• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Hangi Cihazı Tercih Etmeliyim?

whispR

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba.

"Hangi cihazı seçmeliyim?" sorusu eminim elektronik sigara serüvenine doldurulabilir cihazlar ile girmek isteyenlerin en çok sorduğu soru olabilir.

Bende bu soruyu sizlere sorarak başlamak istiyorum ve kendi istediğim tarz hakkında da ufak bir bilgi aktaracağım.

Sigarayı 2 defa elektronik sigara sayesinde bıraktım. İlk bırakmam da vozol tarzı tek kullanımlık cihazlar ile yola başladım. Daha sonra maliyet olarak yüksek olduğu için ve bu cihazlar 1 hafta dayandığından dolayı ufak bir araştırma yaparak uwell caliburn g2 cihazını aldım. Bu cihaz ile birlikte de yaklaşık 1 sene kadar sigara içmedim hatta son aylarımda elektronik sigara kullanımım bile azalmıştı. İki ayda 1 Coil değiştiriyordum. Daha sonra bu cihaz sızdırma ve akıtma yaptığı için bozuldu ve bozuluş o bozuluş.

Artık hiç bir şey içmemeye başlamıştım ama boş kaldıkça yanımda birileri bir şeyler içtikçe benimde canım çekmeye başladı ve sigaraya tekrar başlamış oldum. Bu durumdan aşırı rahatsız olmaya başladığım için tekrar e-sigara arayışına girdim. Caliburn G2'den aroma olarak hiç memnun kalmamıştım. Aromaları kendim de demledim. Normal de satın aldım ama istediğim şeyi tam yakalayamadım.

Gelelim ben ne istiyorum kısmına. Ben vozol aromasına ve mentolüne yakın bir tat almak istiyorum. En azından aroma olarak tatmin olmak istiyorum. Nargile içim istemiyorum ama çok verimsiz bir dumanda üflemek istemiyorum. Daha doğrusu dilediğim zaman nargile ayarında dilediğim zaman sigara ayarında içebilmek istiyorum. Aslında yine podmod cihaz bakıyordum fakat sürekli Coil almak tedariğini bulmakla uğraşmak istemiyorum. Kendim sararak kullanmak daha güzel olcak gibi hissediyorum.

Tüm önerilerinize ve yardımlarınıza açığım.

Bu konuyu okuyan ve bu konu sayesinde belki kafasındaki karışıklığı giderecek arkadaşlara da bir rehber niteliğinde konu olsun istiyorum.

Konuyu yorumlar ve denemeler geldikçe güncelleyerek devam ettirmeyi planlıyorum. Tüm üstadlarımızın eline emeğine sağlık.

Oyla 0
başlıca tel sarım ilk akla gelen oluyor lakin başlangıçta biraz meşakatli olabiliyor el alışkanlığı gibi. çokca yanlışlar yapabiliyoruz ama ekonomik yönden ideal seçenek.
yeni sistem olan Wotofo SMRT hem okonomik hemde kolay sarımıyla yardımcı oluyor. 15.gün yada 1 ay süreli sardığımız bir coil. malzemeside bulunan sistem.
MTL içim için tek pilli bir cıhaz uygundur .ama 50. yada 60.wat aralıklı DL için çift pilli gerekir.
Tel sarım endişe yaratmasın kimse anne karnında öğrenmiyor. birkaç yanlıştan sonra bumuydu ya denilebilir.
şahsen hazır coil yenileyen ve Wotofo SMRT sahibi olan biriyken en sevdiğim tel sarımdır.
kişiden kişiye değişir bu elbetde. dilerim gönlünce bir set oluşturursun.

şuanlık gelecek yorumlara bakmak gerek ben kendimce yorumladım ama daha iyi seçenek sunan dostlarımız olacaktır.
bu videoda kendimce yorumladım coil yenileme ve Wotofo SMRT sistemini.
MTL içim içinde bu coiller mevcut .bendeki voopoo pnpn coil DL içim için olan.

Hem DL hem MTL yi aynı anda olması gerektiği performansla verebilecek bir cihaz yok sadece hava ayarı ile nispeten elde edebileceğin performanslar var diye biliyorum. DL konusunun üzerine hiçbir zaman çok düşmediğim için net yorum yapmam doğru olmaz. Muhtemelen Wotofo Smart desteği olan cihazlar arasından Nord 4 tavsiyeleri gelecektir diye varsayıyorum.
Daha önce birkaç başlıkta gözlemlediğim kadarı ile Wotofo smart tarafında MTL için tavsiye edilen
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
diye hatırlıyorum. Fakat 0.4 ve 0.6 ohm tellerin MTL için idealliği tartışılır düzeydeydi. Dediğim gibi olayları yanlış hatırlamıyorsam hava ayarı takviyesi ile nispeten MTL yapılabilir diye bahsedilmişti.
Fakat yine geçtiğimiz günlerde yapılan bir konuşmada hatırladığım şu an için piyasada DL içime uygun Wotofo smart olarak ürün tedariği zor olduğuydu ki yanlış bakmıyorsam aynı sitede de ürün yok şuan. @tuncay&kedileri hocam ürünü tanıyor bir göz gezdirirse net cevabı verecektir.
Wotofo da hangi ürün için hangi kitin seçildiğini hiçbir zaman çok anlamadım ama MTL için ayrı DL için ayrı birer kit alınması gerekiyor sanırım.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Evet bu videoyu gördüm daha öncede tam olarak bu şekilde kendim sarabileceğim sistemler işimi daha çok görecektir. O halde hangi cihazı kullanmam gerektiği konusunu çözmem gerekiyor artık.
DL içimi nispeten de olsa es geçiyorum zaten bu durumda. Ama yine MTL için de iyi aroma sağlayan bir cihaz ideal olacaktır. Aslında cihazın minimal bir şey olması da taşınabilirlik açısından önem arz ediyor.

0.6 ohm altında salt likit kullanımını pek önermiyorlar sanırım. Birde aroma için salt likit mi iyi olur normal likit mi daha iyi olur bu konuda da bir çözüme kavuşmak lazım diye düşünüyorum. Sanırım ohm derecesi arttıkça salt likit kullanmak gerekiyor. Ama genelde 0.6 ve 0.8 ohm arasında salt likitte daha iyi aroma geldiğini aktaranlar mevcut. Galiba RPM RBA kullanan cihazlar sarım açısından oldukça basit duruyor.

MTL olarak baktığımızda Uwell Caliburn X Pod göze çarpan 850.mah pil var. diyerleri 690.mah. ama kullanışlımıdır bilemem deneyimlemedim.
Nord 4 için yarı DL sistemi ideal görünüyor 0,4. ve 0,6. ben şahsen sevmiştim 0,4 yarı dl olarak 2000.mah pil var. ek olarak RBA sisteminede sahip mtl olarak sıkı bir içim elde edebilirsin.
şuanlık aklıma gelen bu.
Wotofo SMRT RPM RBA Kit bana yakın geldi işin özü.

Bu işi ne yoğunlukla, ne kadar uzun süre ve hangi bütçe ile yapacağınızla doğru orantılı aslında seçeceğiniz ürün. Genel olarak Pod Modlar yedek parçadan para kazandıkları için sarımı söz konusu olmayacak şekilde dizayn ediliyorlar, bu benim görüşüm tabi ki. Fakat biz kullanıcılar maliyet kısmak için eski coilleri söküp gerekli tel ve pamuk tedariği ile BİR ŞEKİLDE sarım yapıyoruz. Hatta girişimci insanlarda son kullanıcıya bu konuda
destek olabiliyor. Fakat her ürünün her model coili için destek bulmak mümkün değil elbette. Üstelik coil tarafında böyle bir yola başvursanız bile sizin ve benimde G2 de deneyimlediğim gibi kartuş sızdırma sorunu için çözüm bulmak çok daha zor. Kartuş sızdırmazlığı daha iyi olan ama yine bu tarz sarılabilir opsiyonları olan bir cihaz bakılabilir. Yada ben bu işe bir kere girip pir gireceğim deniyorsa Mod+atomizer olarak devam etmekte mümkün.
Salt likit genel olarak tavsiye edilmiyor aslında. Sağlık anlamında risk almaya değerliği tartışmaya açık bir konu. Bu söylediğim MTL için geçerli, DL tarafında ciğerlere Salt likit çekmenin, özellikle yüksek nikotin değerleri ile çekmenin zehirlenme ile sonuçlanacağı kesin. Bu sebeple MTL içinde aslında böyle bir riske girmeye gerek yok diye düşünüyorum. Bende sigarayı Salt likit ile bıraktım ama elime geçen ilk fırsatta normal likite döndüm.

Uwell Caliburn G2 kullanmıştım ama dediğim gibi hem akıtma sorunu hem 2ml olması hem de aroma olarak tam verim alamamıştım. Şunu sormak istiyorum size mtl olarak sıkı bir içim elde etmek için Nord 4 RPM RBA kit ile 0.6 ohm coil mi kullanmak gerekir? Birde sanırım Nord 4 cihazı içerisinde direkt olarak RPM Pod geliyor ve bu pod sizin attığınız linkteki ürüne uygun değil mi? Şundan dolayı soruyorum IPX80 cihazını gözüme kestirmiştim aslında ama ona birde ekstradan RPM Pod almak gerekiyor sanırım. RPM2 var kendisinde sadece oda galiba desteklemiyor bu attığınız ürünü.
Peki iki likit türünü de kullanmış biri olarak salt likit ve normal likit arasında nasıl bir fark var sizce? Aroma olarak soruyorum sadece. Nikotin çok büyük dert değil. Benim içtiğim sigara tamamen boşluktan bunun farkındayım.

Birde Mod+Atomizer almakta mantıklı ama cihazlar çok büyük olduğu için yanda taşımak zor oluyor gibi geliyor bana. Caliburn G2 o konuda iyiydi cebe at devam et bir cihazdı.

Aroma leş gibi olmadığı sürece hiç önemsemedim dikkatte etmedim açıkçası. Benim için her zaman asıl olan sigara içmemekti. Vozol gibi ürünlerin aroma performansını sanmıyorum ki hiçbir cihaz yada likit markası veremeyecektir çünkü size bu hazzı verebilmek adına içine kim bilir neler koyuyorlar. Salt ve Normal likit arasında aroma olarak bir fark olacağını da sanmıyorum varsa da ne kadar büyük bir fark olabilir ki. Zaten bu işe girince birçok firmanın birçok markanın likitini deneyeceksiniz, kaçınılmaz bu, illaki birileri sizi yeteri kadar tatmin edecektir. Bu biraz da sizin taviz vermeniz ve aslında çok zorlanmayacağınız bir detay.

Pod modlardaki özellikle aynı cihaza takılan iki farklı kartuş mantığını hiç anlamadım, yanlış yorumlama ihtimalimden dolayı kabaca göz gezdirip yorum yapmak istesem de. Anlamadığım şey neden böyle ucuz numaralara yöneldikleri.
2 farklı coil mantığını doğal olarak anlayabilirim. Fakat 2 farklı coil mantığını neden aynı kartuşa takılabilir şekilde yapılmadığını açıklamalarının hiçbir yolu olduğunu düşünmüyorum. Coilin DL mi yoksa MTL mi olduğunu belirleyen şey fiziksel yapısı değil. Peki hal böyleyken hem DL hemde MTL coil için neden 2 farklı yapıda coil dolayısı ile de ayrı ayrı kartuş tedarik edilmeli, bence art niyet ve ahlaksızlık.
Baştan beri yazdığım birçok şey benim kişisel bakış açım ve burada olduğum günden beri kendi meşrebimce gözlemleyip, verebildiğim anlamlardan ibaret. Ustalar daha iyi bilip yorumlayacaklardır.

Sarılabilir mantığı ile Nord 4 yada IPX80 alabilmeniz için dediğim gibi öncelikle DL tarafında bu ürünün piyasada bulunabilirliğinden emin olun, aksi taktirde orjinal coille devam etmek zorunda kalırsınız.
Ve evet benimde anladığım kadarıyla Nord 4 kutusundan RPM2 ve RPM kartuş çıkıyor. Fakat az öncede dediğim gibi RPM2 kartuşa takılıp DL olarak içim yapmanızı sağlayacak Wotofo Smartı bulmanız gerekecek. RPM kartuşa takılarak NİSPETEN Mtl yapılacak olan ürünün linkini yukarıda vermiştim, yinede satıcıyla teyit etmekte fayda var.

Fakat IPX80 de sadece RPM2 kartuş çıkıyor. Eğer yanlış bakmadıysam durum bu. Yine Wotofo satan arkadaş kartuşu zaten tekli olarak sattığını da belirtmiş yani oda çok büyük bir masrafa sebep olmayacaktır, en azından paket almak zorunda kalınmaz. Yedek olması açısından paket mi mantıklı o da ayrı tabi.

dq2ehqb.jpg

Resimde G2 yi tanımışsındır zaten, taşınabilirlik anlamında aslında çokta büyük bir yük değiller. Ağırlıkları da ebatlarıda 1-2 tık daha fazla ama alışılıyor. Argusun solundakini dışarıda kullanmıyorum bu doğru. atomizerle birlikte uzun kalıyor.
Mod atomizer, ilk etapta hem sarım malzemeleri hem mod ve atomizer, hem de pil alınmak zorunda olduğu için bütçe olarak zorlayabilir. Sarıma alışıncaya kadarda yani olaya tamamen adapte olana kadarda zorlayabilir ama uzun vadede iyi işler çıkarır, sanmıyorum ki aksini söyleyen olsun. Ama bunun senin için gerekliliğini sen bilebilirsin. 3-5 ay sonra tamamen hayatından çıkarabileceksen gerekli m diye de sormak gerekir. Umarımda komple çıkarabilirsin hayatından. Sonuçta bir süre ne ateşli ne de Elektronik kullanmamışsın keşke hiç dönmeseymişsin.

Sa dece RPM tank için uygundur bildiğin gibi rba . ama rpm 2 içinde vardı önceden şuan bilmiyorum.
ama mtl istersen RPM almak zorundasın .kullandım ve aromada sıkıntı görmedim.
üzerine düştüğüm bir konuydu bu ve bazı görselleri paylaştım dostlarla. bazıları bunlar .
buraya atim çalışma sistemini acizane göstermiş olim belkide sevmiyeceksin.
sıkı bir içim istediğinde görseldeki slikon tıpayı takıyorsun baya sıkı içim veriyor.
fslprxd.jpg
teli taktın kızdırmanlazım böyle yapabilirsin.
ke3lsys.jpg
sarım pamuklamada bu şekilde yapabilirsin.
d5e8wki.JPG
sana gelen set budur.
940c04b9-f6a7-4da8-ad04-b963b8fa63c0.jpg
ek olarak istersen slikon tıpayı çıkarıp . 0,40 veya 060. sarımla yani 26.kanthal ile sarıp yarı DL içebilirsin bu bir seçenek.

ek olarak :unsure:
SNHaQC.jpg
bu tellerdende kullanabilirsin ama rba için üretilmiş olması gerekli.
SNHJT2.jpg
yani al demem sadece bir seçenek diyebilirim .şimdilerde pico ile pedonat v2 kullanıyorum :)

Öncelikle değerli düşüncelerin ve yardım severliğin için çok teşekkür ederim. Aroma konusunu dediklerinize istinaden size hak vererek en arka plana attım çünkü tamamen damak tadına bakıyor olay. Deneye deneye doğru olanı bulacağıma emin oldum. Fakat aroma konusunda şunu sormak isterim sadece. Ben daha önce safir kimyadan kullandım aromalarımı bazıları eh işteydi ama bazıları kötüydü. Şimdi drifter diye bir aroma gelmiş 3 kat yoğun diyor. Bunu alıp vozolu doldurarak kullanmıştım ve çok iyiydi mentolü ve aroması. Bu cihazlar ile drifter aroma nasıl olur hiç denediniz mi?

2 farklı Coil mantığı ve genelde sadece kendi coillerini desteklemek gibi şeyler zaten tamamen cihaz dışında para kazanmak adına yapılmış küçük numaralar haklısınız bu konuda. Kullanıcı dostu değiller çünkü işin ucunda ne yazık ki para denen illet var. Nord 4 direkt attığınız rebuild kit mantığını destekliyor. IPX80 için ise ek olarak birde rpm Kartuş almak gerekiyor baktığım kadarıyla. İki makine arasındaki farkı net olarak araştıracağım.

Evet çokta büyük durmuyor cihazlar aslında. Bu noktada sormak istediğim ise şu örnek veriyorum nord 4 aldım mtl olarak kullanıyorum yine kendim saracağım. Atomizer ve mod aldım yine kendim saracağım. İkisi arasında ki tek fark watt değerlerinin 200 civarlarına kadar çıkması mı yoksa başka farkları var mı?

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim umarım hepimiz bir gün her türlü dumandan kurtuluruz

Aslında baya rahat duruyor sarması gayet basit. Yukarıda da sorduğum gibi bu cihazlar ile Atomizer + modları birbirinden ayıran net özellikler nelerdir peki?

Bu tellerin farkı nedir birde son sorum olarak ohm derecesi sadece aldığımız tele göre değişiyor değil mi?

İlgi alakanız için teşekkür ederim.

teller ve sarım sayısı ve sardığın çubuğa göre değişir.
sarım.jpg
sarım.png
tellerin farkı 3.ve üzeri ince tellerle birbirine sarım yapılarak aromayı buharı artdırma sistemidir.
mesala 28.g telin üstüne 2 adet 32.g teli sarıyorlar 3 adet tel tek adete düşüyor. videoları var.Alien clapton gibi teller.

Mod atomizer olarak devam ettiğin zaman Modun maximum değeri 100W de olsa 200W de olsa senin ihtiyacın olan 10-15 W aralığında bir değer olacak. (MTL için)
Atomizer sarımlarında (MTL) aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere kullanılan tellerin kalınlık değerleri vardır. Bu teli hangi çapta kaç tur ile saracağına bağlı olarak bir OHM değerine ulaşırsınız.

Yani 28ga kalınlığındaki bir teli, 2.5mm çapındaki bir klavuzun etrafında 6 kere çevirirsem 1.15 Ohm değere ulaşırım. Bunu da, 11,5 W ile ateşlerim. Ben standart 14W kullanıyorum. Nokta atışı değerler değildir aşağıdakilerin hiçbiri, kabaca gösterilmiş değerlerdir.
(1.15 ohmnin 11,5 W ile ateşlenmesi tamamen tesadüfi kafanı karıştırmasın,çapların yanında daha silik bir şekilde Watt yazıyor.)

Drifter duymadım daha önce, daha doğrusu aroma, likit kısmında araştırma yapmayı bıraktım sayılır, pufflayıp geçiyorum.

Tel Çapları.jpg
61GQvEe5xeL._SL1500_1e8699eb-8262-40f0-8bdb-6deed61b9017_2048x.jpg

aaaaa.jpg

Çok teşekkür ederim çok değerli bilgiler sağladınız. Nord4 RPM RBA coil ile de tel sarımı yapabiliyor muyuz?

Yukarıda sorduğum soruyu aynı şekilde size de sorayım ^^ O halde sadece MTL içim kullanacaksam arada da DL tarzı bir içim yapmak istersem Nord 4 tarzı bir cihaz işimi görecektir diye algılıyorum. 80W gücü var. iki tane RPM RBA coil alıp birine 0.4ohm tel sarıp diğerine de 1.0 ohm gibi bir değerde sarım yapsam sanırım yeterli olur gibi değil mi? Ato+mod almama gerek kalmaz gibi düşünüyorum bu şekilde. Çünkü Ato+Mod'da alsam kullanacağım max seviye 40-50 olacak desem Nord 4 de bunu yapıyor zaten.

Smok markasının kendi ürettiğini varsaydığım RPM RBA, yani Tuncay hocanın resimlerindeki, telin sarılıp arasından pamuk geçirilerek hazırlanan ürün DL içime uygun şekilde sarılabiliyor mu bilmiyorum, MTL olduğunu düşünüyordum ben hep. DL başka bir dünya diyebilirim. Bu ürün hakkında yeterli bilgiye sahip değilim maalesef.

Wotofo ise MTL için ayrı DL için ayrı olacak şekilde mesh hazır tellerle yine sökülüp takılabilen coil mantığı ile sarım yapılır. Bu videoda
mantığına bakabilirsin, kitlerden bir tanesinin örnek olması açısından sarım videosu. Ama dediğim gibi bunun DL için olanı ayrı NİSPETEN MTL için olanı ayrı birer kittir. Her kitin içerisinden bir adet sökülebilir coil ve 6 sarım yapabilecek tel ve pamuk geliyor. Aşağıda Wotofonun sitesinden aldığım kit içerikleri mevcut. Ama bunlardan hangisi Nord4 ile uyumlu emin değilim. 4. sıradakinin MTL ve Nord uyumlu olduğunu varsayıyorum daha önce buralarda yapılan konuşmalardan ama işte NİSPETEN kısmı seni ne kadar tatmin eder bilemiyorum. Nord 4 için DL sarım yapılabilecek kit aşağıdakilerden hangisi emin değilim ama forumda wotofoyu satan tedarikçisi geçenlerde o ürünün bu aralar bulunmadığını söylüyordu. Yani illaki konuşulur çözüme ulaştırılır ama dediğim gibi denediğim kullandığım ürünler olmadığı için sadece burada yapılan konuşmalardan ve biraz kurcaladığım kadarıyla edindiğim bilgiler bunlar sadece.

Wotofo Smart ürünlerin tel ve pamukları aşağıdaki resimdeki şekilde anlayacağın.

1 Package Contents in SMRT PnP Rebuildable Coil Kit​

1 x SMRT PnP Rebuildable Coil
2 x nexMESH Chill 0.20Ω
2 x nexMESH Turbo 0.20Ω
2 x nexMESH Extreme 0.20Ω
6 x Cotton Strip
1 x Accessory Bag
1 x Coiling Rod
1 x Building Manual

2 Package Contents in SMRT V8 Baby Rebuildable Coil Kit​

1 x SMRT V8 Baby Rebuildable Coil
2 x nexMESH Chill 0.20Ω
2 x nexMESH Turbo 0.20Ω
6 x Cotton Strip
1 x Accessory Bag
1 x Coiling Rod
1 x Building Manual

3 Package Contents in SMRT RPM2 Rebuildable Coil Kit​

1 x SMRT RPM2 Rebuildable Coil
2 x nexMESH Chill 0.15Ω
2 x nexMESH Turbo 0.15Ω
6 x Cotton Strip
1 x Accessory Bag
1 x Coiling Rod
1 x Building Manual

4 Package Contents in SMRT RPM Rebuildable Coil Kit​

1 x SMRT RPM Rebuildable Coil
2 x 0.4Ω Mesh Strip
2 x 0.6Ω Mesh Strip
4 x Cotton Strip
1 x Accessory Bag
1 x Coiling Rod
1 x Building Manual

5 Package Contents in SMRT nord Rebuildable Coil Kit​

1 x SMRT nord Rebuildable Coil
2 x 0.6Ω Mesh Strip
2 x Cotton Strip
1 x Accessory Bag
1 x Coiling Rod
1 x Building Manual

kit-for-regenerating-smrt-pnp-coil-wotofo.jpg

Wotofolar da kitlerin tel ve pamuğu bittiği zaman içerisinde coil olmayan sadece tel ve pamuk alabileceğin şekilde satışlarıda var onu özellikle belirtelim ki kafa karışmasın. Yani 350-400 TL ye yanlış hatırlamıyorsam 10 kere sarım yapabileceğin tel ve pamuğu ayırca alıp yola devam ediyorsun kiti bir kere aldığın için coilin zaten oluyor.

0,4 yarı DL olarak ben sevmiştim birkere 0,3 taktım aşırı sıcak veriyordu yani 0,4 ile 0,6 yarı dl olarak bana iyi gelmişti.
ama güzel buhar isterim dersen 0,3 ve altı gerekiyor yani 0,15. 0,16 gibi ohm derecesi.
güzel kardeşim ortalama uygun bir seti oluştur zamanla zaten başka cıhaz ve atomizerlere kayacaksın bende ilkten minik bir cıhazla başladım şimdi
bu şekilde takılıyorum. insan şunu anlıyor evde ayrı dışarda ayrı cıhaz gerekebiliyor. birde biri bozulduğunda elinin altında yedek cıhaz ato istiyor.
IMG_8758.JPG
1.sıradaki yarı DL ve tam DL içiliyor.
2.sıradaki MTL
3 sıradaki RDA üstden likit damlatarak kullanıyorsun.
4 sıradaki sadece DL için uygun 0,15 ve 0,30 gibi coil ile çalışır.
cıhazlar tek pilli ama elimde 3 adet 3000.mah pil var
dışarı balığa felan gittiğimde yedek pil ve 10,.ml şişede lkit çantaya atarım.
bu bir fikir vermesi için paylaşıyorum. tek cıhazla yada atomizerle iki sistemi kullanmak zor . hem MTL hem DL yapabileceğin yarı DL ile MTL içebilirsin.
bunuda sarım yapılan RBA gibi sistemle yaparsın buna smok Rba dahil.
0,28.tel ile 6 sarımla MTL içersin.
0,26.ve 0,24.tel ile yarı DL içersin.

O halde ben Nord 4 cihazını alsam içerisinde bir adet RPM Pod mevcut zaten. Buna birde Wotofo SMRT RPM RBA Kit alsam mesh tarzında sarımlar yapacağım doğru mu?
Ek olarak birde tel içinden geçirmeli sarım yapabilmek için Tuncay Hoca'nın resimlerinde ki RPM RBA Coil almam gerekiyor galiba bu şekilde anladım.

Yani aslında
bu ürün ile
bu ürün birbirinden farklı sarım tekniklerine sahip iki ürün değil mi? Birisi mesh bu ince teller ile yapılan diğeri ise kıvrım kıvrım sardığımız süspansiyona benzeyen tel sarımı.

Seti oluşturmaya çok yaklaştığımı düşünüyorum artık. Baya bir bilgi topladım onuyla ilgili sizlerin de yardımıyla. Yukarı da sorduğum sorular ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

1,915Konular
128,483Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt