• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Hangi Cihazı Tercih Etmeliyim?

whispR

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba.

"Hangi cihazı seçmeliyim?" sorusu eminim elektronik sigara serüvenine doldurulabilir cihazlar ile girmek isteyenlerin en çok sorduğu soru olabilir.

Bende bu soruyu sizlere sorarak başlamak istiyorum ve kendi istediğim tarz hakkında da ufak bir bilgi aktaracağım.

Sigarayı 2 defa elektronik sigara sayesinde bıraktım. İlk bırakmam da vozol tarzı tek kullanımlık cihazlar ile yola başladım. Daha sonra maliyet olarak yüksek olduğu için ve bu cihazlar 1 hafta dayandığından dolayı ufak bir araştırma yaparak uwell caliburn g2 cihazını aldım. Bu cihaz ile birlikte de yaklaşık 1 sene kadar sigara içmedim hatta son aylarımda elektronik sigara kullanımım bile azalmıştı. İki ayda 1 Coil değiştiriyordum. Daha sonra bu cihaz sızdırma ve akıtma yaptığı için bozuldu ve bozuluş o bozuluş.

Artık hiç bir şey içmemeye başlamıştım ama boş kaldıkça yanımda birileri bir şeyler içtikçe benimde canım çekmeye başladı ve sigaraya tekrar başlamış oldum. Bu durumdan aşırı rahatsız olmaya başladığım için tekrar e-sigara arayışına girdim. Caliburn G2'den aroma olarak hiç memnun kalmamıştım. Aromaları kendim de demledim. Normal de satın aldım ama istediğim şeyi tam yakalayamadım.

Gelelim ben ne istiyorum kısmına. Ben vozol aromasına ve mentolüne yakın bir tat almak istiyorum. En azından aroma olarak tatmin olmak istiyorum. Nargile içim istemiyorum ama çok verimsiz bir dumanda üflemek istemiyorum. Daha doğrusu dilediğim zaman nargile ayarında dilediğim zaman sigara ayarında içebilmek istiyorum. Aslında yine podmod cihaz bakıyordum fakat sürekli Coil almak tedariğini bulmakla uğraşmak istemiyorum. Kendim sararak kullanmak daha güzel olcak gibi hissediyorum.

Tüm önerilerinize ve yardımlarınıza açığım.

Bu konuyu okuyan ve bu konu sayesinde belki kafasındaki karışıklığı giderecek arkadaşlara da bir rehber niteliğinde konu olsun istiyorum.

Konuyu yorumlar ve denemeler geldikçe güncelleyerek devam ettirmeyi planlıyorum. Tüm üstadlarımızın eline emeğine sağlık.

Oyla 0
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Pico plus bize dayatılan bir modelse bu cihazdan daha iyi olan ve bütçe olarak mod adına 2000 liraları aşmayan bir cihaz öneriniz var mıdır? İon v2ye baktım ama çok pahalı duruyor. Önerebileceğiniz başka bir ato var mıdır? Bütçe şöyle söyleyeyim ato + mod 2500 çıkarabilirim. Daha fazlası da çıkar ama bu iş için ayırmak istediğim bütçe bu. Bu bütçe ile en iyisini almak istiyorum

Maalesef o zaman pico plus uzerine penodat v2 ya da klon flash geliyor aklima. Bunun yaninda forum tedarikcilerinde bulunan dead rabbit mtl de guzel bir opsiyon. Berserker v3, bulabiliriseniz thunderhead creation tauren elite serisi (ozellikle pro modeli guzel) gibi urunleri de inceleyebilirsiniz. Yurtdisindan urun getirme imkaniniz varsa sxk by ka se, by ka v10 guzel tercihler olabilir. Bishop da guzel bir atomizer.

Butce konusunda ne kadar tutar bilemiyorum.

Mod konusunda da biraz buyuk olacak pico plusa gore ama tek pilli vaporesso ya da lost vape urunlerini de inceleyebilirsiniz.

Bu urunleri kendi web sitelerinden inceleyin. Bazi tedarikciler ozel siparislerle urun getiriyor. Tabi site fiyatinin uzerine ekleme yaparak.

Bu arada ion v2 yi dusunurken; orjinal urun, iyi calisan bir destek hatti, bulunabilir yedek parca ve aksesuarlar, direk uretici ile muhattap olma avantajlarini da goz onunde bulundurun derim.

Aslında nisanda almanyaya gidiyorum. Almanya'da almak daha mı mantıklı olur acaba? O zamana kadar da nord 4 alsam birde smrt rbm rba alsam beni nisana kadar idare etse 0.6ohm ile almanyada da mod + ato alırım iki cihaz olmuş olur. Sizin düşünceniz nedir?

Selamlar cepte taşımalık dolma kalem gibi cihazların genel geçer bir ismi var mı? Bir de bunların fiyat performans markası hangisi oluyor?

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    532.4 KB · Görüldü: 8
Uzun araştırmalarım sonucu çok cihazın arasında gidip geldim. En son pod mod bir cihaz almaya karar verdim ve bu cihazın tekrar sarılabilir coilli olmasına dikkat ederek seçim yaptım. En son drag x ve nord 4 arasında kalmıştım ama drag x'in akıtma problemi olduğunu bir kaç yerde okuduktan sonra vazgeçip nord 4 almaya karar verdim ve satın alımı gerçekleştirdim. Nord 4 ile uyumlu olan Wotofo SMRT RPM RBA Kit'ide aynı şekilde satın aldım. Ek olarak Alev kimyadan 8 adet farklı aroma aldım 30ml diy kit olarak ve aromaların hepsi farklı firmalardan drifter var, dinner Lady, cosmic fog vb. Safir kimyadan da merck nbase 70/30 6mg olarak tercih yaptım birde mentol efektörü aldım.

Şuanda kargo bekleme aşamasına geçmiş bulunmaktayım. Yorumlarımı her şeyi tamamladıktan sonra tekrar yapacağım

öncelikle hayırlı olsun kardeşim keyifle kullan.
Mentol kartuşdan çıkması çok zordur bilgin olsun...
ilerde kartuşda beyazlama ve likit kirliliği olursa. ilk yapman gereken beyaz sirke içine karbonat karıştırım 2 yada 3 saat kartuşu içinde beklet %100 temizlemesede büyük kısmını temizler.
aklının bir kenarında olsun bu .
ben cıhazımı satdığımda üstdeki kartuşu hediye göndermiştim.
kirlilik dediğim böyle bir durum.
8e3a4439-32dc-4daa-ae9f-00d55c86a548.jpg

elbetde denemelerim oldu ama pek sevemedik mentol olayını zaten pastane ürünleri benim sevdiğim meyve ürünlerini sevemedim.
kozmetik kirlenme önemsiz geldi bana ama kartuşu kirleten likitin kokusu sinir bozucu oluyor sürekli her nefeste o tadı kokuyu algılıyorsun .
IMG_8746 kopya kopya.jpg

Alacağın likitlerde zaten mentol varsa en baskın tad olacağı için fazlasına ihtiyaç duyacağını pek sanmıyorum. Güle güle kullan. Mümkün olduğunca temiz kullan cihazı ikinci el her zaman mümkün. Zararla bile satsan hem alana hem sana katkısı olur.

Her zaman her cihazımı temiz Kullanmaya özen gösteririm hocam. Kutusu vb hiç atmam hep saklarım. İnşallah cihazı sorunsuz bir şekilde bir kaç sene kullanabilirim. Aldığım bir kaç aroma da mentol yoktu efektör ile belki beğenmediğim aramo olursa eklerim diye aldım.

Sizinde Emeğiniz için çok teşekkür ederim

Bu arada cihazımı @SenseiVape 'den aldım. Piyasaya göre gayet uygundu fiyatı.
Wotofo Smrt RBM coili @BomFunkMyE 'den aldım. Sağolsun kendisi çok ilgili arkadaş bir kaç sorumu özenle yanıtladı.
Aromalarımı Alev Kimya'dan aldım. Yine piyasaya göre aromalar çok ucuzdu. Nbase'ide Safir Kimya'dan aldım. Burayı da daha önce alışveriş yaptığım için kullandım.

Rica ederim, ne kadar kısa sürede kullanılamaz hale gelirse gelsin zaten kendini amorti edecektir. İşte Pod Mod da bunu en çok değiştiren şey yedek parçaların ne kadar çabuk çöp olduğu.

Hadi bakalım, umarım 0.4 ve 0.6 tatmin eder yada sen bunlarla yetinmeyi başarırsın da extraya girmek zorunda kalmazsın.

Valla hocam aslında ne kadar övmesem de Calliburn G2 yeterliydi. Ama zamanla hem şarj problemi hem de likit akıtma problemi çok canımı sıkmıştı. Birde istediğim aromayı bir türlü tutturamamıştım ama yine sevdiğim bir kaç aroma vardı ve 8 ay sigara içirmedi bana. Nord 4 ile birlikte gerek DL içim Gerek Yarı DL içim istersem MTL'ye çevirecek olmam sanırım daha uzun götürür. Yani bir kartuşa 0.2 0.4 gibi değerler ile sarım yapıp diğer kartuşa 0.8 civarı sarım yapmayı düşünüyorum.

Hala bir yanlış anlaşılma var gibi Wotofo dan aldığın smart coil ve yanında gelen tel ohm değerleri 0.4 ve 0.6 yani 0.8 yok

1,915Konular
128,483Mesajlar
9,853Kullanıcılar
canözdmrSon Üye
Geri
Üst Alt