• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara 2024 güncel 1500 TL'ye kadar cihaz tavsiyesi

crazx100

Yeni Üye
Selamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Elektronik sigaralar hakkında pek bilgim olmadığı için sizlerden cihaz ve yanında alınacak likit, coil, pamuk gibi tavsiyeler bekliyorum. Günde 2 paket sigara içen birisi olduğumu belirtmek isterim. Bana fazla masraf çıkartamayacak ( sanırım bazı şeyler şansa bağlı gibi duruyor) cihaz tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bütçe : 1500 max 2000

Çözüm
Yukarıdaki şablonun başlangıç yapmak için yeterli olduğunu teyit ettiysek aşağıya son bir güncelleme yapayım yanlış anlaşılmaması adına. Hocam sende son kez gözden geçersen sevinirim. Cihazın hava ayarıyla içim türleri arasında tatmin elde edilmeye çalışılmalı.

Nord 4 Orjinal coil için
0.16 Ohm 25-40W Coil = 6mg yada 3mg likit ile DL içim
0.4 Ohm 25W Coil = 9mg likit ile MTL yada 6mg likit ile DL içim (istenirse 9mg den daha küçük mg değeri ile MTL)

Wotofo Smart coil için
0.4 Ohm 25W Coil = 9mg likit ile MTL yada 6mg likit ile DL içim (istenirse 9mg den daha küçük mg değeri ile MTL)
0.6 Ohm 18W Coil 9mg likit ile MTL (istenirse 9mg den daha küçük mg değeri ile MTL)
Bak yukarıda 100% doğru olmasada, hadi senin başlangıç yapmanı sağlasın diye bir liste yaptık. Bu listede kullanman gerekenden yüksek mg değeri kullanma diye uğraştık. 12 mg senin elindeki coillerle kullanılacak bir değer değil. 9 mg olanı da hangi coille hangi içim türüyler içiyorsun kimbilir. Listeye bak bakalım hangi coili kaç mg koyulabiliyor ve nasıl içilebiliyor.
12 mg yi hangi coille kullandın
9 mg yi hangi coille kullandın

İyide bak 0.16 olan coil ile DL içim yapacaksın ve sakın 6 mg nin üzerine çıkma dedik. Sen direk 9mg yüklemişsin.

0.4 coil ile de 9mg ile MTL yapmaya çalışacaksın dedik sen 12 mg koymuşsun.

0.4 olan coili mi 5W ile içiyorsun. 25 w tavsiye edilen değer. çiğ buhar atar sağlıksız diyorlardı.

İyi güzelde sen tavsiye edilen mg değerleriyle başlasana niye kafana göre dolum yaptın.

Hocam birde likiti nereye düştüğünde tekrar koymam gerek? Ayrıca 12 mg bi tık ağır mesela bunu boşaltıp 9 koysak diğer 9 dakini boşaltıp 6 koysam daha iyi olur mu? Ama nasıl boşaltabiliriz?

Listeye göre zaten yapman gereken oydu,
0.16 ohm ile 6mg DL
0.4 ohm ile 9 mg MTL
bazen yazdıklarımı gerçekten okuyor musun emin olamıyorum.
Aşağıdaki resimde MIN yazan yer minimum düşebileceğin likit seviyesi. sen onun biraz üzerindeyken dolum yap. Yani pamuk seviyesinin altına düşmesin likit.
Rahatsız ettiyse coili çıkart, kartuşun içindeki likiti boşaltabildiğin kadar boşalt. coili tak yeni likit doldur kapsamlı temizlik yapmak zor iş şimdi bilemedim. ilk baştan listeye uymuş olsaydın şu an neyin ne olduğu ortaya çıkardı.

smok-rpm2-coil.jpg

COİLİ YIKAMA
en kötü senaryo kartuş yıkanır, ama tadların birbirine karışması çok önemli değilse onu bile yapma şimdilik. Ben umursamam doldurur geçerim sana kalmış. Kartuşun kurumasını bekleyeceksin yıkarsan

Güncel olarak coillere likitler konuldu. Coillerde yazan değerler not edildi.

rpm2 25 - 50 w mesh 0.16 ohm best 40w 6mg DL nargile
rpm 0.4 ohm best 25w 9 mg MTL sigara

Son olarak hava kanallarını nasıl neye göre ayarlamalıyım?

MTL içim için hava ayarını kapatman, DL içim için açman gerekebilir, belli bir düzen yok onda. bu tamamen kişinin tercihine içim keyfine bağlı.

Coil yıkanmaz, pamuk şişeceği için kullanılamaz hale gelir zaten.
Kartuştaki likiti boşaltmak için coili çıkartmak yeterlidir.
Olması gereken watt’tan kat kat düşük bir watt ile içim yapmanızı önermem. 5w hem çiğ buhar, hem salınım riski içerir.
Hava kanalı zevkinize kalmış bir olay. 0.16 ohm coil 40 w ile sıcak buhar vereceğinden genelde tam açık kullanılır. Diğerinde biraz kısabilirsiniz.

Ya DL içim çok hoşuma gittide bu mtl sigara içimi yapamıyorum sanki. Ağzıma sigara gibi duman çekince sanki yarısı boş hava çekiyorum yarısı dolu gibi e bunda da hem az duman hemde tad zevk vermiyor. DL ile yoluna bakacam gibi MTL beceremedim :(

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
MTL az buhar, vurum, DL çok buhar, aroma için kullanılır kabaca.
Şu an sizin yaptığınız 2 içim de RDL aslında, ne tam MTL, ne tam RDL.
Podların çoğu vurum veremediği için MTL kısmı keyifli olmuyor. Sigara etkisi gösterebilmesi için bana göre mutlaka atomizer mod şart. Şu anlık 6 mg'ı geçmeden devam edin hocam DL içimle.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Kapaklarını iyi kapatın, güneş görmesinler. Esigaraya başladıktan sonra bir noktada illa ki evyapa geçeceksiniz. Seyreltir nikotinini düşürür kullanırsınız hocam. Ya da ileride MTL’e geçmeyi düşünürseniz seyreltmeden kullanırsınız. Esigaraya başladıktan sonra illa ki çeşitli ürünler deniyor insan istemsizce.

Hem cihaz tam MTL cihazı değil hemde 0.4 coil buna destek verebilecek doğru ohm değil. O yüzden ilk baştan beri NİSPETEN MTL diyorduk. Hava kanalını kapatmak cozmuyormu. Belki 0.6 wotofo daha iyi olur. Ama bu seferde 0.4 ohm ile Dl yapmak gerekecek çünkü wotofodan 0.4 ve 0.6 ohm çıkıyor.

Sen 6mg likitin bitmeden önce mutlaka test etmek amacı ile aşağıdaki yazdığım coil ile koyu renkle yazdığımıda dene. Bu DL içimde seni tatmin ederse hem sıcak buhar çekmemiş olursun hem de Wotofoyu alıp 0.6 ohm yi de MTL de deneme şansı bulursun.

Arkadaşlar sarılabilir smrt coil alacağımda Nord 4 için ben mtlyi sevmedim DL ile yoluma bakacağım. Alacağım coil ve satıcıyla konuşma halı linklerle koydum. Şimdi benim alacağım coil ile mtl mi daha iyi yoksa dl mi? Sizce rpm kartusa taksak yine de dediği gibi dl içim yapabilir miyim?

Coil linki;
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Konuşma resmi ;
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

1,901Konular
128,373Mesajlar
9,845Kullanıcılar
karogluSon Üye
Geri
Üst Alt