• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Cihaz konusunda yardıma ihtiyacım var

crazy03040

Yeni Üye
Merhaba. Sigarayı bırakmak için e-sigaraya geçme kararı aldım fakat çok fazla bilgiye sahip değilim. Biraz araştırma yaptım ve Vaporesso Xros Pro model cihaz almayı düşünüyorum. Sizce başlangıç için doğru bir tercihmi ve bu cihaz kaliteli bir cihaz mı ? Sigara hissiyatı için 1 ohm kartuş uygun bir seçim olur mu ? Son olarak salt likit olarak tütün aromalı Saltica American Tobacco iyi bir tercih olur mu? Sizlerin de cihaz ve likit önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Pro yeni çıkmış bir ürün diye tahmin ediyorum. Şu ana kadar bütün Xros modelleri aynı kartuş kullanımını destekliyordu diye de hatırlıyorum. Diğer firmalar gibi her model cihazın kendine has kartuşu yok yani. Kartuş ve coil birleşik olarak tedarik ediliyordu. Yani kartuş ayrı coil ayrı tedarik edilmiyor. Bunu bazıları, avantaj bazıları dezavantaj olarak görüyor, kişisel bakış açısı.

Pod Modlarda kartuşların sızdırma ihtimali vardır. Hangi marka model alırsanız alın bu olası hatta uzun sürede kaçınılmazdır. Coil zaten kullanıma bağlı er yada geç yanacak, kaçınılmaz. Bunlar ileride karşınıza yapmanız gereken masraflar olarak çıkacak. Yani her ne kadar sigaradan daha ucuza gelecek olsa da hesabınızı yaparken bunları göz önünde bulundurun.

Ben sarılabilir coil desteği olan cihazları yeni kullanıcılar için daha doğru buluyorum. Çünkü hata yapmaları, arka arkaya çekimler yaparak coili yakmaları vs vs gibi sebeplerden daha ucuza coil elde etmek lüks olarak düşünüyorum. Gerçi şu an sarılabilir coil stokları da pek yok ama ileride olacak diye söylendi.

Daha çabuk doyuma ulaştırdığı için Salt likit ilk etapta faydalı olsa da ilerleyen süreçte pek tercih etmemekte fayda var. Günde kaç paket sigara içtiğinize bağlı olarak ustalar MG seçimi konusunda yardımcı olur. Pod Modlar genel olarak 0.8, 1.0, 1.2 ohm lerde coil kullanıyor hepsi de MTL (sigara içim) için uygundur.

İlk etapta ne kadar beğeneceğiniz işinize yarayıp yaramayacağı ve hatalar yapacağınız göz önünde bulundurulunca çok pahalı likitlere yönelmek doğru mudur değilmidir yine bakış açısına kalmış bir durum.

Ürünleri tedarik edeceğiniz yerde önemli çünkü cadı kazanı gibi piyasa, dikkat etmekte fayda var.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
mantığı da bu şekilde. Fakat Xroslar, kartuş coil bütünleşik olduğu için böyle bir desteği yok ki dediğim gibi şu an bizim bildiğimiz satıcıda stok hiçbir ürün için yok. İleriye dönük düşünülebilir.

Kartuş ve coilin beraber olmasını ben avantaj olarak gördüm. Anladığım kadarıyla 1 adet kartuş ve coil 1 ay kadar götürüyor ve Xros kartuş lar bolca bulunuyor gördüğüm kadarıyla. Likit olarak bana tütün aromalı tavsiyelerde bulunabilirseniz onlarıda değerlendirebilirim ve ayrıca bu forum üzerinde Vaporesso Xros Pro cihaz ve kartuşlarını tedarik edebileceğim tedarikçi var mı acaba

Coil 5 dakikada yanabilir orası tamamen kullanıma ve birazda şansa bağlı sanırım. Çekim yapıldığında buharlaşan likit yerine pamuğun tekrar ıslanmasını beklemek gerek, Tankın içindeki likit, pamuğun seviyesinden daha aşağıda olursa yani iyice bitmeye yakın olursa pamuk tekrar ıslanamayacağı için ateşleme yapılınca kuru pamuk yine yanabilir, herşeye rağmen yanacağı varsa da yanabilir.
Tedarikçilerde ben pro olarak görmedim ama gözden kaçırmış olabilirim. Tedarikçi ilanları
Likit de tamamen kişisel bir zevk olduğu ve tütün kullanmadığım için ben yorumsuz kalacağım. Mg değeri ve deneme amaçlı likit tavsiyesi için ustalardan yorum alalım.

Herşey için teşekkürler. Tütün aromalı likit kullanan ustalar varsa yardımlarına ve tavsiyelerine açığım

Hocam ben tütün aromalı salt likit almak istiyorum. Saltica American Tobacco iyimidir ? Benim için tavsiye edebileceğiniz likitler hangileri olur ?

Öncelikle şunu söyleyim, sigarayı bırakabilmek amacı ile ısrarla tütüne ihtiyacınız olduğunu düşünerek tütün tavsiyesi istiyorsanız buna gerek yok. Nikotin değeri (Mg) işin büyük bir kısmını yapacak siz keyif alacağınızı düşündüğünüz tercihler yapın. Yani tütün de tercih edilebilir gayet tabi ama öylede şartlandırmamak lazım.

Eski sigaraların tadı çok güzeldi o yüzden belki eski sigaraların tadında bir aroma bulabilirim diye düşünmüştüm

Söylediğim gibi bu şekilde keyif alacaksanız zaten sorun yok sadece benimde zamanında, sigara tütün ile yapılıyor demek ki benim tütünlü birşey bakmam gerekiyor yanılgıma düşülmesin.

Ben aroma konusunda duyarsızım, hatta son dönemde sorun yaşıyorum , o yüzden benim damak tadıma güvenmeyin. Tütün tavsiyelerini değerlendirip yanında her ihtimale karşı farklı türleride yedekleyin. Elinizin altında alternatif olması iyidir.

tütün konusuna geleyim
benim için latakia fa markasının eeen iyi tütünüdür
arkadaşa verdim beğenmedi, ama mlb beğenmişti (alcam geri, latakia laf ettirmem)
o arkadaş sigarayı çok azaltamadı ama başka bir arkadaş böyle 1/10 içiyo eskiye nazaran, likitleri full meyve içiyor
tütün aroması ile sigara bırakılır diyemem, biz ejder meyvesi, şeftali felan başladıydık ilk zamanlar
şuan benim favorim flavour express firması ama çoğu yerde stok yok, olana da ben güvenemiyorum
tfa western ve turkish daha bulunabilir ve güzel aromalar
az tatlılık istenirse ry4 double, biraz da tokluk istenirse graham cracker ekleyin tüm naturel (cherry cigar vb. eklemeyin) tütünlere için
onun haricinde acetyl pyrazine, toasted almond, peanut butter, blueberry (yanına kek, cheesecake graham vb. eklenirse abouw), pistachio, pecan vb. aromalarla uyumlu mixler çıkartılabilir (meyveli tütünü bi firma yaptıydı adını unuttum)
aroma, likit, mix çok çok kişisel şeyler, şuan 2000'li yıllardaki bir tabak güllaç için adam vurabilirim ama hanıma sorsan o ne bee öyle tatlı mı olur diyo😥

Hocam yeni başlayanlar için tekil aromalarla ve reçetelerle uğraşmak falan ağır gelir, ben bir süredir buralardayım ona rağmen aldığım 3-5 tane tekil aromayı bununla uğraşılmaz abi deyip koydum kenarı. Uğraştırmayacak göz korkutmayacak, şevkini kaçırmayacak şeyler olmalı ki çıktığı yolda devam edebilsin. Siz Mixlerden hazır olabilecekleri yorumlayın bence. Yazdığınızı okurken elimdeki tekil aromalara baktım benim bile gözüm korktu.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Eğer iyi bir yerden lemon tart alırsan bayılıcağına eminim. Onun dışında ferah şeyler istiyorsan asap grape i öneririm. Benim adv aromamdır. Lemon tart biraz ağır kaçabilir o yüzden her gün içilecek bir likit değil ama seveceğinden kuşkum yok.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
hocam zaten fe aromaları, tfa western ve turkish, fa latakia vb. aromalar tek demlenir onları belirttim
ha tütün beğendi diyelim ve 6 ay içti
diyecek ki değişik bişeyler lazım
real cig + ry4 double + graham + toasted almond/acetyl pyrazine yapar
tütünlere çok aşırı ekleme yapamıyoruz ama yapınca da üst düzey tatlar yakalanabiliyor
@omrtokgoz asap grape bi arkadaş sevmedi, aromaburada'dan mixology 3 ya da 4 yaptım (kavunlu olan) bayıldı
geri aldım bende, mis gibi likit aslında... cidden çok kişisel bir olay likit beğenme...

Ben ilk klon lemon tart denediğimde bayılmıştım. Fakat sonraki pastane denemelerimle beraber artık lemon tartın kokusunu bile duyunca kötü oluyorum. Damak tadı çok enteresan...

1,895Konular
128,294Mesajlar
9,839Kullanıcılar
Vanli44Son Üye
Geri
Üst Alt