• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Flash-E-Vapor (FEV) Kullanıcıları Kulübü

Subtwo klonunda kullandığım en dar hava vidası 1mm imiş, orijinal 1mm hava vidası ile karşılaştırdım. Fitillerde uyarsa çok güzel olacak.

@omeringen akıllardaki soru?
SubTwo klonunun 1mm hava vidası varsa diğer klonlara uyuyor mu ?
Sonunda öyle bir klon toplamış olacağız ki orjinali yanında halt yiyecek :ROFLMAO:

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Shenray ve Ulton tamamen orijinale göre klonlamış zaten. Yanma odasındaki oringler kalitesiz, gördüğüm tek eksiklik bu. MTL vidaları yok pakette evet ama orijinal FEV paketinde de yok, onu alsanız bile ayrıca vida edinmeniz gerekiyor. Ama dediğiniz gibi sub-two ile beraber orijinal vidalarla da uyumlu 1.0 vida çıkıyorsa büyük avantaj olur.

Açıkçası 1.0'dan ziyade 0.9 benim daha hoşuma gidiyor. Bazı arkadaşlar fark olmaz o kadardan diye düşünebilirler ama bunlar çap birimi, alana vurunca işler değişiyor. pi*r*r olarak düşünmeniz lazım. 0.9mm vida 0.636mm2 alana sahip iken 1.0 vida 0.785mm2 alana sahip.

Sub-two sabihi olsam muhtemelen 0.9 orijinal vida edinirim. Orijinal olarak şöyle 0.3mm vida olsa iki adet karşılıklı takardım. İki 0.3 bir adet 0.9'a denk gelir. Çift taraftan sarıma vuracağı için de daha verimli olabilir.

Son düzenleme:
Hocam ben ikinci el almadım Subtwo klonunu bu arada tedarik eden kişi bir ihtimal eklemişse bilemiyorum, mesajı görmüştüm cevap vermeyi unutmuşum. Kusura bakmayın @omeringen

Klon klonlugunu yapti. 510 pin gecmeymis. Dis kismi cikti yerinden. Nereden buluruz bunu? Shenray vs 17

Shenray V4 geldi bugün, ince hava vidaları yok söylendiği gibi. İkinci hava deliğine/vidasına ihtiyaç duymuyorsanız eğer (benim gibi) Fev 4 tercih edebilirsiniz, 4.5'tan başka farkı yok.

Bu arada Subtwo klonlarına sanıyorum haksızlık ediyoruz, gözle görünür anlamda daha kaliteli işçilik var Shenray'dan. Shenray daha ince çelik kullanmış, daha hafif artı olarak tek söyleyebileceğim. Subtwo torna işçiliği kalitesi bariz belli oluyor. Vida yatakları, pürüzsüz detaylar vesaire Subtwo'da öne çıkıyor.

Shenray FEV V4 (tek taraftan hava girişi iyidir)

*Deck komple söküldü sıkı sıkıya ve base ile deck birleşimine ekstra bir oring eklenerek açılmamak üzere kapatıldı.
Ohm da oynama yok, her zaman ilk kurulumdaki gibi...

*Hava vidasına 0.75 kablo yüzüğü ile daraltma işlemi uygulandı tahminim 0.8-0.9mm gibi bir sıkılık oldu ve sıfır ses ile keyifle kullanılıyor. Hava vidasının yivlerine ince teflon bant çekilerek vida etrafında oluşabilecek olası terlemeye kökten çözüm bulundu.

*Emincap'in bellcap i ile oval hatlar ve ona görsel olarak uyumlu parlak, içi geniş bir driptip ile bütünlük sağlandı.

*Son olarak polisaj işlemi uygulandı ve 23mm artık arşivdeki yerini aldı :cool:

3792

Flash-e-Vapor V4/4.5 23mm için üzerinde gelen hava vidalarını daraltma işlemidir, kendi tecrübemdir.

Hava vidası daraltma işlemini nasıl ve hangi malzemeler ile yaptım kısaca anlatayım;

1 -) Kutu içeriğinde gelen 1.4mm (orta) hava vidası ile çalıştım, sonuç olarak 3 adet hepinizin elinde mevcut.
Elinizdekilerin uygun olanı ile çalışabilirsiniz.

2 -) Elektrikçilerde bulabileceğiniz, genelde paket olarak satılan kablo yüzüklerini kullandım. 1mm olan kalın geldi, 0.75mm olan kablo yüzüğü bu işlem için uygun. Aslında iç çapı 0.75mm den daha geniş çünkü kablo içine giriyor ve pensesi ile sıkılıyor. Neyse en azından 0.75mm kablo yüzüğü olarak kullanacağımız malzemeyi belirledik.

3 -) Direkt olarak içine girmeyen, neredeyse hava vidası ile aynı çapta olan kablo yüzüğünün uç kısmını eğe/törpü ile hafiften inceltmeye çalıştım ve uç kısmı böylelikle hava vidasına girebilecek duruma geldi.

4 -) Mavi plastik başlığı yan keski ile biraz sağ sol yaparak çıkardım ve pense ile kablo yüzüğünün metal kısmında tutara döndüre döndüre gidebildiği yere kadar hava vidasına soktum.
*Hava vidasını düz tornavida yardımı ile döndürerek montajı kolaylaştırabilirsiniz.
*En uca kadar yüzüğü yerleştirin. (sessiz olması için)

5 -) Buraya kadar işlemleri tamamladıysanız fazlalık kısmı kesmek kaldı sadece. Yan keski ile kesmek parçanın ağzını kapatıp ezecektir. İlk başta kullandığım eğe/törpü (yuvarlak değil, köşeli) ile sivri köşesi yardımıyla fazlalık kısmı törpüleyerek incelterek kesilmesini sağladım. Daha sonrasında uç kısmına nazikçe düzeltme yaptıktan sonra kullanmaya başladım ve sıkılık gerçekten harika oldu, herhangi bir ıslık sesi yoktu. Hatta sıkı geldiği için toplu iğne yardımıyla biraz genişlettim ve keyifle kullanmaktayım.

*Direkt uç kısmı yan keski ile kesip toplu iğne yardımı ile deliği genişletmeyi de deneyebilirsiniz ;)

Fotoğrafları işlem esnasında çektim. Malzeme küçük olunca belki tam olarak gösteremedim yaptığım işlemi, umarım faydası olur. Çok zor bir işlem değil, eğe/törpü ve pense ile 5-10 dakikada yapabilirsiniz.

***Not : Kullanılan malzeme elektrik malzemesi olduğu için bakırdır. Sağlık açısından herhangi bir sakıncası olur mu bilemem, bakır cezvelerde çok Türk kahvesi içiyoruz aslında :)
Direkt olarak ısıl işleme maruz kalmadığı ve likite temas etmediği için şahsen kullanımına bir engel görmüyorum.
Ayrıca törpüledikten sonra ince metal tozları olabileceği için iyice bir yıkayıp temizledikten sonra kullanın ;)

3793

Az önce fasttechten aşağıdaki linki olan ürünün siparişini geçtim alan kullanan var mı aynısını? Discussion bölümün de biri shenray klonu demiş ama ucu açık kalmış. FT yetkilisi bir şey yazmamış.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!

Sorduklarıma bakayım tekrar dedim Sub Two satan diğer bir satıcı 1.0mm vida olduğunu söylemiş. 1.0mm istediğim sıkılığı vermiyor ama yoldaki paketlerim ulaşınca bir tane sipariş geçerim olmadı.

Son düzenleme:
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Sub-Two alınır. Shenray ile bire bir aynı, ayırt edemedim pek. İçinden çıkan en ufak vida da tahminim 1.2mm diğer tüm FEV'lerde olduğu gibi. Vida konusunda yine hüsran, yenilik katmıyor hiçbir kloncu. :) oring kalitesi konusunda bir şey diyemiyorum, zaman gösterecek ama zaten Shenray'ınkiler vasat altı, ondan da kötü olamaz herhalde.

1,928Konular
128,716Mesajlar
9,872Kullanıcılar
KehironSon Üye
Geri
Üst Alt