• Yukarıda yer alan hiçbir bilgi kesinlik içermez. Esigara kullanımını düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz.

Öneri İstiyorum? | E-Sigara Hangi Cihazı Tercih Etmeliyim?

whispR

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba.

"Hangi cihazı seçmeliyim?" sorusu eminim elektronik sigara serüvenine doldurulabilir cihazlar ile girmek isteyenlerin en çok sorduğu soru olabilir.

Bende bu soruyu sizlere sorarak başlamak istiyorum ve kendi istediğim tarz hakkında da ufak bir bilgi aktaracağım.

Sigarayı 2 defa elektronik sigara sayesinde bıraktım. İlk bırakmam da vozol tarzı tek kullanımlık cihazlar ile yola başladım. Daha sonra maliyet olarak yüksek olduğu için ve bu cihazlar 1 hafta dayandığından dolayı ufak bir araştırma yaparak uwell caliburn g2 cihazını aldım. Bu cihaz ile birlikte de yaklaşık 1 sene kadar sigara içmedim hatta son aylarımda elektronik sigara kullanımım bile azalmıştı. İki ayda 1 Coil değiştiriyordum. Daha sonra bu cihaz sızdırma ve akıtma yaptığı için bozuldu ve bozuluş o bozuluş.

Artık hiç bir şey içmemeye başlamıştım ama boş kaldıkça yanımda birileri bir şeyler içtikçe benimde canım çekmeye başladı ve sigaraya tekrar başlamış oldum. Bu durumdan aşırı rahatsız olmaya başladığım için tekrar e-sigara arayışına girdim. Caliburn G2'den aroma olarak hiç memnun kalmamıştım. Aromaları kendim de demledim. Normal de satın aldım ama istediğim şeyi tam yakalayamadım.

Gelelim ben ne istiyorum kısmına. Ben vozol aromasına ve mentolüne yakın bir tat almak istiyorum. En azından aroma olarak tatmin olmak istiyorum. Nargile içim istemiyorum ama çok verimsiz bir dumanda üflemek istemiyorum. Daha doğrusu dilediğim zaman nargile ayarında dilediğim zaman sigara ayarında içebilmek istiyorum. Aslında yine podmod cihaz bakıyordum fakat sürekli Coil almak tedariğini bulmakla uğraşmak istemiyorum. Kendim sararak kullanmak daha güzel olcak gibi hissediyorum.

Tüm önerilerinize ve yardımlarınıza açığım.

Bu konuyu okuyan ve bu konu sayesinde belki kafasındaki karışıklığı giderecek arkadaşlara da bir rehber niteliğinde konu olsun istiyorum.

Konuyu yorumlar ve denemeler geldikçe güncelleyerek devam ettirmeyi planlıyorum. Tüm üstadlarımızın eline emeğine sağlık.

Oyla 0
Yani bu değerlerde satılan teller genellikle belli markaların model isimleriyle satılır, telin fiziksel ölçüleri değişiklik gösteriyor mu yada ohm değeri sebebiyle cihazda nasıl etkiler olur çok bildiğim şeyler değil.
@BomFunkMyE ile görüşüp yine duruma göre bakarsın.

Yani çok bilmemekle birlikte W değeri ve Ohm değeri birlikte V değerini belirliyor diye sonuca ulaştım ben dolayısı ile cihaz genel anlamda DL bir cihaz olduğu için yüksek ohm değerindeki tellerin etkisi ne olur bilemiyorum.
@tuncay&kedileri Temcotelden Vapjoy olan tellerden kullandı ama yine DL için 0.20 gibi değerlerden kullandı diye hatırlıyorum. Kabaca baktığımda da vapjoy da 1.1 ve 06 olarak gördüm.
Hoş
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol URL içeriğini görüntülemek için!
zaten muadilleri var olacak olduktan sonra.

ben voopoo coil için almıştım 0,4 ve 0,3 olarak .
MTL için hiç almadım . ama acizane tavsiyem hele şu coil gelsin içinde teller olacak sanırım 6 adet hele onları bir dene en sevdiğin hangisiyle ondan sipariş geçersin. acele etme sakın önce dene.
6 adet tel 6 ay demek :)

birde şöyle bir fırçan olursa enfes olur. ben coil ömrü bitince bununla temizliyorum yeni pamukla sarıyorum . 1 teli 1 kere temizlerim atarım . 15.günde kararırsa temizle sar diyer 15.gün kullan böylece en kötü 1 ay gider bir tel.
61EveExhlxL._SL1024_-550x550.jpg
belki izlemişindir temizleyip sardığım bir video.

Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol Alıntı içeriğini görüntülemek için!
Tabi ordan gelen 6 tel ve kendi içerisinde 2 hazır coil ile 7 8 ay diyebiliriz o halde :) Evet gelsin cihaz ve teller hepsini deneyeceğim. Cihazın kendi coillerini de denemiş olacağım bakalım nasıl olacak.

Çok mantıklı bu teli acaba nalburda falan bulabilir miyim?

aynen tel olayı aylar sonra gerekir ozaman bakarız zaten sende birini sever ondan sipariş geçersin.
tel fırçayıda hiç nalbura bakmadım ama birkere tel fırça görmüştüm dedim bunun tellerini kesip yapsam olurmu sonra vazgeçmiştim :)
sonrasında tel pamuk sipariş ederken onuda ekledim siparişe.

3 gün önce NORD 4 cihazım ve aromalarım geldi. Şuan da Drifter Bar aromaları ile mentol ve tat olarak hem Calliburn G2'de aldığm aromanın 10 kat fazlasını alıyorum hem de vozol mentolüne yakın bir mentol ile kullanıyorum. Gerçekten uzun araştırmalarım ve yardımlarınız sayesinde güzel bir cihaz almış oldum. Artık bende aranızdayım ^^

@tuncay&kedileri @Zgrrs

Uzun yıllar sağlık mutluluk ve huzurla kullanman dileğiyle. İleride DL de istiyorum artık dediğin de siteyi takip eder stoğa gelince bir Wotofo da DL için alırsın tamam işte.

Verdiği his DL'yi de MTL'yide aratmayak cinsten. Şuan 0.4 ohm ile kullanıyorum hem aroması hem dumanı hem de boğaza vurumu gayet yeterli geliyor. Bu coil bittiğinde 0.6 deneyeceğim. DL için zaten diğer kartuş işimi görecektir heralde.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

1,907Konular
128,446Mesajlar
9,851Kullanıcılar
SeymaaSon Üye
Geri
Üst Alt