• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nedir? | Nasıl Yapılır? | E-Sigara Voopoo Gene Chip TCR Dönüşüm Değerleri

murcix 

Council
Doğrulanmış
Bir süredir Voopoo cihaz kullanıyorum. Farklı telleri denemeyi ve sıcaklık kontrol modunu sevdigim için, ilk aldığımda beni dumura uğratan sorun ve çözümü için gereken pratik tabloyu paylaşmak istedim. Çünkü bildiğimiz ve alıştığımız gibi değil 10 katı değer giriliyor fakat bu haliyle benim tecrübeme göre stabil bir içim sağlamıyor. Aşağıdaki tablonun orta sütunundaki "Önerilen" değerler ise tam isabet. Ayrıca cihaz üzerinden hem OHM hem de TCR değerlerine ulaşılması çok büyük kolaylık. Değerler de normal değerlerin 10 katı girildiği için çok daha hassas ayar yapabilme imkanı sağlıyor.

Aktif kullananlara yada kullanmayı düşünenlere yardımcı olabilmesi dileğiyle.

voopoo value.png
Düzenleme: Türkçe karakterler ❤️
voopoo value.png

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Argus'ta gidiyor maalesef, bu özellik olsa, harika olacakmış. Bu modu aslında mecburiyetten aldım gibi. Diğeri bozulunca acil bir şeyler almam gerekti. Öğreneceğiz elbet huyunu suyunu ama o arada sizleri yoruyorum. ????
Eşimin moduda gitmek üzere, ona ali den rex alabiliriz belki. Ateşleme hızı çok iyi. Kapatıp açınca, ohm değişmesin yeter .

hic onemli degil, yorulacak bir durum yok, rahat olun lutfen ????
rex tek pilli cihaz. ben begenerek kullaniyorum ama sonucta 2 yili gecti cihaz cikali. daha guncel modlar bakilabilir. (cift pilli, uygun fiyat vaperosso gen gibi)

acikcasi ohm degeri ile oynamaya izin veren modlar isime geliyor. Cunku, bekle tak olmadi, dogru okumadi, ters gitti vs mevzularinin onune geciyor kendi kullanim ve vaktim adina. bilgisayar baglantisina ihtiyac duymamasi da cabasi.

bu ozellikte son donemde detonator mod (squid industries) kullaniyorum. tc yine basarili 21700 pil kullanabiliyor ama biraz agir bir mod, gerci o da 2 senelik cihaz :)

Eşim için hafiflik, tek pilli olması ve tc performansı ile ohm kilitleme önemli. Vaperosso tcr performansı çok iyi diye okudum ama boyası alkolle temasa çok hassasmış. O da açıkçası şu pandemi döneminde kullanıma engel bizim için. Benim elimde modumda alkolden çıkmıyor bütün gün :ROFLMAO:
2 yıllık olması, şahsen çok dert değil. Belki hatalıyım ama, profesyonel kullanıcı olmadığım için işini yapsın yeter kafasındayım. :LOL:

vaperosso swag 2 kullaniyorum bir yandan da aktif olarak. ohm degeri degistirme yok ama kitleme var onda da. smartTC modu falan var ama yine elle giriyorum ben ayarlari. kullanisli ve cok hafif bir mod. fakat yine kontrollerimi rex ile yapip ondan sonra swag a takiyorum TC tel kullandigim zaman.

kozmetik icin cok endiseniz olmasin zira ben de kolonya, antibakteriyel mendiller, jeller vs. elime ne gecerse daliyorum moda/atoya. sikinti yok :)

@Dwarkelf hem size hem de diğer arkadaşlara faydalı olması açısından buradan yazmak isterim. Diğer mecrada özelden yazmışsınız, ancak kısa bir vaktim oldu.

İlk mesajda arkadaşın yazdığı liste eğer yanılmıyorsam eski ve ilk Gene chip için ECF'de yazılmıştı. Kontrol etmedim, yanılıyor isem lütfen düzeltin.
Ben ilk çipsetin yanında Gene Fit ve Gene Fun chipleri kullandım. Ekteki TCR değerleri ile Gene Fit/ Fun çipsetlerin (Drag 2, Alpha Zip, X-217 vb.) TCR değerleri farklılık gösteriyor idi.

Drag2 inceleme yazısında şöyle demişim:
"Gene çipset içerisindeki TCR değeri ile gerçek TCR değeri arasında ufak bir fark var. Yani mesela TEMCo titanyum telin 360 olan TCR değeri, bu modda 3750 – 3800 gibi geldi bana. Tel seçiminizde TCR değeri ile oynayarak ideal içimi yakalamak mümkün. Unutmayın, daha yüksek TCR değeri, ayarlanan sıcaklık için daha yüksek bobin sıcaklığı demektir. "

Argus GT kullanmadım. İçerisinde Gene TT çip var, O çipseti de kullanmadım. Farklılık gösterebilir. Neden direnci yüksek okuyor bilemiyorum ama bununla nasıl mücadele edebileceğinizi yazayım:
  1. TCR değeri ayarı (Değer yükseldikçe bobin sıcaklığı yükselir)
  2. Sıcaklık ayarı
Bunlardan birisi veya her ikisiyle de oynayarak ideal noktanızı bulabilirsiniz. Tabi çipin iç bağlantıları düzgün yapılmış ve kendi içerisinde tutarlı direnç okuyabilen çipsetler için geçerli bu yazdıklarım. Zira bunlarda problem varsa ne yapsanız olmaz.

Ben olsam TCR değerini 3500 yaparak denerdim ilk başta. Sıcaklık ayarı ile dengeleniyor mu ona bakardım. Elinizde başka mod varsa zaten aşağı yukarı anlaşılıyor.

TEMCo titanyum güzel teldir. 8 tur olur 10 turda olur :)

TCR modu yok mu? Drag 2 vb modlarda PC yazılımından TCR modunu aktif hale getirebiliyorsunuz. Bu modda 100 - 7000 arası istediğiniz değerler girilebiliyor.

Velev ki ayarlanamıyor ise TCR 1000 ile, sıcaklık değerini düşürerek kullanabilmeniz gerekir.

Pcde program açıkken modu bağlayınca customization menüsü kapanıyor. Tc modu malesef şimdilik aktif değil.
Ss316 için tcr 1000 olarak kullanınca 190-200°de pamuğu yakıyor. Sıcaklığı düşürünce de pek zevk vermiyor. Bu konu ile ilgili Voopoo'ya yaklaşık 30 mail gönderdim. Aldığım cevap ise "Argus GT doesnt support customization" oldu
İleride yazılım güncellemesi ile düzeltileceğini düşünüyorum

Vaktinizi ayırıp, detaylı açıklama yaptığınız için çok teşekkür ederim. Ayrıca, buraya yazmanıza daha da çok sevindim. Belki, başkalarınada faydası olur.
Bu tablo, modun kendi kutusundaki kullanım kılavuzunda da aynen yer alıyor. Dün arkadaşlarda sağolsunlar çok yardımcı oldular. Şimdilik 3600 tcr ile sıkıntısız gibi. (y)

Gene chiplerin farklı farklı olduğunu bile bilmiyordum. Muhtemelen bu farklılık nedeni ile pc programında argus gt için customization kısmı açılmıyor. Ancak, tc alt menüsünden tcr değeri girilebiliyor.

Yardımcı olan herkese tekrar teşekkürler, iyi ki varsınız ????

Voopoo garip bir firma gerçekten. X-217 lansmanı yapılmadan evvel yollamışlardı. Yazılımda, ekranın ortasında imla hatası vardı nal gibi. Geri bildirim yaptım ama güncellemeden öyle piyasaya sürdüler. Sonra da sallamadılar.

ss316 direnci düşük kalıyor modun kararlı kontrol yapabilmesi için. diğer tarafta bununla ilgili bir yazım vardı. Bobin 1.136 ohm olduğunda ancak kararlı bir sıcaklık kontrolü yapılabiliyor. Direnç düştükçe istikrarsızlık oluyor kaçınılmaz olarak. Titanyum candır.

1,894Konular
128,278Mesajlar
9,834Kullanıcılar
YankeSon Üye
Geri
Üst Alt