• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Hangi Cihazı Tercih Etmeliyim?

whispR

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba.

"Hangi cihazı seçmeliyim?" sorusu eminim elektronik sigara serüvenine doldurulabilir cihazlar ile girmek isteyenlerin en çok sorduğu soru olabilir.

Bende bu soruyu sizlere sorarak başlamak istiyorum ve kendi istediğim tarz hakkında da ufak bir bilgi aktaracağım.

Sigarayı 2 defa elektronik sigara sayesinde bıraktım. İlk bırakmam da vozol tarzı tek kullanımlık cihazlar ile yola başladım. Daha sonra maliyet olarak yüksek olduğu için ve bu cihazlar 1 hafta dayandığından dolayı ufak bir araştırma yaparak uwell caliburn g2 cihazını aldım. Bu cihaz ile birlikte de yaklaşık 1 sene kadar sigara içmedim hatta son aylarımda elektronik sigara kullanımım bile azalmıştı. İki ayda 1 Coil değiştiriyordum. Daha sonra bu cihaz sızdırma ve akıtma yaptığı için bozuldu ve bozuluş o bozuluş.

Artık hiç bir şey içmemeye başlamıştım ama boş kaldıkça yanımda birileri bir şeyler içtikçe benimde canım çekmeye başladı ve sigaraya tekrar başlamış oldum. Bu durumdan aşırı rahatsız olmaya başladığım için tekrar e-sigara arayışına girdim. Caliburn G2'den aroma olarak hiç memnun kalmamıştım. Aromaları kendim de demledim. Normal de satın aldım ama istediğim şeyi tam yakalayamadım.

Gelelim ben ne istiyorum kısmına. Ben vozol aromasına ve mentolüne yakın bir tat almak istiyorum. En azından aroma olarak tatmin olmak istiyorum. Nargile içim istemiyorum ama çok verimsiz bir dumanda üflemek istemiyorum. Daha doğrusu dilediğim zaman nargile ayarında dilediğim zaman sigara ayarında içebilmek istiyorum. Aslında yine podmod cihaz bakıyordum fakat sürekli Coil almak tedariğini bulmakla uğraşmak istemiyorum. Kendim sararak kullanmak daha güzel olcak gibi hissediyorum.

Tüm önerilerinize ve yardımlarınıza açığım.

Bu konuyu okuyan ve bu konu sayesinde belki kafasındaki karışıklığı giderecek arkadaşlara da bir rehber niteliğinde konu olsun istiyorum.

Konuyu yorumlar ve denemeler geldikçe güncelleyerek devam ettirmeyi planlıyorum. Tüm üstadlarımızın eline emeğine sağlık.

Oyla 0
Yukarıda bahsettiğiniz iki üründe yani mesh olanda, süspansiyon gibi olanda MTL içim için, işte sorunda burada. Mesh olan 0.4 ve 0.6ohm tellerle geldiği için baştan beri NİSPETEN mtl diyorum.
Wotofo tarafında DL içime uygun olan kitin şu an bulunamaması sorun, bu yüzdende link yada görsel ekleyemiyorum. İlerde bulunur mutlaka ama şu an karar vermeye de engel maalesef.

Nord 4 cihazın Wotofo ile MTL içimde sizi ne kadar tatmin edeceğini bilemediğim için al geç diyemiyorum. Süspansiyon gibi olanının da sizi ne kadar zorlayacağından emin olamıyorum, cihazda dahil hiçbirini kullanmadım.

Nord 4 kutu içeriği aşağıdaki şekildeymiş. yani rpm2 ve rpm kartuşlar içinden çıkıyor. Yani yukarıda linkini verdiğin ürünler muhtemelen RPM kartuşa takılıyor. Fakat rpm2 kartuşa takılıp DL olarak kullanacağın wotofo şu an yok.

@BomFunkMyE buralarda mısın, Nord 4 DL içim Wotofo ne zaman gelir.

Nord 4Kutu İçeriği:

1 nord 4 Cihaz

1 nord 4 RPM2 Bölmesi

1 nord 4 RPM Bölmesi

1 0.16ohm RPM 2 Bobin

1 0.4ohm RPM Hasır Bobin

1 Tip-C Kablo

1 Kullanım Kılavuzu

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!

Aslında DL içim o kadarda önemli değil. MTL içim ya da yarı DL içim de olsa benim için önemli olan tek şey aroması ve sürdürülebilir bir ürün olması. Ato+Mod alacak olsam ve mtl kullanmak istesem ne önerirsiniz şuan için peki? Sizin kullandığınız ve aromasından keyif aldığınız cihaz nedir?

Aşağıda fiyatları kabaca yazdım 2800 TL hadi kargosu ıncık cıncık 3000 TL yapıyor, tabi bunun içinde sizi bir süre götürecek teli pamuğu vs de dahil.
Nord 4 1500 tl
Wotofo MTL 650 TL
Wotofo DL 650 TL

Tek pilli MTL için uygun ama DL için uygunluğu tartışmaya açık her hangi bir cihazı 1500 TL den alsan, Hadi MTL bir atomizeride yine o civarlara alsan 3000 TL sadece bunlar yapıyor. Teli pamuğu sarım malzemesi de 800-1000 olsa. tabi bunun tel ve pamuğu çok daha uzun süre götürecektir. Fakat DL tarafında modun yeterli olduğunu varsaysak bile bir tane de DL atomizer alman gerekecektir.

Aroma konusunda bana pek güvenme benim diş sağlığım çok iyi olmadığı için doğru sonucu ne alabiliyorum ne de aromayı çok önemsiyorum.

Bu tarz konularda tavsiye vermek çok zor, yani sadece gözden kaçırabileceğini düşündüğüm şeyler konusunda ikaz niteliğinde yazıyorum. Şunu al bunu al demek için ne bilgim yeterli ne de zaten böyle bir şeye cesaret edebilirim.
Hangi şehirde yaşıyorsun.

Ben İstanbul/Kartal'da ikamet ediyorum hocam.

Sadecce MTL kullanacağımı düşünürsek Nord 4 + Wotofo MTL alıp 1500 + 650 TL gibi bir rakama halledebiliyorum sanırım o zaman. Birde sadece MTL kullanacaksam ato+pod almama gerek var mı?
Calliburn G2 kullanırken yine memnundum tabi ama memnun olmadığım şey aslında aroma verişi ve akıtmasıydı. Ama aroma dediğim gibi ikinci planda artık. Onu deneye deneye bulacağız.

Nord 4 ve özellikle de 0.4 ve 0.6 ohm de MTL kullanmadığım için tatmin konusunda ne desem yalan olur. Görünüş ve yapı olarak Nord 4 benim de hep ilgimi çeken bir cihazdı G2 ile kıyaslanamayacak bir kalite de olduğuna da şüphem yok sadece resimlerinden ve videolarından bile bunu söyleyebilirim. Ama hiç ihtiyacım kalmadığı için artık yeni cihazlara görmezden geliyorum.

Bir şeyi alıp başka bir şeyi almayınca birşey kaybetmiyorsun. Yani Mod+ato almama gerek var mı diye bakma olaya. Olay sadece ilerleyen dönemde sarf malzemelerinin sana ne kadar yeteceği ne kadara mal olacağı hangi sıklıkla tedarik edeceğin en önemliside aldığın cihaz seni tatmin etmese de senin bununla yetinip yetinemeyeceğin.

Her zaman söylüyorum bu işin giriş kısmı her zaman gereksiz masraf ve keşkelerle doludur, nerdeyse kaçınılmaz diyebilirim. Çünkü ne seçersen seç diğerinde aklın kalır, aldığında seni bir tık hayal kırıklığına uğrattıysa eyvah ki eyvah artık o keşke yer bitirir.

Pod Mod için sanırım şu cümleyi kurmak yanlış olmaz. Kısa vadede daha ucuza mal olur ama uzun vadede aslında daha masraflıdır.
Mod Ato ilk etapta daha pahalıya mal olur ama uzun vadede daha ekonomiktir. Bilmiyorum ustalarda aynı fikirdemidir.

Mod+ato önü daha açık bir opsiyon diye düşünüyorum. Ama herkesin seveceği, yapabileceği yada sabır gösterebileceği birşey de değil.

Buralar biraz sessiz maalesef bu aralar, keşke beyin fırtınaları yapılsa ama birşey diyemem.

Ben şahsen baya bir süre nord 4 kullandım. hazır coil alıyordum bazı likitlerden coil 1 haftada bitiyordu. dedik yanlışım buymuş ozamanda 2 hafta sonra coil gidiyor yani aldığım 5li coil 2 ay zor dayanıyordu .
dedim Rba alim tel pamuk daha tasarruflu olur hadi başladık sarıp tellemeye ondada başlarda pamuk erken bitti sürekli bir hata yapıyorum pamuklamada . yani öğrenene kadar 1 paket çöp oldu :)
1 ay süreyle elim alıştı artık keyfime göre takılıyordum sonra DL içemiyişim dokundu bana öyle sıçak yapıyorki içilecek gibi değil . hadi yarı dl takıldım buseferde pil sorun oldu akşamı bulmuyordu bitiyordu.
dedim bana harici pilli cıhaz lazım ..PcKoPaT sağolsun bana cıhaz buldu set halinde abi bunu al kaçırma set satıyormuş dedim tamam anlaştık aldım pico cıhazımı bu set halinde bu il fotoğrafı :)
bb69e80d-a3be-400d-a9fe-f0bae8509d9a.jpg
düşün ki uygun fiyata şu malzemeleri aldım elimde oldu 2 adet pil ve dl ato ve mtl ato yanındada driptipler.
işin özü ilk başladığımızda küçükten gireriz sonra önceliklerimize göre şekillendiririz setimizi.
son olarak benim şahsi düşüncem pico iyidir ve benzeri olanlar.
ama böylede bir 2 cıhaz kardeşliği olabilir :)
d0a19823-bb62-418e-b702-2717e4e3f348.jpg

Peki Nord4 kullanan biri olarak önerir misiniz? Aroma doyumu nasıl olur? 0.6ohm mesh ile kullanmayı düşünüyorum bu cihazı alıp. Yoksa tamamen bunlardan vazgeç al bir pico ve atomizer mi dersiniz?

Bu arada setiniz çok güzel böyle bir set bulabilsem uygun fiyata sanırım düşünmezdim ama diğer türlü bunları tek tek toplamak çok uğraşlı olacaktır.

şöyle düşünebiliriz 2 yıl oluyor sanırım birçok cıhaz kullandım ve pico karar kıldım bunda önceliğim hafif olması kolay taşınabilir olması ve değişik atomizerler kullanmak .
bu fotoğraf özetliyor aslında. beklentilerimi kararımı.
IMG_8758.JPG
bak bu cıhazlarda var bende ama inan sadece pico elimin altında .diyerleri çekmecede ..soldaki baştaki cıhaz çalışmıyordu birşekilde tamir etdim yedekte duruyor sadece pico yetiyor bana.
IMG_8749.JPG

inan tek pilli yani harici pilli insanın hayatını kolaylaştırıyor bunu insan yaşıyarak anlıyor illa pico al demiyorum benzeri bir cıhazda olur

atomizerde Zgrrs kardeşim benden fazla bilgiye sahiptir ben acizane uygun fiyatlı penadot v2 aldım ama yeni başlayana işkence olabilir .
sarımı montajı ve performansı daha iyi atomizerler var. benim acizane fikrim tek pilli bir cıhaz almak olur. 510 girişli bütün atomizerler çalışır. ister mtl al ister dl al ister rda yani üstden damlatmalı yani keyfine göre. cıhaz tek atomizerler onlarca çeşitli.

Benim onerim mod+atodan yana

Ancak pico plus tercih etmenizi oneririm. Duz pico 22mm ye kadar ato desteklerken plus modeli 25mm ye kadar destekler.

Aslinda pico bize dayatilan bir mod. Piyasada daha kaliteli daha stabil calisan bir cok mod varken iste aman picoyla basla cok para harcama mantigindayiz. (Araya sıkıştırdım)

Eger butceniz elveriyorsa “ dicodes dani micro” alin, hem kucuk hem de cok guzel bir chipi var.

Dna60 ya da bf60 cipli ahsap mod bakabilirsiniz keyfinize gore. Bunlari bulmak pek zor degil.

bestbuhar.com adresindeki whatsapp hattina yazip ogrenebilirsiniz. Fakirs modsun yurtici satisi icin actigi web sitesi.

Yine butceniz varsa uzerine de 4ml versiyonu ion v2 alirsiniz bence cok guzel olur.

Yanisi butce onemli kisim biraz da.

Sonuc olarak 60-70 euroya da mod var 1300 euroya da

mesala bende isterdimki. GaziHazar kardeşimizn cıhazından olsun bende tasarımıyla çokdaha kolay taşınan atomizerin uzunluğunu yok sayan bir cıhaz. 😻

1,915Konular
128,483Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt