Dernekler Evli Buharcılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Ultem Çatı)

Kartlar yeniden dağıtılmış
Kim patron işler karışık

kıhh kıhh kıahaa

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

En değerlimiz, en kıymetlimiz hocam. Amin, inşallah.
Mesele şu ki, kapıları açabiliyor diye zaten pür dikkat geziyorduk, şimdi pencereleri de açabiliyor. Hani arkasından koşmak, aman düşmesin, hop gitme oraya falan tatlı telaşeler de, sürekli dikkatli olmak zorunda olmak çok yoruyor insanı.
Bütün harcamalarımız da onun güvenliği ve sağlığı için olunca, elektronik sigara 5. plana düştü bile. :)

Hehehe. Kerata sizi anlamış ama biraz yanlış anlamış hocam. :D

Ne öküzlüğümü gördün abi aşk olsun.

:D

Ahanda herkes döküyor eteğini. Benim son taktik Çarşaf'ı öne sürmek oluyor yani şunu.
IMG_20191120_192848.jpg

Benim merak ettiğim sizinkiler ne diyor yani ismini ne olarak söylüyor ekipmanların. Bizimki direk otobot diyor artık :D Önce ato ve moddu, zamanla atomod oldu, son hali otobot ki çok memnunum şu halinden :D Geçenlerde doğum günümdü, yiğen de bizde kalıyor, ne alcakmış öğren bakem dedim, otobot alcakmış dayı dedi. Ben tabii hayaller Vicious Ant'lar, Stabwoodlar havada uçuşuyor, Bumblebee geldi hediye :) Tabii ki yine çok sevindim ama hayal kırıklığımı var siz hayal edin :)

Bende kaydımı yaptırayım. Bizimkisi etliye sütlüye karışmaz hatta tadını beğenirse kendiside içer. Bu konuda şanslılardan biriyim sanırım ????????

Süper konu olmuş kaydımızı yapalım ????
Benim en büyük sıkıntım , evde küçük bir odam var hobi odası gibi.
Diyorum temizliğe gelen bayan girmesin ben odamı kendim temizlerim diye ama nafile her temizlikte masanın üstü , dolap düzeni değişiyor bunun dışında ne alsam 50 -100 tl olduğu için sıkıntı yok ????

Ben kiiii!!! gün aşırı pamuk değiştiren ve 2-3 günde bir tel değiştiren bir mtlciydim.Hala mtlciyim fakat eşim de esigaraya başladı başlayalı üşengeçliğim arttı ve tel değişimlerini, pamuk değişimlerini aksatıyorum... Neyseki ateşliyi bırakabildi (hem de benden daha hızlı)

Pastafaryan Kongresin'den Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kargo adresim işyerim. Gelen paketleri, ürün kutularını ortam müsaitse işyerinde açarım veya eve yakın bir yerde arabayı park ederek arabada açarım. El çantam var, paketten çıkanları atarım çantaya. Eve geldiğimde boş kutuları çaktırmadan antredeki dolabın üzerine sallarım. Ev ahalisi uykuya çekildikten sonra kontroller, denemeler yapılır.
Bir kaç güne kalmadan yeni arkadaş(lar) farkedilir. Cevap hazır: Kargo parası dışında hiç masraf edilmemiştir. Forum üzerinden takas yapılmıştır. Forum üyeleri çok iyi kalplidirler (bazen de ben çok kurnaz olurum, karşıdaki saf), ben bir yollarım karşıdan bir kaç tane gelir.
Geçinip gidiyoruz işte, hayat güzel.

Güzel dernek. Sabah sabah gülümseyerek okudum. :) Sanırım ben de şanslı taraftayım. Hatta eşim için sadece onun içtiği, kendimin elimi bile sürmediği likitler yapıyorum ara ara (öyle daha özel hissediyor kendisini). Tek sıkıntı masamın üstünde sürekli likit şişeleri, setuplar, tel pamuk vs. olması. Odayı dağınık gösterdiği için arada şurayı bir topla yahu türünden ince sitemler edip gidiyor. Genel hikayemiz ise bunu ne zaman bırakacaksın oluyor.

Adamın biri doktora gitmiş. 65 yaşında varmış. Doktor sigarayı bırakacaksın yoksa ölürsün, demiş. Adam karısına dönüp doktora demiş ki:
-Aha bunu bırakırım, sigarayı bırakmam.

Bu fıkrayı eşime anlatmıyorum tabii.

Adet arttıkça saklaması kolay oluyor. Yeni olan her ekipmanı aslında eşimin görmediği eski ekipman çünkü :) Bir ara 15'e yakın mod 20'ye yakın ato olmuştu elimde. Baya bir erittim sonra onları ama bu sefer 30'a yakın mod ve 40'a yakın ato birikti evde, hepsi de eritme sonucu elde edilen gelirle alındı tabii ki :D

Hanıma söyledim, böyle böyle bir dernek var dedim, çatısı niye ultemmiş, o paraya bana bir kurutma makinesi alabilirdin dedi :(
Şaka şaka öyle birşey yok :) Ama olma ihtimali de yok değil hani :)

2 yılı devirmişim, bir dal sigara bile içmemişim, hobiye çevirmemişim, 4 ato, 2 mod, biraz nbase, tel, pamuk stoğu var elimde.
Başlamadan önce de biraz anlatmıştım ve hatta ben tedirgin iken o desteklemişti, sigarayı içirtmeyecekse al dene bence demişti de öyle başlamıştım. Haliyle pek şikayetçi değil sağolsun. Yeni yeni bence bunu da bırakabilirsin demeye başladı ama zaten başlarken bir takvim söylemiştim daha o sürenin dolmasına var, kendi de biliyor, haliyle çok üstelemiyor sağolsun. Buradan Litvanya'da yaşayan halalarıma, teyzelerime ve dayılarıma selamlarımı iletiyorum, dayıııı nabıyon dayııı :)

Son düzenleme:
Herkese selam olsun, sabah sabah güldürdünüz bizi ( eşimle birlikte okuduk) :) hepiniz sağolun . Yok yok, kılıbıklıktan değil hemen onur listesine yazmayın adımı. Biz birlikte başladık ve ikimizde hobiye çevirmedik. Aslında, benden yüz bulsa ve işsiz olmasa eşim hobiye çevirebilir. Onda bu kapasiteyi görüyorum ????
Ben kullanılacak açıklama öğrenmek için değil, bana kullanılacak gerekçeleri öğrenip silahlanmaya geldim . Şaka şaka, istediğini alsın, şu anda en kötü ihtimalle, an itibarı ile sigarayı bıraktığımızdan bu yana 30K kardayız. Hatta o majör çıkıyormuş dediğinde ben ondan önce atladım, "alsana kendine, yılbaşı hediyesi olsun benden sana" dedim. Zaten artık çalışmadığı için, bütün likit atomizer sarma işleri onda. Ben şanslı gruptayım sanırım.

1,917Konular
128,565Mesajlar
9,857Kullanıcılar
CatbalcaSon Üye
Geri
Üst Alt