2 de var ama Dna'yi degil Rex'i tercih ediyorum cunku konu basinda da soyledigim gibi cihaz uzerinden hem ohm hem de tcr degerlerine muhahale imkani olmasi cok avantajli. Arctic fox gibi dusunun.

Voopoo vmate var. Ama menü geçişlerini yapamadığım için TC kısmına daha bulasamadim :)
Aslında kapaklarda ki hafif oynamayı ve butonların salakça konumlandırılması olmasa güzel mod.
Voopoo tuş kombinasyonlarını da kısaca paylaşırsanız pek makbule geçer @murcix Üstadım.

Bir de bu yeni gene chip hangi modellerde mevcut onu da bilmek lazim sanirim tabi biraz arastirmayla buluruz

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Ustadim en basitinden tarif edeyim lazim olan kisimlari

Cihaz acilinca (watt modunda oldugunu varsayarak) 3 kez atesleme dugmesine basinca TC bolumune gecmis oluyoruz.
Orada bizi "SS" "NI" ve "TI" karsiliyor. (Kendi uygulamasini indirip Pc baglantisi ile ozellestirme yapmak mumkun DNA yada arctic fox gibi, ayrica 2 adet daha "NC" ve "TC" isimli bolumleri aktif hale getirebilirsiniz)
SS316L kullandigimizi varsayalim, "SS" secenegi seciyoruz.
Bu kez +/- butonlarini birlikte basili tutup ayar kismina geciyoruz. (Gerekli ise Ohm isareti olan yere girip Ohm'a mudahale edebilir) "F" simgesine gelip karsimiza cikan degeri tabloda onerilen kisminda yer alan 1113 olarak degistiriyoruz ve atesleme butonu ile onayliyoruz. sonra "W" ile ana ekrana donuyoruz ve afiyetle buharliyoruz :)

farkli bir tel kullanilacaksa yukarda parantez icinde yazdigim bolumleri aktif ederek ve kullendigimiz tellere gore degerlerini de duzenlersek 5 ayri profil olusturmus oluyoruz. Mesela ben SS430 tel icin TC kismini 1601 olarak ayarladim ve oylece kullaniyorum.

tc kullandim bitti watt bolumune gececegim derseniz yine 3 kez atesleme butonuna basiyoruz ve cihaz FIT bolumune geciyor (Kendi atolari icin yapilmis bolumdur, kullanmiyoruz guclu atesleme yapiyor MTL icin cok sakat :) ) FIT bolumundeyken de 3 kez atesleme butonuna basinca WATT moduna gecmis bulunuyoruz. Bu arada uyarayim FIT bolumunde 1'in ustune gelip 3kez atesleme butonuna basalim zira chip cok seri atesleme yaptigi icin olasi bir basamama gibi bir durum olursa sarimimizi korumus olalim :)

Bende dün argus aldım hocam. Ancak ohm u yüksek okuyor gibi geldi bana. Temco Tİ 26ga için tcr 365 ve diğer iki modun 0,31 okuduğu sarımı 0,32-0,33 okuyor. 20w-215°C'de tcr 3650 ile pamuk yanıyor. Acaba tcr yi önerdikleri gibi 4000 yapsam, ohm fazlalığını tolere eder mi ? Bu işin hesap kitap kısmından hiç anlamam.

gule gule kullanin @Dwarkelf
kullanilan chip ve menu ayni mi bilmiyorum, fakat:
yaptiginiz sarimi
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
'den kontrol edin, eger kullanimi bilmiyorsaniz yada zor geliyorsa soylediginiz gibi diger modlarda okunan ohm'u menuden duzeltip dedidiginiz gibi TCR 4000 olarak girin. uygulanacak watt 25w olarak ayarlayip bir deneyin. voopoo ohm ayarina izin verdigi icin bu problemi cok kolay asarsiniz. vakit bulunca cihaz hakkinda bilgi edinmeye calisirim, farkli birsey gorursem yazarim yine.

bu arada 26 ga icin 8 tur biraz fazla bence. yuzey alani fazla genis kaliyor ve besleme sorunu da yasaniyor olabilir. tc tecrubenizi bilmiyorum, o yuzden yazmak istedim

Malesef bu tablo Argus GT için işe yaramıyor. Ss316 için 1000-1600 arası değerleri 50şer aralıklarla denedim, kuru pamuk testini geçemedi, 1000 biraz yüksek kalıyor 920-940 ayarlanabilse düzgün çalışacaktı. Ss430 için 1380 tcr fena değil.

220-230 derece arasi aliskin oldugum bir keyif noktam var, cok zorda kalinca o hissiyata gore ohm ile oynayip hallediyorum. SS430 icin de 1600 kullaniyorum ben.
kuru pamuk testini 200 derecede yapiyorum, pamukta hafif bir sararti oldu mu tamamdir :)

İlginiz için çok teşekkür ederim. Uzun uzun yazmışsınız, sağolun.
Skyline ile kullanıyorum. Nuh nebiden kalma sigele minibook ve arctic foxlu pico ile besleme sıkıntısı yaşamadım bu sarımla ama sanırım, skyline ın beslemesi çok iyi olduğu için de olabilir.
Tcr'den çok anlamıyorum açıkçası. Kınamayan Adam,Hasakcicek gibi bir kaç arkadaş şunu sar, şunu bas dediler, onların yol göstermesi ile kullandım ama detayına hiç inmedim açıkçası.
İşyerinde veya arabada yolda, cihazı her açıp kapamada manuel ohm girecek imkanım olmayabiliyor maalesef.
Argus Gt'de Gene chip kullanıyor. Bilemediğim kısım, fazla okunan ohm'u absorbe edebilmek için tcr yi yükseltmeli miyim, düşürmeli miyim?
3650'den 4000 e çıkarınca buhar aşırı ısındı. Bu nedenle kafam karıştı.

Ohm yüksek okunca tcryi düşürmen gerekiyor. Tcr arttıkça buhar/coil sıcaklığıda artıyor
Ohm değeri 0.01-0.02 yüksek olduğunda telin tcr değerini tam girersen sorun yaşamıyorsun. Şu an Ti tel taktım diğer mod 0.27 görürken argus 0.28 gördü tcr 3650 de iki mod aynı keyfi verdi

rica ederim ne demek. sorunu da cozebilirsek memnun olacagim.

ohm cihaz acip kapatinca gitmiyor bende (voopoo rex). hatta pili cikartinca bile gitmiyor. oynamasina da izin vermiyor, kendi kitliyor degeri.
ben acikcasi TCR ile oynamiyorum, ohm a mudahale ediyorum, eger sicak yonlu bir buhar varsa ohm'u dusuyorum biraz.
aslinda genel bir taktik var. teli sarip, pamugu takip likitleyip tanki kapatiyoruz. moddan sokup 5-10 dk bekleyip tekrar moda takinca genelde dogru ohm okunuyor. bir de bunu deneyin isterseniz.

Hah, işte bende tam bunu yaşadım. Kullanım klavuzunda önerilen değer olan 4000 girince, dryhit yedim. Ben sadece Ti kullandığım ve onun standart tcr'sini girebildiğim için sanırım bu şekilde kullanabileceğim.

Zahmet edip denediğiniz ve tecrübenizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

1,894Konular
128,277Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt