• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Dicodes Chip Kullanıcıları Kulübü

Şuanda 20 nin altına inmiyor fakat bu kezde buhar alamıyorum. 2w 3.5w civarında ısı veriyor. Ben en iyisi bide spicaya sararak bi deneme yapayım ato ile mi alakalı yoksa benim ile mi alakalı oldugunu daha net anlarım

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Hah, şimdi doğru yoldasınız. (y) Gayet normal bir durum, genel olarak en azından.

Bu, pamuğunuzun yeteri kadar beslenmeyip ateşleme sırasında kuruduğunu (yani beslemenin yetersiz olduğunu), dolayısıyla telinizin ayarladığınız sıcaklığa ulaştığını, bu yüzden de modun görevini yaparak tel sıcaklığını sabit tutabilmek için gücü kestiğini gösterir. En azından birçok durumda.

Likit beslemesi ayarlanabilen bir ato kullanıyorsanız beslemenizi açın. Bir süre sonra, yani pamuk likite doyduktan sonra bu sefer de ayarladığınız sıcaklığa hiç ulaşamıyor olmanız lazım, bu da tam tersine fazla besleme kaynaklı olacak ki olmasını beklediğimiz bu. Beslemeyi kısarak ayarladığınız sıcaklığa ulaştığınız ve modun da verdiğiniz gücü hiç kesmediği ya da çok az kestiği noktayı bu şekilde bulmanız gerekir...;)

Eğer aynı sorun devam ederse pamuklamanızı gözden geçirin, gerekiyorsa yenileyin. Örneğin bir öncekinden daha az ama atonuzun akıtmasına yol açmayacak miktarda pamuk kullanın. Temel mantık budur.

Zamanla zaten beslemeyi ne kadar açmanız gerektiği konusunda eliniz alışmış olacak.

Tekrar etmekte fayda görüyorum, bu mesajda yazdıklarım kalan her şeyin (yani TCR, kalibrasyon vs.) doğru olduğu veya olduğunu düşündüğünüz durumlar için geçerlidir. Aksi takdirde en başa dönmeniz gerekir...;)

(@körpebuhar, hoşgeldin...(y) )

Pes ediyorum yapamıyorum şuanda spicaya her zaman ki yaptıgım pamuklamayı yaptım yine aynı dorun ilr karşı karşıyayım. 2-3 w veriyor ki besleme tam açık ve ben bu şekilde kullandıgımd fokurdama yaşıyorum spicada ama yok arkadaş olmuyor. Kusura bakmayın sizide yordum okadar

Rica ederim hocam, ne yorulması...:)

SS316L ile başlamakla doğru bir tercih yapmışsınız aslında. Çünkü bu teli Watt modunda da kullanabilirsiniz.

Pes etmeyin, pamuklamanızı azaltın. Zaten Spica Pro az pamukla bile iyi çalışan bir atomizer. Gereğinden az pamuk bile olsa akıtma ihtimaliniz de düşük (sadece doldurduktan sonra ters çevirip hava yukarıdayken beslemeyi açmanız, sonra düzeltmeniz yeterli, muhtemelen biliyorsunuzdur da ne olur ne olmaz diye belirtmek istedim ;) ). Baktınız hala olmuyor, coil değiştirmeden watt moduna döner devam edersiniz.

Ben TC mod’da kullanmaya yeni başlamayı düşünenlere bu yüzden hep SS316L öneriyorum, hasbelkader. En azından tecrübe kazanana kadar...:)

Pambıgı azalmaktan kastınız inçeltmekse inceltmedim. Ve tuhaftırki kaliprastonu 1 kere yapıyorum buhar alamıyorum bir süre 2-3 dk bekleyip kalibrasyon yaptıgımda buhar tam istedigim gibi oluyor bu kezde derece düşüyor ;) muhtemelen watt modunda gibi kullanıyorum. Bir kaç defada farklı pamuklama yaparak deneyeyim umarım yapa bilirim

Hocam tel ss316l 28ga 6 tur aralıklı site ile aynı ohm cihazda alıyorum. Tcr degeri telin 92 cihazda küsarat olmadıgı için ben en yakın deger 90 oldugu için yuvarladım. Cihazda ss316l var onu seçtim meteryal olarak defalarca kalibre ettim ve soguk iken kalibre ettigimde 2-5 w arasında watt veriyor 1 puff cekip kalibre ettigimde normale dönüyor aldıgım buhar performansı ama bu kez de r ve t degerlerindeki t yani ısı eksilere düşüyor 20 de durmuyor. Aynı durum helix kit ilede mevcut prime ilede mevcut acaba sarımımda mı sıkıntı var diye helix kite sarım yaptım bacakların degmedigine eminim coile ama olmuyor başka bir problem olasılıgı varmıdır?

Tcr 95 yaptım watt 10w veriyor şuan acaba tcr degerini 100 yapsam mı ?
temco teldemi problem var bile miyorum nife30 sipariş vericem 27 ga bakalım umaraım ondada bu problem olmaz

Seçim olarak other işaretli değil mi?
Diğer türlü değeri kaç yaparsanız yapın , inox seçerseniz tcr 105 kabul eder,
İkinci olarak besleme ve pamuklama problemi olabilir, tel hemen isindigi için watti düşürüyor cihaz,
Üçüncü olarak sarimlar birbirine dokunuyorsa kararsız çalışır cihaz

Cihaz isimli siirimi okuduz

Son düzenleme:
1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt