• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Kullanıcı Kulübü Gus Atomizer Kullanıcıları Kulübü

Selamlar,
Daha önce de sormuştum ama çelişkili cevaplar almıştım. Tekrar sorayım:
Azami olarak 1.0mm(0.79mm2) sıkılığında kullanabileceğim şekilde AFC barındıran GUS modelleri hangileridir ?

Şu GUS konusunu Bilal'e anlatır gibi tablolandıracak kimse çıkmadı mı kaç senedir ? :p

Son düzenleme:
Merhaba herkese. Hali hazırda Kayfun Lite 2019 kullanmaktayım. Gus Momentous v2.1 almayı düşünüyorum. Boğaz vurumu olarak pek bir beklenti içerisinde değilim ki aramıyorum da. Lite ile farkı nedir? Aroma olarak daha iyi sonuç alır mıyım? Kısacası almaya değer mi?

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
MTL neden sayılmasınlar hocam? Gayet te MTL atolarıdır.

Ağıza toplayarak ciğere çekecek her tür havadarlık mevcut atolarda. Gevşek isteyene de var, sıkı sevene de.
Sıkı seven 775 minimo veya yüksek sıkı deck tercih edecek. Yada dış hava deliklerini kısarak içecek.

Esas sorunları bence, birbirlerine yapı olarak çok benzemeleri.
Firmanın İnovasyon eklememesi.

Saygılar.

Son düzenleme:
Zest serisinden 2x0.8 mm ve Minimo 775 serisi isinizi gorur.
Ben minimo decke alisamadim, pamuklama zahmetli geliyor. O nedenle tekrar 2x0.8. -3p ariyorum.
3p= hava giris delikleri 3 ad buyuk.
5p=hava giris delikleri 3 buyuk aralarinda 2 kucuk.
Saygilar

Zest 5p için elinde fazla tank veya bellcup olan arkadaş var mı? Benim tank alt kısmından kırıldı canım atomizer yatıyor şimdi.

Hocam yalnız Gus'larda pek dışardan giriş fark yaratmıyor. Hatta ki zest v2'de örneğin, tüm dış delikleri açın daha sıkı oluyor tek delik açık halinden.

O sebeple Guslar için coile bakan delikler belirleyici büyük ölçüde. Ayrıca coile bakan tek delik yok hep çift delik.

Benim bugüne kadar kullanmış olduğum deckler havadardan sıkıya şu şekilde;
Momentous 2 x 1.2 mm
Zest v2 2 x 1 mm
Et9 2 x 0.9 mm
Zest v2.3 sıkı deck 2 x 0.80 mm
Minimo 775 2 x 0.77 mm

Hmmm. Niye ki acaba? Sonuçta bu hava dışarıdan giriyor ve önemli olan onun dar olması sıkılık için. Etkilemiyorsa da aklıma hava kaçağı geliyor direkt sebep olarak.
Ama dediğim gibi piyasada şu an MELAMPOUS Chorus ve MELAMPOUS plus haricinde klon mevcut değil.

Fikrimce atomizerlerin %70’i için coile vuran delik önemli ya da belirleyici sıkılık ya da havadarlık için, sizin dediğiniz gibi olsa mtl pin diye bir şey olmazdı keza hocam bir de, yüzüğü kısar içerdik

Gus için neden öyle derseniz, hava kaçağından değil de hepsini açınca tüm deliklerden karşılıklı girip içeri bölgede çarpışan havanın oluşturduğu mukavemet diyeyim

Pratikte nasıl oluyor, coil altı 2 mm olsun, afc’de 1 mm açtık diyelim. Başlıyoruz çekmeye, çekişimizin türü anlık olarak aynı. Yani biz aynı çekme işlemi ile iki farklı çaptaki yerden hava geçireceğiz aynı anda. Tam teknik tabir edemiyorum bunu fakat 1 den soktuğunuz hava 2’den yeterli kuvvette ve miktarda gelmeyecek bu yüzden 2 kadar açık hissetmeseniz de 1 kadar sıkı kesinlikle olmayacak. Bir de hocam klon önermiyorum gus’ta ya, fiyatlarını da bilmiyorum ama 350-400 dür en az herhalde sıfır diyorsunuz. İkinci el orjinal aramak daha mantıklı gibi

MTL pininin sıkılığa etkisi bence sadece coile vuran deliklerin toplam alanının, yüzükteki toplam delik alanından küçük olması durumunda geçerli. Aksi halde tüm iş yüzükte, zaten o yüzden yüzükte birden fazla çap seçeneği oluyor. Misal FEV serisinde yok MTL pini falan, diğer tanklarda da eskiden bu kadar seçenek yoktu. Pindeki olay bana göre sadece havayı istenilen şekilde farklı yönlere/alanlara ayırma amaçlı.

Neyse yukarıdaki durumu bir kenara bırakırsak zaten klon bakıyorum ve piyasada önceki mesajımda bahsettiğim iki modelden başkası yok. Çok aşırı teknik detay da vermemişler sitelerinde. Biraz daha araştırayım bu iki modeli, zaten kısa süre sonra bıkar bırakırım. :)

FEV'de özelleştirilmiş MTL pin görevi görmüyor ama o civata. Geleneksel tanklarda bulunan hem yüzükteki deliğin hem de bobine vuran MTL pininin görevini görüyor ki iki tarafı da aynı çapta bu civatanın. Esas MTL pin işi farklı biraz, orada dediğim gibi asıl amaç bobine vuran havanın akış geometrisini değiştirmek. Neyse yani sonuçta delik bunlar, çok da irdelemeye lüzum yok. :ROFLMAO:

O iki model hakkında bilgi bulabilirseniz çok sevinirim. Yutup'da İngilizce içerik yok zaten. :) Arkadaş sen tankı önce bi' al, beğenmezsen senden satın alırım diyen varsa işler değişir tabi. :p

ekleme:
Sanırım zest v2.2 için sıkı denmişti. Onun sayfasında yazan ibare ile dediğim tanklardaki ibare bire bir aynı gözüküyor:
Deck with two air holes of 1 mm below the coil and AFC with three holes of 1.70 mm & two of 1.00 mm on each side

Son düzenleme:
Selam bende menelaus deck var ama çok sıkı deliklerini 1 mm olarak genişletmek istiyorum ama bir türlü decki alttan sökemedim ilgili bir videoda bulamadım.Bu konuda bilgisi olan arkadas yardımcı olabilir mi nasıl sökebilirim 510 bağlantı yeri 8 mm anahtar ama açamadım decki.Saygılar..

1,896Konular
128,301Mesajlar
9,840Kullanıcılar
alperennSon Üye
Geri
Üst Alt