• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Dicodes Chip Kullanıcıları Kulübü

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

AWG/GA birbirlerinin yerine sıklıkla kullanılır. Aslında metrik sistem değil de İngiliz/Amerikan Sistemi'nde kalınlık birimidir. Bizdeki metrik sistemin tersine rakam büyüdükçe kalınlık azalır bu sistemde, ters adamlar işte. Paket üzerine genelde 1 metre uzunluktaki telin direnç değerini yazarlar. Şu an kutudan çıkan ufak deneme teli poşeti yanımda değil, tam da hatırlayamadım ne olduğunu ama muhtemelen odur. Daha da derine inmeyeyim, ipin ucunu kaçırabilirim çünkü.

Siz kafanıza takıldıkça sorun, biz de hala sorup öğreniyoruz. Bunun sınırı yok ki? Sormamanız hata olur...;)

c27c92cb8b754bc717042fee2179f02e.jpg

Ss316l 28 ga 6 tur aralıklı
Tel meteryalinden ss316l var idi onu seçtim
Tcr degerini 90 yaptım yuvarladım
Videodaki denilenleri yaptım şuan buharlıyorum bir problem varmı yok mu emin olmak içinde resim atayım sorayım dedim. Berki benim gibi yeni olanlara yardımcı olurmu acaba diye siz tecrübeli abilerime kardeşlerime sorayım dedim

Hocam stabil haldeki değil de buharlarkenki davranışı daha önemli problem olup olmadığını anlamak için. Örneğin kalibrasyon kusursuz olmuştur ama mod güç kesiyordur ya da ayarladığınız sıcaklığa ulaşamıyorsunuzdur. Bunu bu ekrandan anlamak mümkün değil. Bu ekranda kalibrasyonda bir sıkıntı olup olmadığına dair ancak bir fikrimiz olabilir.

Sizin ekranınızda görünen değerlere bakarak kalibrasyon tekrarı gerektiğini söyleyebilirim. 9 derece sıcaklık gösteriyor olması performansını olumsuz yönde etkileyebilir ki etkileyecektir de. Böyle bir durumla karşılaştığınızda 1-2 defa ateşleyip tel soğuyana kadar bekleyin ve yeniden kalibre edin. Büyük ihtimalle düzelecek ve 20 derece sıcaklık gösterecektir. Bir de kalibrasyon yapacağınız zaman aynı ortamda bir süre bulunmuş olun, daha doğru bir kalibrasyon olur. Zaten bir kez doğru kalibre ettikten aonra bir daha ihtiyacınız kalmaz...;)

• Beğendim
Tepkiler: CmZ

İlk fotoğrafınızdan çok açık belli, kalibrasyonunuz yanlış. Tekrar kalibre etmeniz şart. Bu ekran ateşleme yapmadan telin sıcaklık ve direnç değerlerini gösteren bilgi ekranı. Sizde -85 oC yazan yerde 20 oC yazması gerekir, dolayısıyla kalibrasyonu tekrarlamanız şart.

2. fotoğraf ise pil bilgi ekranı. Üstteki değer pilin o anki gerilim seviyesini, alttaki değer ise en son ateşlemeniz sırasında pil geriliminin düştüğü en düşük değeri ifade eder. Bu değerler arasındaki fark, ~20W civarlarında güç değeri ile buharlarken 0.4 V ve yukarısındaysa ya piliniz ömrünün sonuna doğru yaklaşmış ya da bağlantılarda tam temas sağlanamıyor demektir. Her iki alternatif durum için de gerekli önlemi veya önlemleri almanız önerilir. Sizin durumunuzda fark 0.4 V olarak görünüyor. Pilinizi yenilemenizi öneririm...;)

dc405af9b432886c9e083fe73bcd10d7.jpg

Pilde bir sorun yok sanırsam çünkü 3 ay kadar oldu alalı
Kalibrasyona gelince yaptıgım şekli yazayım bir yanlış varsa bilgilendirirsiniz hocam
Teli 316l olarak seçtim 90 olarak ayarladım. Daha sonra temcalm dan init geliyorum beyazladıgında tuşa basıp confirm e geçiyorum oda getigimde saten beyaz olarak görüyorum daha sonra digerine geçiyorum ve ekranın kapanmasını bekliyorum bunu 2 kez yapıyorum videoda ne gördüysem aynısı yapıyorum sarımımdan kaynaklı olabilirmi

Edit:pil kapagını tam sıkmamış idim şu 3.5 diger 3.3 olarak görüyorum.
R:0.56
T:-62 onu ayarlayamadım. şuan pamuklu bir süre bekletip sil baştan yapayım mı herşeyi yoksa yeniden telleme yapmam mı gerekiyor.
İnit bölümüne geldigimde confirme geldigimde herhangi bir tuşa basmam gerekmiyor sanırım devam edip biraz bekleyip geçiyorum

Son düzenleme:

İki defa ardarda kalibre etmenize gerek yok, bir defa yeterli. Kalibrasyonu yapma yönteminiz doğru. Yaptıktan sonra R/T ekranına gelip sıcaklığın 20 dereceye düşmesini bekleyin, orada sabit kalıp kalmadığına bir bakın. Sabit kalıyorsa problem yok. 20'den daha aşağıya iniyorsa, hatta saçma değerlere iniyor/çıkıyorsa 1-2 defa içiyormuş gibi birkaç saniye ateşleyin, 4-5 dakika sonra tel iyice soğuyunca tekrar kalibre edin. Yine olmuyorsa sıkıntıyı atomizer tarafında aramanız gerekir...;)

1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt