• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum | E-Likit En İyi Nbase Hangisi? Neden?

Nickim10Harf

Community
Hangi firmayı tercih ediyorsunuz
En kaliteli vg pg markası hangisi yani hangisini almalıyım

Oyla 0
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Konu basligida aktif kalmasi acisindan buraya alintilayarak yaziyorum, yanlis anlasilmasin :)

Kendi deneyimimdir, herkesin farkli tat ve lezzet hassaiyeti oldugundan goreceli bir kavramdir n base de ayni aroma gibi.

Aldigim nbase leri gecmisde nikotinsiz bir nbase yollama durumundan dolayi ( 12 mg istememe ragmen ) ilk acilista spica pro ile sek icim yaparim.

Denediklerim asagidaki gibidir,
Siralama vg-pg-nic dir ve oranlar bende sabittir 70-30-12

Ioi - basf - sieg;
Ioi den sekerlilik gelecegini biliyordum, aromali kullandigim icin aynen hafif sekerli bir tat geldi, basf in vurumda faydasi oldugunu okumustum ve buna istinaden almistim. Doyum ve vurum olarak gayet iyiydi. Sieg nik vurum acisindan chemo dan sonra merkden once gelen yorumlara istinaden almistim ve oyle oldu. Ilk zamanlar vurum onemli oldugundan ama cok bogazimi yirtmasini istemedigimden bu markayi tercih etmistim. Yorumlari genelde karsilayan bir karisim olmustu. Bir kere bu karisimin 15 mg nic olanini almistim vr agir gelmisti.

Ioi - merk - sieg,

Zamanla likitlerim agir gelmeye ve bogaz vurumunu dusurmek icin sadece pg degisimi yaptim ve vurum biraz daha yumusadi. Bu sekilde 6 ay kadar kullandim.

Ioi-merck - chem

Sirf merakimdan 100 ml 12 mg chem aldim, almaz olaydim, bana chem cok sert geldi nedense

Ioi-merck - merck

Iste budur dedigim yumusak icim, ioi den gelen sekerlilik devam ediyor ama icim tam kadife ve yumusak. Yalniz ioinden gelen sekerlilik aromayada etkisi oldugundan, cok sekerli aromalarda ve yuksek aroma veren atolarda ( lite 19 , skyline R gibi ) bazen bogazimi seker nedeniyle seri cekimlerde yakma oluyor.

Ve 3M merck merck merck

Bu isin yildizi, pamul gibi geldi, cok az bir sekerlilik yine sekde aldim ama onemsizdi.

Yalniz ne kadar dogrudur bilemem ama siegfriedin nikotin uretim pazarinda lider oldugunu bazi yerlerde de okumuslugum vardir.

Su an hatirladiklarim bunlar, umarim yardimci olur.

Bu arada , her zaman musteri memnuniyeti nedeniyle i....l...k....e k-im-ya ( boyle yazdim cunku nokta nokta olarak gosterdi nedense :) ) ile alisverisim olur. Yanlis n base yollamalarina ragmen, demledigim aromalarla birlikte iade almadan, sorgusuz sualsiz degisim yapmislardir kendileri.

salt demliceksem 3M alırım podlar için ideal olduğunu düşünüyorum, 30ml salt sonrası coil/kartuş atıldığı için coil killerlik durumu da pek önemli olmuyor açıkcası
freebase nic için ben bayadır carlo-merck-merck alıyorum (yan komşuda tartışıldı buna karar verdim, misal sigma-m-m alınca 40ml cdd 8 coilin içinden geçiyordu şimdi 60ml içiyorum üzerine 30ml de başka likit zorlasan içirtiyor)
satıcı konusunda hassasım birkaç yer harici bedava olsa alıp içmem (n11 satıcısı çakallardan bahsediyorum)
evet güvenilir satıcı önemli ama;
ilkeli satıcı affetmeden geçiriyor yerlibuharla beraber, evet hatayı telafi ediyor hediye de yolluyor ama eski midillili ozan arkadaşta (adı değişti) 445tl 1litre c-m-m 9mg nbasei lkeli dostlarda 577lira yerli ve milli buharda %17 indirimle 540tl
fark 132tl, 2ml hediye aroma için verilir mi kişinin kendi kararıdır
(kişi ve kurum adları üzeri kapalı verilmiştir, reklam gibi bi niyetim yok ama firmaları da konuşmak lazım sanki)

hah ben geldim
son nbase carlo merck sieg 6mg benimde
kızarıklı yok ama öksürtüyor meret 9ml merck 12mg merck ile hiç öksürmemiştim
kızarıklığın yaz aylarında başka sebepleri de olabilir ama en temizi likit değiştirip gözlemlemek desem yaz bitti...

üstat o tam öyle diil
mesela domates karpuz vb. bir yaz meyvesine alerjiniz vardır
denk gelmiş olabilir, sıcaklıktan kaynaklı olabilir, giyilen bi t-shirt mayo vb. tetiklemiş olabilir
yaz bitemeden güvenilir likit alıp denemek gerekir:)

Merck VG ve Merck N (1MG) olarak kullanıyorum. Ama Kimetsan VG'sine geçmeyi düşünüyorum. Zeytinyağından üretim yapıyorlar diye bir kaç yerde böyle bir bilgi ile karşılaştım.

Kimetsan alırsan
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
dan alıp denersen hoş olur .
Fiyat olarak pahallıdır, Kalite olarak merck ile aynıdır tat olarakta .ham maddesi zeytin den elde edildiği için pahallıdır.
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
Tıpkimsan varil varil alıp kendisi şişeler.Likit üretimi yapan eski üstatlardan bir iki tanesi alış verişi ordan yapıyordu.

Diğer sitedeki Tedarikci nın birindenden aldım,bayağı farkı bir şey çıktı.Gol yeme..

Bazı arkadaşlar topa tutacak...Kaçayım.

1,930Konular
128,746Mesajlar
9,876Kullanıcılar
devransagelSon Üye
Geri
Üst Alt