Genel Sohbet Evde Bira Yapımı ????

ahanda foto
38363ee42880613133d3e416ddb9205b.jpg

SSCB'den Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başlangıç kitini alırken kargo parası ödememek için aldığım coopers canadian blonde bira kitini dün bir paket ekstra açık kuru malt özü (0,5 kg) ve 6 su bardağı yaklaşık 1100 gram şeker ile kurdum.
Bilgilendirme de bir paket malt özü ve 1 kg şeker ile %5 alkole ulaşabilirsiniz yazıyordu. Aynı bilgilendirme de 15-25 C arasında en ideal fermantasyon sıcaklığınında 20-21 C olduğu yazıyor. Dün kurarken 25 derece olan kit bugün 24 derece. Sanırım artık bu sıcaklıkta seyreder genelde. Sizce bilgilendirme de yazan 20-21 dereceden yüksek sıcaklıkta olduğu için şarabımsı meyvemsi tat olur mu? Çok sıkıntı yaratır mı?
İlk başlangıç kitini 7-8 gün şişede bekledikten sonra bayağı içilebilir güzel tadı olduğunu da söyleyeyim. 3. gün şişe açtım denemek için içilmez değildi ama meyvemsi şarabımsı tat aşırı fazlaydı git gide azalıyor oturuyor şişe bekledikçe bununla ilgili olarak bu dolu şişeler sizce nasıl bir ortamda beklemeli kaç derece sıcaklıkta beklerse şişelerin selameti iyi yönlü olur?

4-5 ay önce ötv gelecek kitlere diye haber çıktı ,ama aynen devam gidiyor,masaya vurayım bide tütütütütütü maşallah

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
biara bakmıştım global pazara,Britanya tayfası hakim..Konteyner bazında getirince %20 gibi indirim yapıyorlar tabii fuarda vs el ense çekince rakam düşer.ekte hambleton depo çıkış fiyatlarını koyuyorum ama sizi yanıltmasın bende distributor olsam o kadar mal stoğuna girsem heralde yakın fiyatlarda satardım..öğrenciyken yoktu bunlar veya popüler değildi yoksa ah ulan ah Angara'yı ters düz ederdim :)

Ekli dosyalar

• 56-EURO Trade Catalogue.pdf
    4.6 MB · Görüldü: 2
1,930Konular
128,740Mesajlar
9,874Kullanıcılar
kadirer01Son Üye
Geri
Üst Alt