• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Yardım | Esigara Cihaz konusunda yardıma ihtiyacım var

crazy03040

Yeni Üye
Merhaba. Sigarayı bırakmak için e-sigaraya geçme kararı aldım fakat çok fazla bilgiye sahip değilim. Biraz araştırma yaptım ve Vaporesso Xros Pro model cihaz almayı düşünüyorum. Sizce başlangıç için doğru bir tercihmi ve bu cihaz kaliteli bir cihaz mı ? Sigara hissiyatı için 1 ohm kartuş uygun bir seçim olur mu ? Son olarak salt likit olarak tütün aromalı Saltica American Tobacco iyi bir tercih olur mu? Sizlerin de cihaz ve likit önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

@crazy03040 senin için demleme, kendi likitini kendin yapma gibi şeyler için çok erken. Yapan varmıdır mutlaka vardır ama şu an sigarayı bırakmaya çabalarken birde onlarla uğraşıp çıkacak yanlış sonuçlar sebebi ile ben bununla uğraşamam deyip ateşliye dönme riskini almaya gerek yok. Hazır likit ile başlayıp daha sonra bu işte ne kadar mesafe alacağına bağlı olarak, araştırmalara devam ederek Aroma ve Nbase alarak evde kendi likitini yapmaya da devam edebilirsin.
Aşağıda yazdığım olayın kabaca özeti diyelim, elbette ki seçimler detaylar vs vs var ama aroma alıp likit sanıp içme diye belirtmek istedim. Şu an gözünü korkutacak seni uğraştıracak kafa karıştıracak detaylarla uğraşma onlar sonraki işler. Sen hazır likitlerden, alıp hemen içmeye başlayabileceğin yoldan yürü şimdilik.

VG + PG + Nikotin = Nbase (Hazır alınır)
Nbase + Aroma + Zaman = Likit

@Zgrrs evet hocam hazır likitlerle başlamam daha doğru gözüküyor şuan için. bayramdan sonra cihaz ve likit siparişi geçicem. @hakan2200 söylediğiniz gibi luxe x pro cihazını araştırdım batarya ve sağlamlık olarak xros pro dan daha iyi cihaz. şuan luxe x pro cihazını alma düşüncesindeyim fakat coil olarak 0.8ohm mu yoksa 1.2ohm coil mi almalıyım ona karar veremedim

Cihazı almadan önce iyi tanımak lazım, sonrasında ne alınması ne alınmaması gerektiği, seçeneklerin ne olduğu konusunu önceden belirlemek lazım. İzlediğim videolarda coilin sökülebilir olmadığı sonucuna ulaştım ama aşağıdaki görsellerden yola çıkarak kutu içeriğinden çıkan bir tanesi sökülebilir mi anlamlandıramadım. Coil yada bütünleşik sistem ise kartuşun tedarik edilebilirliğini iyi anlamak lazım.

Adsız.jpg

Adsız1.jpg

Mesela aynı sayfada yeni farkettim, farklı bir kutu içeriği görseli de var. Herşeyi neden bu kadar karmaşık yaparlar hiç anlamam. 5ml ve 2 ml olarka farklı opsiyonları da var sanırım. Hangisi coil değişebiliyor hangisi değişemiyor firmaların bulmaca sevdası kafa ütülüyor bazen

Adsız2.jpg

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Kutu içeriğinde 2 adet gömülü coilli 5ml kapasiteli kartuş çıkıyor.
Bu modelin kartuşları Xr model kartuşlar ile de uyumlu.
İsterseniz coil takılabilir kartuş sipariş verip, coil alıp takarak ta kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
@pantera hocam biraz araştırma yaptım ve kendi likitimi yapmaya karar verdim. Cihaz olarak vaporesso luxe x pro alıyorum 0.8 mesh coil ile kullanıcam.
Bu fa latakia veya flavors exxpress aromasını ve nbase i alabileceğim güvenli bir yer önerebilir misiniz?
Birde salt likit mi yapmalıyım yoksa normal likit mi yapmalıyım 0.8 coil için ?
Normal likit coilin ömrünü daha çabuk bitirir diye anladım ama salt likit de zararlıymış galiba asit içerdiği için ?
Beni bu konuda biraz daha aydınlatabilirseniz sevinirim.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
fe aroma anca ilkede gördüm onda da çeşit yok, latakia sanırım aromaburada ve ilkede olacaktı
0.8 ile önce 6mg merck-merck-merck nbase alın, aromaburada'dan alabilirsin orada altın nbase olarak geçiyor, forumda golden ve wogens kimyadan alanlar var ama memnunlar mı bilemedim, ben tedarikçiden alma konusunda ısrarcıyım biraz, elim başkasına gitmiyor
coil ömrü nbase ile %20 alakalı ise aroma ile %80 alakalıdır
ben olsam likitmerkezi, oopslikit veya manhattan'dan 2 tane 6mg 2 tane de salt likit alırdım, önce ne içeceğinizi görün sonra likit yapın belki salt hoşunuza gider, zamanla öğreneceksiniz size uyanı
zaten likiti hazırlayınca 1aya yakın demlenmesi sürecek, siz 2ay kadar hazır için hocam

@Zgrrs hocam tekrar rahatsız ediyorum da kusura bakmayın. ben podmod almaktan vazgeçtim. mod cihaz alıcam ve atomizer alıcam. mod cihaz önerebilir misiniz sağlam bişey ve atomizer

Thelema solo güzel cihazdır bende kullanıyorum ama ölçüleri sebebi ile dışarda hiç kullanmadım. birazdan eskiden çektiğim bir görseli bulup ekleyim.

Hocam çantada falan taşıyamaz mıyım acaba. Üzerine atomizer olarak önerebileceğiniz birşey var mı veya farklı bir mod

Mtl de tek pilli her hangi bir cihaz her halukarda işini görür. Taşıma kısmı sana kalmış çok bana eziyet olmaz dersen kişisel tercihtir o. Yaklaşık olarak 10 cm uzunluğu cihazın.
Hep söylüyorum MTL de genelde Pico Plus önerilirdi işi çözer diye ama eskiden fiyatları daha makul olduğu için tavsiye edilirdi şimdi fiyatları o kadarda makul değil. Swag 2 yi bir araştır bakalım hoşuna gidecek mi. @SenseiVape eğer bitmediyse sadece mod olarakta kit olarakta vardı.

1,895Konular
128,294Mesajlar
9,839Kullanıcılar
Vanli44Son Üye
Geri
Üst Alt