• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Nereden Bulurum? Fıstıklı Cheetos Aroması?

CmZ 

Doğrulanmış
Merhaba arkadaşlar yine aklıma düştü berki benim gibi seven vardır. Diye bu öneriyi istiyorum
Fıstıklı Cheetos bu cipsin tadına bayılıyorum. Bunun likiti varmıdır.
Karışımla filan bu tada yakın bir tat alamazmıyız :D
Bilen gören bi el atı versin :)
Şimdiden teşekkür ederim
Bulamaz isekte maksat muhabbet olsun
67a68_Firindan_Fistikli_69_Gr.jpg

Ekli dosyalar

• 67a68_Firindan_Fistikli_69_Gr.jpg
    67a68_Firindan_Fistikli_69_Gr.jpg
    41.2 KB · Görüldü: 0
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Silahlı Kuvvetleri beğendiğimden ona yaklaşmıştım ama bazı reçetelerde hayatın içinden geçtim diyebilirim :)
Forumdan bir kaç arkadaş da denemişti, benim çok kötü bir alışkanlığım var yaptığım reçeteleri sadece kavanozlara yazmam sonrasında yorumlarımı kafamda yapıp erindiğimden kağıda dökmemem, yaşın da etkisiyle zamanla unutulabiliyor.

Hocam n.e.t çıkardığım bir dönemde hibrit (n.e.t + CDD + FE) liktiler en sevdiklerim oldu, bir heves Meşe fıçı aldım sızdırmazlık sağlamayınca
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
firmasının sahibi Faruk Bey'le telefonda görüştüm bana ne için kullandığımı sorunca "Ben bunda esigara likiti demleyeceğim" dediğimde şaşırmıştı :) Uzun bir uğraştan sonra Meşe fıçı ideal olmasa da kullanılabilir hale geldi ama hijyene takıntılı biriyseniz tavsiye etmem bakteri oluşumuna müsait bir yapısı var, ESF'de detaylı anlatmıştım kullanımını, aslında Fıçıda likit demlemiyorum ilk demlediğim likit (yaklaşık 900ml) heba oldu, VG ve PG yi ayrı ayrı fıçıda bekletiyorum meşe aromasını almaları için, eskiden 2-3 hafta bekletirdim son 3 seferdir 3-4 ay bekletiyorum aroma daha belirgin hale geliyor, genelde tüm likitlerimde bu VG/PG yi kulanıyorum, tütün haricinde hazır mikslere ufak dokunuşlar yapmayı seviyorum, mesela solub Chateu Haut aroması var Solub'un Castle Long klonu olarak lanse ettiği içinde madagaskar bourbon ve Kentucky Bourbon aromaları ya eksik yada eser miktarda kullanılmış dolayısıyla Castle Long likitiyle pek bir alakası kalmamış bende bourbon tadını sevmediğimden çok az (%2 Kentuck Bourbon) ekleyip meşe aromalı base ile demleyerek farkı bir Castle Long klonumsu ortaya çıkarmış oldum.
Hobi olarak baktığınız müddetçe esigara likitini evyap olarak temin etmek masraflı. Gerçekten tamamını tüketemeyeceğiniz onlarca aroma ile toplamda litrelerce likit yapıyorsunuz, günlerce bekliyorsunuz emek ve zaman harcıyorsunuz, para kaybediyorsunuz sadece kendinizi ispat yada tatmin etmek için sonuçta ortaya çok güzel şeylerde çıkabiliyor damak tadınıza uymayan şeylerde, ayrıca çevrenizde koku ve tat reseptörleri (kimi bilim insanları bunun sadece koku reseptörleri olduğunu söylüyor) gelişmiş esigara kullanıcılarının olması gerekiyor ki (ben o konuda şanslıyım @Cemetery, @Mihenk, @Pineapple ve Kağıthane/Şişli grubu ile buluştuğumuzda denetiyorum) sadece şahsınızın değil çevrenizdeki insanlarında onay verebileceği bir reçete çıkarabilmiş olun.
Yazı biraz uzun oldu, Mod arkadaşlar yazımı ilgili yere taşırlarsa tütün aromalı evyap likitler ile alakalı sormak istediğiniz sorulara bildiğim kadarıyla cevap verebilirim.

basitten başlarsak
%1 CDD no 1
%2 FE Real Cig
%1 FE 555
fazlası hem çevreyi hem içeni rahatsız eden çemen kokusunun hafif bir şekilde alttan gelmesi ile Efkar likitlerini anımsatan bir lezzete sahip olan likit elde ediyoruz. Bu likiti çok sevip adv yapan arkadaşım var.

orta seviye
%1 FE Real Cig
%1 FE 555
%2 CDD no 2
%1.5 TFA Mango
çemen kokusu alternatifi olarak mango kullanılıp içim zevki kişiye göre artırılabilir.

bu da biraz karışık bir reçete

WhatsApp Image 2019-09-03 at 07.56.15 (1).jpeg
240ml ye göre yaptığım Bu reçetede hot napalm fazla geldi ayrıca üzerine CDD No 22, FE Green tea ve bir miktar base ilave ederek hem hot napalm dan gelen tarçın tadını hem de genel aroma yüzdesini düşürmüş oldum biraz daha içilebilir düzeye geldi

Son düzenleme:
e928ff92d083458609bad78589064f05.jpg

Sol Baştan 3'ü Mtl
Sağ Baştan 4'ü Dl
Sağ Baştan
Geo - Amazon DL 3mg
Geo- Nile DL 3mg
The Keneedy DL (Reçete) 3mg
Pistachio-Cokie Sugar Karışımı DL 3mg
Black Note - Latakia 9mg
The Keneedy Mtl 9mg
Charlie Noble Pistachio Mtl (Reçete) 9mg (Orjinali yolda Mukayese edebilmek için) Benim Karışımda Brown Sugar eksik

Son düzenleme:
Molinberry camello aroması ilk şişeyi açtığımda direk fıstıklı çitos kokuyo demiştim ama şişeyi kaybettim tadını hiç hatırlamıyorum sevsem hatırlardım heralde :D

1,900Konular
128,349Mesajlar
9,844Kullanıcılar
hernannuSon Üye
Geri
Üst Alt