• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum | E-Likit En Sevdiğiniz Tütün Aroması?

Jadle 

Doğrulanmış
Tütünlü aromalarda umduğu mu bir türlü bulamadım. Sevdiğim tek aroma parliament blue tabac oldu. Onu da içe içe soğudum artık. Şimdilik hala favorim o. Tribeca tarzı likitler hep pastırma yada doritos gibi tatlar veriyor. Ry4lerin kendine has tadı bana bozuk geliyor. Tütün sever arkadaşların favori aromalarını merak ediyorum.

Oyla 1
@pantera hocam merhabalar, biraz tütün aroması muhabbeti olsun. Fa Latakia’yı minimum ne kadar demliyorsunuz kullanmadan önce?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
hocam merhaba
latakia bende son açılan ürünlerden, hani şu süre diyemem ama aromadan tahmin edersem bu ürün temelde 3haftada içilebilir çok rahat, dry tobacco denilebilecek ürünler çok kompleks değiller mesela fa soho da aldım 6hafta öncesi olmuyor sanki
tek tütün tipleri fa özelinde kısa sürede demlenir, mesela cdd 3-4 haftaya olur ki uzun süre bekletince kayba uğruyordu eskiden bende almayı bıraktım
fe aromaları benim gözümde 4-6 haftadır inport hariç ama onu 3. hafta açtım gayet kış demleyip yaz açtığım şişe gibiydi
litre cinsinden demleyince böyle oluyor, süre bilemiyorum artık zira reçeteler firmalarda düzenlenmek zorunda kaldı ülke kuralları vs. yüzünden bizde eski kafayla gidene kadar yap beklet içe geçtik

Teşekkür ederim hocam yanıtınız için. Normalde demlememi yapar haftalık test eder tat değişimlerine bakardım ama biraz pamuk değişmekten sıkıldım olsa gerek, ilk defa elimi sürmedim bir demlemeye. Ortalama bir ay bekleyip deneyeyim o zaman son ürünleri.

hocam tütüne eskiden 4hafta en az denilirdi ama reçeteler değişti mi ne oldu bitti kimse bilmiyor
birde tekil tütünlerde aşırı demlemenin likite katacağı bişey yok
hani 2. hafta fıstık azdır vanilya fazladır 3. hafta karamel alttan gelmeye başlar 4. hafta likit oturur gibi bir durum yok
vişneli pipo tütünü gibi beklentiniz olmasın, tütün geldiğinde likit hazırdır bu tiplerde
bu arada tfa western denedin mi hocam? ilkeye gelmiş ürün
mesela western demleyeceksen 6hafta derdim tfa olmasına rağmen

Hocam yaklaşık 1 yıldır kendi likitimi yapıyorum, geneli de piyasada bulabildiğim konsantre aromalar. Örneğin Cohiba, Real Cig gibi aromalarda dediğinize katılıyorum. 2 haftalık hali neyse 2 aylık hali de o oluyor. Bir de 2.hafta deneyip “boşa para vermişiz” dedikten sonra 30-40 günü doldurunca baya beğendiğim ürünler var. Fe Turkish, Halo Black Diamond. O yüzden kendime bir kota koydum, 30 günden önce denememe kararı 😁 Western’i alışverişi yaptıktan sonra gördüm hocam, bir sonrakine şans vereceğim. Black Note denemek istedim, pek seçenek yoktu. Perique ile başlangıcı yapayım dedim. Yorumları okuduktan sonra, pekmez tadı falan olduğunun söylenmesi, biraz can sıksa da 8-9 günü doldurduk, sonucu beklemedeyim.

1,915Konular
128,483Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt